Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Wgraj najnowszego net framework, robiłeś ostatnio jakieś zmiany w programach, systemie?
     
  2. Szkubany

    Szkubany Aktywny User

    Net framework nic nie pomógł, a co do zmian w programach nie było żadnych.
     
  3. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam problem z Facebookiem. Nie mogę dodać komentarza, dodaje, ale się nie pojawia. Ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
     
  4. Świerszczu

    Świerszczu Guest

    Wklejasz link? daj po nim spacje.
     
  5. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Wielkie dzięki, działa:champagne:
     
  6. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Pomocy! Wczoraj mi laptop zgasł. Potem sam się włączał i wyłączał. Teraz włącza się za któryśtam razem pacnięcia guzika. Ale i tak po jakimś czasie sam się wyłącza. Tak jakby przycisk POWER się zepsuł. Co poradzić?! Piszę ogółem bo zaraz może znów mi zgasić.
     
  7. infantryman

    infantryman Ten, o Którym mówią Księgi

  8. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Acer Extensa 7220
    I wczoraj/dziś robiłem prawie tak samo.
     
  9. John Miller

    John Miller Znany Wszystkim

    Może masz źle ustawione napięcie w BIOS-ie?
     
  10. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Nic w nim nie grzebałem. Po prostu grałem, a tu pyk! i nie działa. Od czasu ostatniego postu do teraz znów się użerałem z włączeniem.
     
  11. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Coś jak problemy opisane tutaj?
     
  12. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Gall, życia nie starczy aby wymienić problemy z tym rzęchem :p
    Co ciekawe, wielokrotne powtarzanie metody Inf-mana podziałało i jak dotąd nie doszło do przykrego incydentu.
     
  13. Hong

    Hong Nowy

    Może kwestia przegrzania? Mam w domu Acera, który cierpi na taką przypadłość.
     
  14. ziom14PL

    ziom14PL Zbanowany

    Hmm ktoś wie jak uruchamiać virtual pc/XP mode? Na windzie 7 Professional 64bit konkretnie
     
  15. Sevard

    Sevard Guest

    Musisz doinstalować Microsoft Virtual PC oraz Windows XP Mode. Wszystko, co jest potrzebne znajdziesz na tej stronie. Inna sprawa, to po co Ci to? Bo jeśli do odpalenia jakiejś gry, to niestety, ale XP Mode nie obsługuje przyspieszenia sprzętowego, więc o tym możesz zapomnieć.
     
  16. ziom14PL

    ziom14PL Zbanowany

    Może dość nietypowe pytanie:

    Dziś miałem włam na pocztę Gmail z tego IP: 83.9.73.230 . Pomożecie znaleźć coś więcej niż to, że należy do Neostrady?
     
  17. Severian

    Severian Doctore

  18. Sevard

    Sevard Guest

    Nieco dokładniej masz tu. Jeden z adresów z puli Warszawskiej Neo, co oznacza, że może to być osoba z niemal dowolnej części wschodniej Polski. Bez pomocy policji raczej nie masz szans na namierzenie sprawcy.
     
  19. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Komputer sprzed ponad dekady. Windows 98. Problem następujący - po uruchomieniu, nie wiem co z nim zrobił użytkownik! Pojawia sie komunikat iż w wyniku błędu pliku na dysku C, niemożliwe było uruchomienie IE, a co za tym idzie nie możliwe jest kontynuowanie pracy, konieczna jest reinstalacja Windowsa. Wszystko fajnie, ale - nie mogę pomimo kilku prób dostać sie do wiersza poleceń - chyba, ze wybieram zły klawisz (F8?), próbowałem ustawić uruchamianie z cd-r z Win98, ale nic nie idzie, proszę o jakieś sugestie, pomoc bo jestem w kropce.
     
  20. Elaith

    Elaith Nowy

    Stwórz dyskietkę systemową i uruchom kompa pod DOSem.
    Formacik i postaw od nowa system.
     
  21. PIAJR

    PIAJR Ten, o Którym mówią Księgi

    Niestety takową nie dysponuję ;) Swoją, drogą czy to jedyne możliwe rozwiązanie?
     
  22. Toril

    Toril Nowy

    Mam problem z kartą graficzną [gtx 470]. Konkretnie chodzi o Anno 1602. Od razu powiem, że goliaty już mi radziły wyłączanie filmików. Ktoś wie czy istnieją jakieś patche czy cokolwiek co umożliwiłoby mi grę w to bez ciągłego restartowania po kolejnym wywaleniu do 256 kolorów ?
     
  23. Sevard

    Sevard Guest

    @PIAJR Nie, nie jedyna, ale najprostsza. Taką dyskietkę możesz sporządzić również w nowszych systemach z rodziny Windows, więc jest to dosyć proste rozwiązanie pod warunkiem, że znajdziesz dyskietkę no i stację dyskietek. To samo możesz jednak zrobić z poziomu jakiejś płyty LiveCD z GNU/Linuksem. Skoro komp jest zabytkowy, to celowałbym w coś lekkiego typu Puppy Linux.

    @up Jaki system? Jeśli Windows 7 lub Vista, to spróbuj odpalić grę w trybie zgodności z XP. Wyłączenie kompozycji na czas gry również może pomóc.
     
  24. Toril

    Toril Nowy

    Win7. Oba sposoby nie pomogły.
     
  25. Sevard

    Sevard Guest

    Czyli trzeba użyć cięższej artylerii. Możesz spróbować jednego z takich sposobów (działają dla AoE, więc może i tu pomoże):
    1. Uruchom grę, przełącz się za pomocą kombinacji Alt+Tab na pulpit, otwórz Menedżer zadań (prawy przycisk myszy na pasek zadań i tam wybierz odpowiednią opcję) i zabij proces explorer.exe. Następnie przełącz się kombinacją Alt+Tab do gry.
    Jeśli będziesz chciał wrócić do Windowsa, to musisz za pomocą Menedżera zadań uruchomić process explorer.exe (na pierwszej karcie kliknij przycisk Nowe zadanie i wpisz w okienku, które wyskoczy explorer.exe).
    2. Przełącz kompozycję na którąś bez Aero. Otwórz okno zmiany rozdzielczości i następnie uruchom grę (nie zamykaj okna zmiany rozdzielczości w tym czasie). Ten sposób nie wymaga zabijania explorera.
    Daj znać, czy któraś z metod zadziałała.
    Jest jeszcze jeden sposób, ale on raczej nie zadziała, choć spróbować warto. Uruchom grę, gdy gra przełączy się na tryb 256 kolorów przełącz się za pomocą kombinacji Alt+Tab na pulpit i zmień w systemie paletę kolorów na 32 bitową (pewnie będzie potrzebne przeskoczenie na inną paletę i powrót).

    Tak swoją drogą, to na pewno tych kolorów jest tyle? Częściej jednak starsze gry przeskakują do 16 kolorów niż do 256.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie