Patch 1.3 dla HoI3

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Walker, 30 Październik 2009.

  1. drag

    drag Znany Wszystkim

    Austria nie może należeć do żadnej frakcji.
     
  2. plibert2

    plibert2 User

    wow/łał

    kurczę rzeczywiście... nie zaglądałem do pliku... przysiągłbym, że jest w takim razie błąd w grze - w warunkach w oknie dyplomacji jest napisane ''member of a faction'' bez zaprzeczeń co zinterpretowałem jako konieczność wciągnięcia jej do osi.... jeszcze zerknę ale raczej na pewno... W sumie to logiczne bo mało historycznie gdyby musiała być członkiem osi... Dzięki
     
  3. ijontihy

    ijontihy Ten, o Którym mówią Księgi

    Skąd ta informacja? Mnie wczytało...
     
  4. Krisus1

    Krisus1 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nawet jeśli wczytało i nie wysypie się w dalszej grze, to traci się zmiany wprowadzone w patchu 1.3.
     
  5. robak

    robak Guest

    oj nie sadze żeby tak było.
     
  6. ungarer

    ungarer Aktywny User

    Co trzeba zrobić, żeby mieć spolszczoną wersję patcha 1.3? Nie chodzi mi o to żeby tłumaczyć,ale żeby gra chodziła normalnie na patchu 1.3 w wersji polskiej.Może być ,że część wyświetla się po polsku , a część po angielsku.
     
  7. Blizna

    Blizna Nowy

    Dokładnie to chyba plik flagfiles trzeba usunac z folderu flags, by nie było problemu z wyswietleniem flag. Mi przynajmniej to pomogło.
     
  8. robak

    robak Guest

    Sciągnij to: http://www.filefront.com/14921619/localisation.rar/
    i podmień katalogi.
     
  9. Na tym patchu już trzy razy próbowałem i wywala do Windowsa, kiedy wybieram państwo i ładuje grę. Wcześniej tez często wywalało do Windowsa ale zazwyczaj gra się załadowała. U was tez często wywala do Windowsa?
     
  10. marcho

    marcho Ten, o Którym mówią Księgi

    Masz Sevena albo Vistę?

    Miałem ten sam problem - ustawiłem zgodność z WinXP dla pliku hoi3game.exe
     
  11. robak

    robak Guest

    będzie wersja PL tego patcha?
     
  12. Mam Viste ale u mnie niestety nie pomaga. Chyba poczekam na kolejne patche może będzie lepiej.
     
  13. Gram Japonia na tym patchu i chcialem sie podzielic spostrzezeniami i przebiegiem gry (jesien 1942)

    -Niemcy okolo 1938 roku do osi przygarnely Wlochy, potem jeszcze przed atakiem na Polske takze Wegry i Portugalie.
    -Ja od sierpnia 1937 roku prowadzilem z sukcesami wojne z Chinami i w rok podbilem Shanxi, nacjonalistyczne Chiny, komunistyczne Chiny i ten kraj na poludniowy zachod od Mongolii. Guilin nie wykanczalem by trwac w stanie wojny i nie byc zmuszonym do inwestowania w consumer goods. Potem podbilem tez i Guilin a zaatakowalem Yunnan.
    -rozbudowalem troche przemysl, potem zaczalem budowac flote i armie, lotnictwo lekko zostawilem
    -Syjam zostal przyjety do aliantow okolo 1940 roku, potem z nim wojne prowadzilem jak zaatakowalem Indie
    -Australia nie zostala czlonkiem aliantow, walczy samotnie
    -Niemcy zaatakowaly ZSRR okolo kwietnia 1941 i do zimy ich rozjechali. "Dożynki" trwaly jeszcze do wiosny 1942 gdy podpisano gorzki pokoj. Armia Czerwona nie stanowila godnego przeciwnika dla Niemcow
    Co dziwne kraje takie jak Wegry czy Portugalia mimo ze zostaly czlonkami osi przed wybuchem wojny nie sa formalnie w stanie wojny z aliantami. Nie rozumiem tego.
    -Hiszpanska wojna domowa w impasie, nierozstrzygnieta, na froncie nic sie nie dzieje mimo iz na niektorych odcinkach brygady maja otwarty teren przed soba.
    -Wojna na morzu w Europie rozstrzygnela sie tak mniej w pare dni. Wszystko inne niz lodzie podwodne nalezace do osi zostalo zatopione przez Anglikow. Wlosi stracili chyba tez wszystko, lacznie z transportowcami przez co odcieta zostala zupelnie afryka od kontynentu a to co tam bylo Brytyjczycy dorzneli.
    -Jako Japonia nie moge zdac Indochin od Vichy. Warunek jest taki ze usze byc czlonkiem osi. Troche mnie to dziwi... Niemcy zapraszali ale sie nie przylaczylem bo chcialem uniknac wojny z ZSRR zbyt szybko. Moze rozumiem to jeszcze na zasadach z HOI2 gdzie bycie w sojuszu to automatyczna wojna. Moze tu nie jest tak jak np z osiowa Portugalia czy Wegrami. Teraz chce sie przylaczaczyc do osi ale Niemcy nie chca, wiec walcze samotnie.
    -Mam 3 duze zespoly floty, po kilka lotniskowcow i kilka duzych okretow liniowych i wygrywam nimi praktycznie wszystkie bitwy. Amerykanie i Brytyjczycy atakowali mnie wielokrotnie ale zespolami o wielkosci kilku okretow, ktore szybko zatapialem. Jesli nie zatopilem od razu to za chwile znow atakowali ale nigdy nie odsylali uszkodzonych okretow do remontu, przez co USA szybko stracilo trzon swojej floty lacznie z lotniskowcami. Moje straty w sumie to 1 lotniskowiec eskortowy, jeden stary BB, 2 BC i lilka CA i CL. Latwo bylo jakos....
    -USA po przystapieniu do wojny szybko desantowalo w okolicach Bremenhaven gdzie przez prawie rok sie utrzymali zajmujac nawet Hamburg, w sumie okolo 10 prowincji trzymali. Zajeli tez Bretanie ale w koncu z obu przyczolkow zostali wyparci.
    -Wielka Brytania w sumei jest biedna strasznie jesli chodzi o armie. Maja malo dywizji i jakos im nie przybywa. Niemcy za to posiadaja ogromna armie.
    -Podbilem Malaje, Filipiny, Indonezje i okolice Papui Nowej Gwineii, Guam, Wake i Midway. Borneo i Australli jeszcze nie ruszalem. Trwaja walki w Indiach Wschodnich.
    -Prawie cala Ameryka Pld to panstwa aliantow ale nie wdzialem ich dywizji nigdzie.
    -Brytyjczycy robili mi dwa razy kontrdesanty na Malajach, musialem zawracac frontowe jednostki
    -Na moim terenie dzialaja szpiedy krajow sojuszniczych/marinetek ktorzy opozniaja mi postep technologiczny. Mam kare za nich i nie potrafie sie ich pozbyc.
    -Dania jako kraj marionetka Niemcow po podbiciu
    -Niemcy dokonali inwazji alianckiej Szwecji przez ciesniny dunskie, Szwecja zmieniala strony i stala sie potem panstwem Osi. Finlandia w naprawde krytycznej sytuacji dolacza sie do aliantow i potem zbiera baty od Niemcow.
    -Rumunia pozostaje neutralna ale dokonywane na niej sa kolejne rozbiory.


    Ogolnie gra ciekawa ale rozczarowala mnie postawa ZSRR i sposob walki na morzu aliantow (za latwo ze mna przegrywaja i za latwo rozbili Kriegsmarine i flote Wloch).
     
  14. Grost

    Grost Znany Wszystkim

    Państwa będące w Osi mogą wypowiadać tzw. "ograniczoną wojnę" czyli walczą same, ale mogą zawezwać sojuszników na pomoc.
     
  15. ptaku

    ptaku User

    Gralem ZSRR, wylaczylem w '45 po podbiciu Niemiec...
    Przed wybuchem wojny w '39 Alianci to Holandia, Belgia, Polska, Anglia, Francja i kilka innych panstewek, Osi to Niemcy, Wlochy, Japonia, Portugalia!!!, Nacjonalistyczna Hiszpania, Jugoslawia!!!, Slowacja, Wegry i chyba juz ktos z Ameryki Pd nie pamietam dokladnie. Niemcy wypowiadaja wojne Polsce i.. Luksemburgowi, walcza sami + Slowacja jako marionetka, Wlochy dolanczaja do wojny duzo pozniej, Japonia w Azji walczy tez sama i zostaje rozbita, czasami desantuje. Niemcy sie rozprawiaja z Europa, Wlochy z Albania i Grecja. Brak wojny z Dania i Norwegia!!! Od konca '39 Niemcy maja bardzo niski manpower, co nie przeszkadza im miec w kwietniu '41 1500 brygad!!! cale IC idzie na zaopatrzenie ale buduja dalej!!!Niemcy jakos desantowali w Indonezji!!! marynarki maja kilka sztuk to samo lotnictwo wiec tu panuje, granice udaje mi sie trzymac po 3 latach zaczynaja sie lamac i wkoncu nokaut dodam ze walcze tylko 750 brygadami, Niemcom brakuje na uzupelnienia. Co jakis czas Holandia i Belgia probuja desantowac u siebie ale marny skutek. Japonia wogole nie wypowiada wojny USA, a i USA caly czas neutralne. Nie zdazylem dojechac do granicy GER-FRA i kapitulacja... I tu wylaczylem, rece opadaja... Powstaja Czechoslowacja... bez slowacji... Austria, Polska znika (nie chcialem wyzwalac za wczesnie bo kozystalem punktow dowodzenia), Kraje Beneluksu odzyskuja swoje prowincje, a ziemie ktorych nie zdazylem podbic trafiaja do USA... wciaz neutralnego panstwa. Francja nie jest wyzwalana dalej jes Vichy...
    Technologie... a raczej zaawansowanie: doswiadczenie wojsk ladowych rosnie nie za szybko nie za wolno, lotnictwa rosnie bardzo szybko okolo '43 99,0, a marynarki prawie wogole do konca gry mialem 0,4 co uniemozliwia szybkie rozwijanie doktryn.
    Predkosc gry przyzwoita, raz tylko wywalilo do windowsa.
    Nasuwa sie tylko pytanie czy w ta gre bedzie mozna wkoncu pograc normalnie?? Z jednej strony jast absurdalnie ahistoryczna, a z drugiej strony na poczatku gry nie mozna wypowiadac wojen, o evencie na kapitulacje Niemiec nie wspominam.
     
  16. Capricorn

    Capricorn 6 kwietnia

    Może w wersji 2.1 będzie wszystko już naprawione całkowicie ;D
    Mam podobne odczucia z SP, grałem Niemcami i po podbiciu wszystkiego co wartościowe chciałem, tak dla hecy, desantować się w USA i zobaczyć, czy da się tam powalczyć i czy da rade z zaopatrzeniem. Wylądowałem obok Waszyngtonu w 43 chyba, a tam niespodzianka, prawie 9000 brygad piechoty, podobną sytuację miałem atakując Anglię, w Londynie około 2400 brygad różnych podbitych krajów. Ai niestety cierpi na poważną dysfunkcję inteligencji, gra powinna jasno określać w jakim czasie, jakie mocarstwo i w jakich okolicznościach, podejmuje określone działania. Niestety na 1.3 nie zobaczymy inwazji na Niemcy, co najwyżej jakiś niemrawy desant. AI ogranicza się do walczenia tam gdzie graniczy z przeciwnikiem, jesli nie graniczy, to jest całkowicie bezużyteczne. Holandia i Australia w osi też się zdarza.
     
  17. Grost

    Grost Znany Wszystkim

    Moim zdaniem ta "ahistoryczność" w zawieraniu sojuszy czy składu poszczególnych frakcji to plus dodatni gry. Specjalnie tu podkreśliłem słowo "gra" - bo przecież o to tu chodzi. Wybieram na razie małe kraje i fajnie, że każdym razem układ sił wygląda inaczej, czasami wręcz absurdalnie, ale ciekawie, np. grając Czechami, sorry Czechosłowacją, niemiaszki zaatakowały Polskę w maju 1939, chwilę później ze zdziwieniem patrzę iż Polska jest w Osi!!
    Myślę, że o historyczności i jej braku (np. ciekawych sojuszach) można by nawet podyskutować w oddzielnym wątku.
    Drugą rzeczą jaką zauważyłem na patchu 1.3 to, że III Rzesza wypowiada wojnę zsrr lub odwrotnie za każdym razem jak grałem, bo w patchu 1.2 ani razu ten fakt nie miał miejsca.
     
  18. nelson7

    nelson7 Aktywny User

    Patch 1.3 w wersji PL do HOI 3 jest już dostępny na stronie Cenegi - ściągajcie.
     
  19. robak

    robak Guest

    jak zedytować rejestr żeby na wersje UK HoI III zainstalować polskiego patcha?
     
  20. nelson7

    nelson7 Aktywny User

    Może spróbuj zmienić wartość z english na polish w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Paradox Interactive\Hearts of Iron III

    Parametr lang zedytuj z english na polish
    Może to pomoże?

    Ale dokładnie to nie wiem więc niestety,ale mogę się mylić
     
  21. robak

    robak Guest

    już tak próbowałem i nic nie dało

    ---------- Post dodany 08.12.2009 o 13:40 ----------Poprzedni post został napisany 07.12.2009 o 21:38 ----------

    to może ktoś podeśle chociaż spolszczenie z tego patcha?

    Ostrzeżenie za piractwo.

    Pozdrawiam
    Goliat
     
  22. voonom

    voonom User

    proszę bardzo sprawdź skrzynkę

    Ostrzeżenie za piractwo.

    Pozdrawiam
    Goliat
     
  23. robak

    robak Guest

    podrzuciłeś chyba do 1.2, ale już mam do 1.3, więc dzięki za fatygę
     
  24. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam mały problem !
    Czy żeby zainstalować patcha 1.3, to muszę mieć 1.2, bo jak zainstalowałem bezpośrednio na 1.1, to pojawił mi się problem z flagami, a mianowicie ,np. Niemcy miały pół flagi Niemieckiej i pół włoskiej, a ZSRR miał flagę Wielkiej Brytanii...
     
  25. DysoN

    DysoN User

    Upewnij sie ze przed startem gry usunales plik ..\hoi3\gfx\flags\flagfiles.txt
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie