Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    mam pewnie bardzo lamerskie pytanie. Znajoma ma laptopa (juz troche wiekowego) firmy MSI.
    Gdy probuje odtworzyc system za pomoca plytki recovery system to w wiekszosci przypadkow prosi mnie w trakcie o wrzucenie 2giej plyty (mimo ze takiej w ogole nie ma). raz zdazylo sie, ze nie poprosil, ale za to po 50 min ktore mial trwac ten proces system dalej wgrywal sobie cos i trwalo to caly dzien. W koncu po paru godzinach wylaczylem program uznajac ze albo sie zawiesl albo zglupial. probowalem tez zainstalowac system za pomoca mojego windowsa XP, ale w trakcie instalacji wlasciwie na jej poczatku wywala niebieski ekran (plytka jest napewno ok).
    Co z tym zrobic? jakis ciezszy format? Jelsi tak to czym? Bede w stanie to sam zalatwic czy lepiej oddac lapka do serwisu?
     
  2. Sevard

    Sevard Guest

    Płyta była samodzielnie tworzona, czy dołączona do notebooka? Jeśli samodzielnie tworzona, to może powinna być, tylko ktoś to przeoczył przy wypalaniu, albo płyta po prostu została źle wypalona. Można po prostu spróbować włożyć tą samą płytę i czasem to przechodzi.
    Można spróbować z instalacją systemu z innej płyty, ale z tym pewnie będzie trochę zabawy (tzn. na pewno będzie trzeba dodać sterowniki trybu tekstowego do kontrolera dysków, bo ten niebieski ekran przy instalacji XPka to pewnie stąd, że ich nie ma). Podaj dokładny model notebooka oraz napisz jaki system był tam zainstalowany, to podam wskazówki jak przygotować płytę instalacyjną, która powinna zadziałać.
    Jeśli nie chce Ci się bawić, to można z tym iść do serwisu, ale nie wiem, czy czegoś sobie za to nie zażyczą. Teoretycznie najprościej byłoby zamówić płyty z systemem od producenta notebooka, ale to niestety swoje kosztuje.
     
  3. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    postaram sie wyciagnac od babki informacje o lapku bo nie mam go teraz w zasiegu. Co dos ystemu to byla tam vista. A plytka byla orginalnie dolozona do lapka.
     
  4. Toril

    Toril Nowy

    Sevard - metoda na explorera podziałała :*
     
  5. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    @sevard: model to msi ms-6837D system jaki byl zainstalowany to Vista a wgrany zostanie xp
     
  6. Sevard

    Sevard Guest

    ms-6837D to oznaczenie modułu Bluetooth, a nie notebooka. Poszukaj innego oznaczenia na obudowie.
     
  7. Tasse

    Tasse Nowy

    Bad video card drivers!
    -----------------------

    Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
    This can usually be fixed by updating the video card drivers.



    --- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
    Generated 04.11.11 17:26

    Minecraft: Minecraft Beta 1.8.1
    OS: Windows XP (x86) version 5.1
    Java: 1.7.0, Oracle Corporation
    VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
    LWJGL: 2.4.2
    [failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

    org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Native Method)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(WindowsPeerInfo.java:52)
    at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisplay.java:185)
    at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
    at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
    at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:233)
    at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:629)
    at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
    --- END ERROR REPORT 48b87d21 ----------


    Mam najnowsze stery (ale open gl 1.1) , ATI HD 4850. Od maja nie mogę nic temu zaradzić. Po 138 stronie google znudziło mi sie.
     
  8. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam podobny problem, ale jest metoda
    Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Rozwiązywanie problemów i ustawiasz na wyłącz wszystkie przyspieszenia DirectDraw...
    Wtedy minecraft zaczyna działać.
     
  9. Tasse

    Tasse Nowy

    Ta metoda nie działa u mnie , na 1/2 stron ona była.
     
  10. tunio

    tunio Znany Wszystkim

    Witam, jest możliwe zwiększenie maksymalnego miejsca na dysku D, zmniejszając C nie robiąc formata? Wygląda to tak:
    [​IMG]
     
  11. Thomas

    Thomas Guest

  12. McFlash

    McFlash Panzer Pony

  13. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Witam, może moja sprawa to nie problem ze sprzętem ale nie chciałem zakładać nowego tematu dla błahej sprawy ;) Otóż wymontowałem ze starego komputera dysk (60 gb, ale szpanowałem, że taki miałem). Z tego co jednak mi wiadomo (a nie znam się) ten mój stary dysk ma złącza ATA (nie wiem właściwie nawet czy to tylko się złącz tyczy czy nie :p w każdym razie, ma napisane ATA) a teraz podobno używa się SATA czy istnieje możliwość podłączenia do do komputera bez rozkręcania? Np. jakieś przejściówki do USB czy łotewa.
     
  14. Thomas

    Thomas Guest

    Większość płyt głównych ma ciągłe złącze ata. Sprawdź jak jest u ciebie. Co do adaptera...tak trudno wpisać na allegro "adapter usb ata"? Przecież pełno tam jest tego.
     
  15. robak

    robak Guest

  16. Thomas

    Thomas Guest

    Takich rzeczy raczej nie da się określić.
     
  17. Łycha

    Łycha Nowy

    Mam pytanie nie o sprzęt ale o internet z Neostrady. Razem z kumplem mamy internet radiowy do 3 mega. Ale szwankuje on czasami i chodzi niestabilnie. Mi i jemu kończy się umowa i wpadł na pomysł abyśmy założyli sobie neo 20 mega. Koszty na pół, rachunek na mnie bo on nie ma kabla od TP, u mnie router i podpięty drugi kabel który pójdzie z tegoż routera do jego komputera. Tylko problem w tym, że ten kabel będzie musiał wyjść z mojego domu i dojść przez dach sąsiadki (która raczej nie będzie robiła problemów) do domu mojego kumpla. Wiadomo, że to wszystko jest robione nieoficjalnie więc mam pytanie jak to wygląda prawnie i z punktu widzenia regulaminu telekomunikacji polskiej.
     
  18. Thomas

    Thomas Guest

    Przeczytaj regulamin.
     
  19. Łycha

    Łycha Nowy

    Ech zamiast najzwyczajniej w świecie zadzwonić do biura obsługi klienta i spytać to piszę takie głupie posty... Niestety nie mogę tego zrobić. Internet może być podzielony tylko w jednym lokalu. Poza lokal już wyjść nie może.
     
  20. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam uno pytanie postanowilem przetestowac Winde 7 na moim sprzecie (czy pojdzie). Wszystko ladnie pieknie dziala tylko ...

    Moj ukochany SB live 5.1 ktory od pradziadka jest w mojej rodzinie i obronil sie w 3 remoncie sprzetu nie bangla.

    Grzebalem w necie i przeczytalem, ze nie nalezy sie spodziewac sterow pod siódemkę. Teraz moje pyt.: czy aby napewno (probowalem zainstalowac stery (kx10k czy cos takiego) ale nie pomoglo) oraz czy odpalenie zintegrowanej karty muzycznej w plycie zmaiast sb pomoze to naprawic?

    PS: juz sobie poradzilem - uruchomilem karte zintegrowana z plyta.
     
  21. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Znow mam problem. Net mi na kompie nie dziala (używam zastepczo starego lapka). Wywala problem ze sterownikiem karty sieciowej.
    Karte sieciowa mam zintegrowana (plyta intel blkdq35mpe). Probowalem instalowac sterowniki z plyty, ale prawdopodobnie nie obsluguje ona windows 7. Bylbym wdzieczny za podratowanie linkiem za odpowiednie stery.

    PS: przy instalowaniu z plyty wywala mi m.in. blad przy intel PRO Network Connections. Znalazlem takie cos w sieci, ale sa rozne wersje. Gdzie moge sprawdzic jaka dokladnie bedzie pasowac u mnie?

    Ed: instalowanie sterwnikow network connections nic nie pomoglo :|
    Ed2: przywracanie systemu nie pomoglo, ale gdy w koncu zdecydowalem sie na reinstalacje systemu cos mnie tknelo i postanowilem jeszcze raz przywrocic system.
    O dziwo tym razem zadzialalo, mimo ze przywracalem z tego samego dnia :O
     
  22. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Postanowilem troche pospamowac w watku. Pospamowac bo w umie nie potrzebuje pomocy w tej sprawie :p

    [​IMG]

    W koncu okazalo sie, ze mam terroryste w rodzinie :D
    szkoda tylko, ze instalowanie nowego systemu spadnie na mnie bo u wujka nikt tego nie zrobi :| Przy okazji, do telefonu tez sie dostali. Zablokowane byly rozmowy tel. a aparat nie dziala i skasowane wszystkie zdjecia z niego :D Ciekawy tylko jestem jakiego wujek mial antywirusa, ze mu taki syf sie zrobil :D
     
  23. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam laptopa Toshiba A100 na ktorym sklep zainstalowal vindowsa viste. Przygotowuje sie do wyjazdu za granice i potrzebuje sprzet odmlodzic. Nie chce na nim visty, bo jest na nia za slaby. Ze wzgledu na to ze plyta z XP jest u mojej Ex (a na kompie cdrom nie dziala) potrzebuje zainstalowac system dzieki usb. Kiedys juz to robilem uzywajac magic iso. Jakby ktos byl na tyle mily i mi podrzucil jakis poradnik bo zapomnialem gdzie i jak sie to robilo.

    PS: podobno na laptopach instalowanie systemow moze stanowic problemy. Powinienem na cos uwazac?
     
  24. DesMitch

    DesMitch Nowy

    Jeśli chodzi o instalację windowsa z usb to polecam program SARDU http://www.sarducd.it/ głównie ze względu na to, iż pozwala on umieścić na nośniku usb instalki innych systemów.
    Co do instalacji xp to po pierwsze sprawdziłbym na stronie producenta czy oferuje on sterowniki pod ten sprzęt właśnie dla windowsa xp. Jeżeli nie to pozostaje Tobie ręczne szukanie sterowników po stronach producentów podzespołów, ponieważ często windows xp takich sam w sobie nie posiada i nie rozpoznaje niektórych urządzeń (najczęściej chodzi o karty muzyczne, czytniki kart, touchpady, itp.)

    Co do Twojego wcześniejszego posta ze stycznia to tylko chciałbym dopowiedzieć, że to dość trudny syf do usunięcia. Na pewno pomoże w takich przypadkach program ComboFix. Co do antywirusa, to nawet najlepszy i najdroższy program nie pomoże, jeżeli użytkownik nie będzie używał swojego rozumu i będzie odwiedzał podejrzane strony, klikał w linki które ktoś mu tam podeśle na maila lub będzie otwierał przysłane na maila różne pliki. Człowiek jest tutaj zawsze najsłabszym ogniwem.

    Pozdrawiam
     
  25. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Hej, mam problem z Windowsem 7.

    Zainstalowałem wczoraj najnowsze sterowniki do karty graficznej (nie wiem jaką mam, pobrałem z jakiejś strony (AMD?) program, który sam sprawdził jaką mam kartę i pobrał stery). Niestety nie wiem czemu nie działały i pozmieniały mi kompletnie rozdzielczości (usunęło mi moją 1920x1080, a pojawiły się jakieś dzikie ._.). Stwierdziłem, że nie będę się przejmował i przywrócę system. Akurat miałem "sejwa" sprzed paru godzin. Niestety po przywróceniu systemu komputer odmówił posłuszeństwa. Uruchamia się, ale mam czarny ekran wyłącznie z kursorem (który działa). Nie mogę otworzyć menedżera zadań, nic też nie daje uruchamianie w trybie awaryjnym. Do środy jestem na innym komputerze i jestem w stanie pobrać coś co pozwoli mi naprawić ten syf, tylko musicie mi pomóc i powiedzieć czy cokolwiek mogę zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie