Patch 1.3 dla HoI3

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Walker, 30 Październik 2009.

  1. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    No i dobrze bo inaczej było za łatwo
    Mnie się jakoś jednak udaje zbilansować kase do 39 a potem jak się zaczyna wojna to kasa już nie jest potrzebna
     
  2. Walker

    Walker Ten, o Którym mówią Księgi

    Nowa wersja bety dostępna jest tutaj wraz z wyrażoną przez Johana nadzieją, iż to beta ostatnia, a patch ukaże się w przyszłym tygodniu.
     
  3. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda, że w patchu 1.3 nie naprawili błędów mapy, jak np. ujście Wisły i jej przebieg przez Warszawę.
    Co do pieniędzy uzyskiwanych z IC, to mam mieszane uczucia, jednak pozyskiwanie ich z dóbr konsumpcyjnych jest dla mnie bardziej logiczne.



    ---------- Post dodany o 14:39 ----------Poprzedni post został napisany o 09:16 ----------

    Trzeba powiedzieć, że Paradox się stara by szybko i z jak najmniejszą ilością bugów wydać Patch. 1.3 - już jest piąta beta.
     
  4. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Dali do sprzedaży ledwo grywalnego gniota, co dano im dosadnie do odczucia.
    IMO to dobrze, że mają tyle przyzwoitości i pracują w szybkim tempie żeby naprawić swój błąd.
     
  5. Forever

    Forever Znany Wszystkim

    No teraz gra jest sporo lepsze (trudniejsza)

    AI Zarządza mobilizację jeśli zagrożenie ze strony sąsiada wzrasta nadmiernie
    Zwiększyli czas wprowadzania nowego uzbrojenia (ugrade) i nie jest on juz jednolity (szybciej modernizują się dywizje piechoty a wolniej pancerne)
    Na razie mam rok 39 Niemcami na VH i łatwo już nie jest ;-)
     
  6. Virtus

    Virtus Ten, o Którym mówią Księgi

    Patch 1.3 został oficjalnie wydany.

    /Dali sobie chyba w końcu spokój z umieszczaniem linków do patchy tylko w ukrytych działach.
     
  7. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Jeszcze nie zacząłem właściwej rozgrywki, a już jestem zadowolony.
    Nareszcie jakieś normalne barwy na mapie.
     
  8. Zamiela

    Zamiela Aktywny User

    patch jest kompatybilny z wersją polską?
     
  9. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Chyba się zapomnieli ;)
    Jak sobie spolszczysz zmienione pliki localisation.
    Wreszcie da się grać :)
     
  10. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    hm..... wygląda na to, że powrócił bug z przegrywającą niemiłosiernie Japonią.

    Kolejny błąd jaki znalazłem - grając Węgrami wstąpiłem do osi, w pewnym momencie wypowiedziałem wojnę Szwajcarom, żeby Niemcy zajęły ich tereny. Tak się stało, Niemcy stworzyli marionetkę, która mimo bycia w Osi nadal jest w stanie wojny z Niemiaszkami. W efekcie Włosi i Niemcy cały czas łażą po Szwajcarii - marnując w sumie ok 70 brygad wojska.
     
  11. Zamiela

    Zamiela Aktywny User

    Ten bug występował już w wersji 1.2. Miałem tak gdy Kom. Chiny zajęły Szansi i stworzyły marionetkę poprzednio będącą marionetką Japonii. Skończyło się tak że Szansi było marionetką Kom. Chin i miała z nimi wojnę. Widać Ekipa z Paradoxu nie potrafi rozwiązać tego problemu albo go nie widziała :wall:
     
  12. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Bug z marionetką ma być naprawiony w patchu 1.4, tak samo błędy mapy i wiele pomniejszych niedogodności.
    Johan już nie chciał czekać z wydaniem patcha 1.3 ponieważ w pierwszej kolejności były ważniejsze rzeczy do naprawienia i wielu graczy czekało ze zniecierpliwieniem - każda kolejna zmiana wydłużała by wydanie patcha.
     
  13. laskuna

    laskuna Ten, o Którym mówią Księgi

    Wolałbym poczekać jeszcze i mieć już coś porządnego. nawet nie zacznę gry na 1.3 bo kończę na 1.2. A obiecywanie ze będzie 1.4 kiedyś tam to wyłożenie lachy na moderów, którzy będą czekać dalej i dalej.
     
  14. Banzai

    Banzai User

    Dokładnie tak. Nie kupuje się oryginalnych gier, aby czekać pół roku na "w miarę sensowna rozgrywkę". Jeśli gra była nie skończona to należało poczekać z wydaniem do załatania błędów. Ten sam schemat widzę we wspomnianym 1.3. Jak tak można? Rozumiem, że gry to biznes, ale podstawowa wersja, podobnie jak w Empire:TW, była niezdatna do użycia. Pytam się więc, czy kupując nową grę mam się z góry nastawić na bycie betatesterem, czy może dać sobie spokój i rozgrywać z małżonką parte szachów w oczekiwaniu na działającą jako tako wersje 1.46. A może nie kupować gier. Mieć gdzieś uczciwość i ściągać z sieci? (…)
     
  15. Maros

    Maros Nowy

    Jeśli nie mam konta na paradoxplaza to skąd mogę ściągnąć patcha? Szukałem w sieci i nic ...:<
     
  16. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Gdy odpalasz gre wyskakuje okienko.

    [​IMG]

    Posty o "próbowaniu gier" przed zakupem poleciały do kosza. Nie rozwijajmy takich tematów.

    Dżemik
     
  17. rob_1975

    rob_1975 Ten, o Którym mówią Księgi

  18. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Rozegrałem na patchu kampanię Węgrami od 36 do połowy 42 roku, no i muszę powiedzieć, że niezła masakra...
    Na początek jakieś 25 miesięcy zbijałem neutralność i budowałem wojsko swoim skromnym przemysłem. Gdy tylko mogłem wypowiedzieć wojnę napadłem na Czechosłowację, niestety Nie zdążyłem dopchać się do Pragi przed aneksją przez niemiaszka, więc nic mi to nie dało. Napadłem więc Rumunię i ledwo wygrałem, zdobyłem sporo IC, ale niestety nie stać mnie było na surowce żeby z niego w pełni korzystać. Napadłem więc Bułgarów, zdobyłem więcej surowców niż IC i było już trochę lepiej, następna na liście była Grecja. Niestety nim się porządnie ustawiłem "pyk" Grecja jest u aliantów. No nie no, taki Hardcorowy to nie jestem, Jugosławia wydawała się jeszcze zbyt mocna, napadłem więc turków i pokonałem bez problemu. Przyszedł więc czas na Jugosławię, ustawiłem wojsko i już chce atakować, a tu niespodzianka - Jugosławia w Osi. Nie ma już innej rady, więc także wstępuje do osi (warto zaznaczyć, że nie mam już manpowera na produkcje od dłuższego czasu). Po przystąpieniu do osi napadam Grecję, później przerzucam wszystkie wojska do Turcji i zajmuje Irak, następnie wszystkie tereny do kanału sueskiego, napadam Arabię Saudyjską i w 40 roku teoretycznie mam już spokój. Sprzedaje ropę, kupuje resztę i mogę się cieszyć sprawnym IC na poziomie ponad 110, co nie daje mi wiele, bo nie mam ludzi, buduje więc umocnienia na granicy z ZSRR i rozparcelowuje na niej moje siły (ekhm!). Czas leci dyplomacja szaleje. Do Osi należą:
    - Niemcy, Włochy, Japonia, Dania (jako jedyna dołączona przez podbój), Jugosławia, Portugalia, Hiszpania, Australia, Kanada, Afganistan, Syjam i państwo na zachód od Chin, którego nazwy nie potrafię przytoczyć z pamięci. Kwiecień 41 rok, Niemiec napada ZSRR i spuszcza mu łomot jakiego w życiu nie widziałem. Ja także napadam na ZSRR z moich umocnionych pozycji i odbijam się jak kauczukowa piłeczka. Podczas gdy Adolf gromi wszystko na swojej drodze i błyskawicznie zdobywa Leningrad i Moskwę, ja tracę wszystkie moje podbite tereny w serii bitew i desperacko próbuje nie wpuścić czerwonych na swoje rodowite prowincje. Niemcy idą w stronę Stalingradu, co nie przeszkadza im podsyłać mi wojsk, to samo czyni Jugosławia, Włochy, nawet dostałem wojska z Danii. Niemcy zdobywają Stalingrad z marszu i wbijają się na Kaukaz, zaczynają odbijać moje prowincje od strony Turcji. Wsparta oddziałami sprzymierzeńców moja armia zwiększyła liczebność wielokrotnie, mimo drastycznie niskiej ilości oficerów zaczynam odbijać prowincje po prowincji od pozbawionych zaopatrzenia rusków. Gdy oczyszczam Bałkany a Niemiec Turcję następuje gorzki pokój. Australia zdobyła prawie całą Indonezję, Syjam wespół ze swoim północnym sąsiadem okroili Anglię z Singapuru i połowy Indii. USA zmierza w kierunku OSI z prędkością 11.4 za jakieś 8 miesięcy zapewne dołączy jak Kanada i Australia.

    Wnioski na własną rękę ;)
     
  19. Karyma

    Karyma Aktywny User

    A czy save z 1.2 będzie można wczytać na nowym patchu ?
     
  20. voonom

    voonom User

    czy na tym patchu mozna juz smiało grac????
     
  21. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie
    Tak, jak najbardziej - nawet trzeba - teraz da dopiero się pograć na 1.3 :)
     
  22. Jarko

    Jarko Nowy

    Czy macie problem z flagami państw na patchu 1.3? U mnie wyświetla np. dla Niemiec kompozycje flagi niemiecko-angielskiej. Czy to błąd patcha?
     
  23. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    U mnie nic takiego nie ma miejsca.
     
  24. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja tez nie mam, ale na stronie Paradoxu wielokrotnie zgłaszano ten problem. Podobno pomaga usunięcie pliku flag.tga z folderu flags (piszę z pamięci i nie wiem czy nie przekręciłem nazwy).
     
  25. plibert2

    plibert2 User

    aneksja Austrii

    nie wiem czy to jest spowodowane nowym patchem, ale grając Niemcami nie mogę anektować Austrii w drodze wydarzenia - wszystkie warunki mam oznaczone zieloną gwiazdką. Czy powodem może być to, że Austria jest w Osi?? Wydaje mi się, że kiedy grałem na wersji 1.2 problemu z tym nie było. W warunkach mamy przecież ,,is a member of faction'' co chyba sugeruje, że wręcz wskazanym jest, żeby była członkiem Osi. Mam rok 39 maj i nie pojawiły się przez to inne wydarzenia z Czechosłowacją, wojny o Gdańsk i Kłajpedy też brak - wcześniej miałem je od stycznia 39. Dziwne to jakieś.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie