Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    Serwis odpada. Przebywam w Anglii, ceny usług są tu wyższe niż sprzętu ;)

    I chyba od tego zacznę. Wymienię dysk twardy. Zobaczę czy problem się będzie powtarzał. Dopiero potem zdecyduję się na wymianę płyty i procka.
     
  2. maciejl20

    maciejl20 Zbanowany

    Najlepiej pożycz od kogoś jak nie masz własnego drugiego dysku albo zanieś komp do kumpla i podmień dyski, jak to nie to to po co wydawać hajs na darmo?
    Najpierw sprawdz jak doradzał Raulekk bo kupić zawsze zdarzysz.
     
  3. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    Specyfika tego kraju i moich znajomych w tym kraju, że nie znam nikogo z pecetem. Tylko konsole i laptopy. Wiem, że to dziwne, ale cóż - This is the life ;)
    Nie mam jak sprawdzić poszczególnych części w innych kompach :(
     
  4. maciejl20

    maciejl20 Zbanowany

    W takim razie zostaje ci serwis bo w ciemno to szkoda wydawać kase a te błedy moga mieć conajmniej 2 pzyczyny.
     
  5. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    Zagadka rozwiązania. Padła mi jedna z czterech kości RAM. Szkoda, że mem test nic nie wykrył, oszczędziłbym parę złotych :/

    W poszukiwaniu błędu wymieniłem, zasilacz, grafikę, dysk twardy, system operacyjny. Już byłem gotów kupować nową płytę główną no i jak już płytę to i procesor. Kiedy to pewnego dnia komp nie chciał odpalić w ogóle. Pomogło dopiero wypięcie dwóch z czterech kości RAM. Jak już znalazłem winowajcę szybko doszedłem, że felerna jest tylko jedna.

    Dla ciekawskich zepsuty RAM to:

    Corsair XMS2-6400 1024MB 800 MHz 5-5-5-18
     
  6. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    Hello!

    Gram z ludżmi z WOW w grę WoT i postanowiłem zacząć używać programu TeamSpeak 3 aby się szybciej porozumiewać.

    Po zainstalowaniu i wstępnej konfiguracji wszystko działa jak należy. Tzn. Kiedy mam włączony program, kumple mnie słyszą i ja słyszę też ich. Problem zaczyna się w momencie kiedy uruchamiam grę. Od momentu gdy jestem w grze to ja ich słyszę, natomiast oni mnie nie słyszą. Po zminimalizowaniu gry na pasek, wszystko wraca do normy, czyli jestem słyszalny, a każde zmaksymalizowanie i wejście w świat gry kończy się odcięciem mojego mikrofonu. Próby grania w trybie okna też nie przynoszą skutku.

    wasssssup???? :curve:
     
  7. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie masz problemu z łączem? Ja czasem nie jestem słyszalny jak sąsiedztwo zapuszcza za dużo downloadów.
    Rozwiązanie może być bardziej prozaiczne jeśli korzystasz z mikrofonu wbudowanego w laptopa, bo lubi być silnie kierunkowy i układając wygodnie ręce na klawiaturze organ mowy znajduje się za daleko od niego jeśli nie krzykniesz. Jeśli zaś masz zwykły mikrofon może być problem z kablem (jeśli lubisz go zwijać lub pakować do małej przestrzeni jak jest nie używany), czasem nie łączenie takiego kabla zachodzi w bardzo specyficznej konfiguracji. Więcej głupich rozwiązań mi nie przychodzi do głowy.
     
  8. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    Łącze jest bardzo szybkie i stabilne, nigdy nie miałem z nim problemów. Przy zminimalizowanym WoT mogę nawijac przez TS bez problemów.
    Mikrofon działa, odbiera dźwięk. Aha i mam słuchawki z mikrofonem - ustawienia przełączone na mikrofon zewnętrzny.
     
  9. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    A jak się to ma do innych gier? Sprawdzałeś używać TSa grając jednocześnie w coś innego? Aha. I jaki system operacyjny masz?
     
  10. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    W innych grach nie używałem. Nie sprawdzałem też przy innych.

    System op.: Vista Business 32 bit
     
  11. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    Sprawdź przy innych gracz, jeśli problem się powtarza to znaczy, że wina TSa/ustawień dźwiękowych w systemie, jeśli nie to znaczy, że to wina WoTa.
     
  12. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    Trzeba mieć 2gą grę. :p Spróbuję. Wielkie dzięki!
     
  13. finker

    finker Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie musisz grać online z kimś, wystarczy, że będąc na TSie włączysz w tle jakąś inną grę.
     
  14. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    TS sam w sobie działa bez problemów. Problemy są, kiedy mam odpalony WoT i zmaksymalizowany na ekranie. :?
     
  15. Thomas

    Thomas Guest

    Uruchom TS jako admin, spróbuj też zaznaczyć w opcjach "disable direct input". Czy to słuchawki z mikrofonem podłączane przez usb?
     
  16. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Zrobiłem format kompa, zainstalowałem od nowa system (XP). Wrzucałem sterowniki od karty graficznej (GeForce 9600 GT), które mam na dołączonej płytce, ale po ich instalacji komputer uruchamia się w trybie 480x640 16 kolorów i nie idzie tego zmienić. Po odinstalowaniu tych sterowników jest normalnie, tzn mam dobre kolory i rodzielczość, ale nie widzi mi karty graficznej, no i nie mogę w WoTa grać ;( Próbowałem instalować je parę razy, postępować zgodnie z tym panelem pomocy systemu ale to nic nie daje. Ktoś wie w czym problem?
     
  17. Thomas

    Thomas Guest

    ...
    Ściągnij z nvidia.com najnowsze stery.
     
  18. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam.
    Mam neostradę 6 mega z liveboxem. Ściągam sobie z torrentów właśnie, i co widzę? 15kBps DL i 60kBps UL! W ustawieniach liveboxa serwer LAN do przekierowywań teoretycznie jest włączony, a mimo to słabo ściąga.

    Wie ktoś, co można zrobić, co należy zmienić?

    Ostrzeżenie za propagowanie piractwa.
    Urban
     
  19. ziom14PL

    ziom14PL Zbanowany

    Torrenty działają na zasadzie P2P. Może za dużo ludzi ściąga, a za mało udostępnia. Może udostępnia ktoś ze słabym netem. Zobacz np. na rapidshare czy innym tego typu serwerze ile DL będziesz miał.

    Ostrzeżenie za propagowanie piractwa.
    Urban
     
  20. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Ale mam 5 seedów i 7 peerów. To raczej zdrowy stosunek... zresztą, zapomniałem dodać, że na samym początku miałem i 80 kBps, a seedów nie zmalało.

    A konkretnie:

    Ściagam 14 od 3 Seedów
    Wysyłam 60 do 2 peerów
     
  21. Madlok

    Madlok Guest

    Wolno się ściąga bo tych seedów jest mało. Nie doszukuj się innych przyczyn.

    Ostrzeżenie za propagowanie piractwa.
    Urban
     
  22. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Fakt, włączyłem pół godziny później i było ze 2 Seedów więcej. Z miejsca DL skoczył do 200 kBps:)

    Problem rozwiązało może to, że włączyłem też coś takiego jak architektura uPnP do wyjątków Zapory Windows.

    W każdym razie problem rozwiązany.

    Rozmowy na temat torrentów, warezów, kont premium na rapidshare, hotfile etc nie były, nie są i nie będę na tym forum mile widziane, dlatego sugeruję pozostałym użytkownikom zaprzestanie podobnych dyskusji.
    Urban
     
  23. btf

    btf Guest

    Jesli nadal masz problemy, to poprobuj rozwiazan z Googli:
    - tryb zgodnosci WoTa i TS3 na Win XP SP2
    - dla obu procesów (aplikacji) priorytet wysoki
     
  24. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Hmmm... od jakiegoś czasu mam problem z filmikami na YT. Gdy odpalam je na Firefoxie (beta 4.0) i próbuję przeskoczyć do fragmentu, który jeszcze nie został zbuforowany to wywala przeglądarkę. Myślałem, że to problem bety, wtyczek flash itd itp. Nic nie pomogło. Moje zdziwienie było większe, gdy na Chrome i Operze wykonując tę samą czynność wywalało mi eksplorator Windows. Wie ktoś może co może być tego przyczyną? Win 7 64 bit ze wszystkimi aktualizacjami na dzień dzisiejszy.
     
  25. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    Być może uszkodzenie jakiegoś pliku systemowego. Jak explorator nawala to pewnie wina windy.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie