Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Syrus

    Syrus Aktywny User

    Witam ,mam problem a mianowicie mój komputer który był nieformatowany od prawie dwóch lat ,zachowuje się dziwnie a dokładniej robię coś a no wychodzi do biosu z jakimś tam błędem, bardzo zwolnił w Hoi II szczególnie.(13 -15 sec jeden dzień w 1936 w lutym :\':)wall::wall: ) i na dodatek procesor zaczął wydawać z siebie dość dziwne dzwięki przy znacznym jego wykorzystaniu ,czyli np. gra w Hoi :D
    (Niestety te dzwięki nie są zbyt miłe dla uszu ,wręcz się usiedzieć nie da.)
    ten głos to coś jak.... cyk ... cyk .... cyk ...cyk ... trudny do opisania ale wpienia niemiłosiernie.

    Mój sprzęt to :
    Procesor : Intel Pentium 4 2,4Ghz
    Płyta główna : Gigabyte GA-8IPE1000-Pro3
    Grafika : Radeon AH3650 / na AGPx8 512 mb ddr 2
    RAM : 1,5 Giga od Kingstona DDR 1 / dwie kości jedna 1 giga i 500 mb z groszami

    Jestem pewny że to nie wina wentylatora chłodzącego ,już go sprawdzałem nie zacina się ani nic.
    Rozwalał mnie ten czas w Hoi więc pomyślałem:zostaje tylko Format.
    Sformatowałem go i zainstalowałem Windowsa XP sp3 ale nadal ten <bardzo denerwujący dzwięk> a szybkość procesora też pozostawiała bardzo dużo do życzenia do tego co zwykle było po formacie ;/

    Sam nie mam pojęcia co się dzieje ... chociaż ... komputer był dla mnie w sam raz do mnie do gracza który gra czasem 10 godzin ( ostatnio siedzę na necie tylko :p :D ) wcześniej się zdarzało jednak to często a biorąc też pod uwagę to że wogulę o komputer nie dbałem i nie interesował to mnie coś takiego jak defragmentacja czy skanowanie w poszukiwanie wirusów.Obudowa odkręcona żeby sie biedaczek nie pocił , czyszczony był tylko raz :D jak zmieniałem kartę z wysłużonej GT 5200 ...... po prostu emerytura mu została ;(

    :arrow:Widziałem ,,mondre":D posty niektórych ludzi na tym forum dotyczące informatyki więc czekam na ich zdanie.

    P.S. Kompa tego mam już więcej niż 5 lat więc śmiało mogę powiedzieć że długo nie pociągnie. :D
     
  2. Thomas

    Thomas Guest

    Procesory nie wydają żadnych dźwięków

    Wejdź do BIOSu (powinno być coś w stylu PC Health)/ściągnij jakiś program diagnostyczny (np. Everest). Sprawdź temperatury.
     
  3. beton0000

    beton0000 Nowy

    Ponieważ twierdzisz, że wentylator na procku jest w porządku, a procesor sam z siebie dźwięków nie wydaje... Dlatego sądzę, że winny jest zasilacz. Tylko nie wiem jak wytłumaczyć ten spadek szybkości... No i nie rozumiem o co chodzi z tym błędem :) Jakbyś mógł opisać dokładniej i podać jego treść na pewno było by łatwiej :D
     
  4. Syrus

    Syrus Aktywny User

    AAAaaaaj zapomniałem po sformatowaniu problem z błędem znikł.
    Jeden problem odhaczony.
     
  5. CRIS10

    CRIS10 Guest

    Problemy ze sprzętem (everything question and help)!

    Do tego topicu będę starał się wrzucać wszelkiej maści zapytania I problemy, na które będziemy się starać zaradzić. Oczywiście ważniejsze i bardziej znamienne w skutkach tematy nie zostaną doklejone.

    Pozdrawiam
     
  6. Syrus

    Syrus Aktywny User

    Temperatura na procesorze to mniej więcej 66 C - pokazał mi Everest
    A Bios pokazał 80 C ^_-

    Komputer mam włączony około 6 godzin a ten dzwięk tak już od samego początku.
     
  7. amerykanin

    amerykanin Guest

    możecie zaproponowac jakis program do rozmow przez mikrofon, bez kamerki same sluchawki, darmowy i po POLsku? domyslam sie co podacie, wiec prosze o inny niz ten na "S"
     
  8. Elaith

    Elaith Nowy

    Nie wiem co złego jest w Skypie, ale zarówno tlen i gadugadu umożliwiają rozmowę głosową.
     
  9. Madlok

    Madlok Guest

    Po kilku latach używania komp nie chce się normalnie włączyć ani zresetować.
    Objawy: po naciśnięciu power czy reset, komp wydaje dźwięki podobne jak przy normalnym rozruchu, tyle że monitor się nie włącza.
    Nie pomaga: wymiana zasilacza, ani nawet podłączenie do innego gniazdka czy podłączenie bez rozgałęziacza do którego podłączony jest inny sprzęt.
    Pomaga: gmeranie wtyczką w zasilaczu i jednoczesne naciskanie power (czasem nawet bez naciskania power, ale to trzeba mieć wyczucie :faja:) słychać dźwięki jakby robiły się tam minizwarcia i po kilku próbach (bo zawsze przynajmniej raz trzeba zaliczyć "nieudany start") komp się odpala.

    Ktoś się z takim czymś spotkał? Z moim poprzednim kompem był podobnie, aż od tego gmerania odpadł środkowy bolec (uziemiający?) w zasilaczu.
     
  10. filip1993

    filip1993 Znany Wszystkim

    Na twoim miejscu nie bawił bym się w ten sposób powerem i zasilaczem, bo zanim uda ci się rozwiązac problem płyta główna będzie do wyrzucenia. Ile ma twój system? (kiedy robiłeś ostatni format/reintall systemu? Jaki konfig kompa?
     
  11. Madlok

    Madlok Guest

    Moje systemy nie żyją dłużej niż kilka miesięcy, ale problem nie dotyczy systemu. Aktualnie mam windę xp i ubuntu. Komp ma chyba z 5 lat (a przynajmniej coś koło tego) przypuszczam, że coś się zużyło, tylko chciałbym wiedzieć co, bo jeśli z trzecim kompem ma być to samo, to chcę się jakoś przygotować.
     
  12. filip1993

    filip1993 Znany Wszystkim

    Z trzecim kompem?! Tzn. chcesz przez to powiedziec, że ten problem pojawia się na twojej już trzeciej maszynie?
     
  13. Madlok

    Madlok Guest

    Na drugiej.
     
  14. filip1993

    filip1993 Znany Wszystkim

    Więc może problem tkwi w gniazdku albo listwie?
     
  15. kloszard

    kloszard Idziesz im, Emmanuelle!

    Próbowałeś podpinać innym kablem zasilającym?
    Gmeranie wtyczką pomaga - tak jakby coś nie kontaktowało na gniazdku zasilacza lub kablu. Skoro próbowałeś na dwóch zasilaczach to może spróbuj na innym kablu.
    Niedawno użytkownik AlojzusPredcośtam miał problem z kablem. Może u Ciebie jest to samo.

    Edycja
    __________________________
    Właściwie to nie najlepsza rada. W końcu są jakieś odgłosy - wiatraczki i dyski startują, a więc prąd dochodzi.

    2) A masz podpięty speaker? Może Twój komp nadaje sygnały awaryjne, ale nie podpiąłeś speakera, a reakcja na ruszanie kablem to przypadek
     
  16. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    hehe :)
    AlojziusPredeatrocośtamcośtam potwierdza, że objawy miałem takie same jak MAdlok.
    Czasem takie kable najtańsze poprostu nie łaczą. Proponuję kupić kabel z górnej półki za te 20zł. może pomóc,a jak nie to i tak dobry kabel się zawsze przyda
     
  17. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Do tej pory wkładam rurę od odkurzacza i wciągam większy kurz.A Wy Macie jakieś swoje patenty na czyszczenie kompa? Sprężone powietrze jest ok?Albo jakies inne?
     
  18. Thomas

    Thomas Guest

    Ty odkurzałeś komputer odkurzaczem o_O ?
     
  19. Madlok

    Madlok Guest

    Ja też odkurzaczem odkurzam kompa, (rurą po płycie głównej itd.) co w tym dziwnego?
     
  20. Thomas

    Thomas Guest

    Niby nie jest to polecane. Coś z wyładowaniami elektrostatycznymi i możliwością wessania np. zworek.
     
  21. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    niby tak, choć nie słyszałem, żeby komuś coś od odkurzania padło

    to już naprawdę bardzo niby ;) zworki zwykle nie chcą schodzić nawet jak im się pomaga
     
  22. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Thomas,a ty używasz sprężonego powietrza? Bo myślę czy nie kupic se....
     
  23. Madlok

    Madlok Guest

    Coś w rodzaju miecha do kominka wyszłoby taniej.
     
  24. Thomas

    Thomas Guest

    Sprężone powietrze jest najbezpieczniejsze. W końcu to metoda bezdotykowa (zły dotyk komputer zapamięta na całe życie :lol:).
     
  25. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja używam sprężonego powietrza (głównie pod wpływem propagandy), jedna puszka wystarcza na 2 czyszczenia, czyli ok. 10-12zł za czyszczenie bezstresowe i co tu dużo mówić, wygodne.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie