Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

  2. Severian

    Severian Doctore

    Miałem podobnie na jednym ze sterowników nVidii (w sensie - czarny ekran i nic). Wystarczyło zainstalować w trybie awaryjnym stary sterownik i wszystko wróciło do normy.
     
  3. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Do 7 jest MS narzędzie do naprawy. Dosyć często wystarcza :p.
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/create-a-system-repair-disc
    Co do stera - prawdę powiedziawszy na kilku laptopach tak instalowałem sterowniki (ze strony AMD/nVidia) i nigdy nie było podobnego problemu. Raz pojawił się problem (okienko z błędem, wszystko działa), ale wynikł z tego, że sterownik jednego urządzenia był bardzo stary, a drugiego nowy (komponenty zintegrowane z płytą główną).
     
  4. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak naprawić problem ,że na ekranie litery etc jest rozmazane w prawą stronę?
     
  5. Toril

    Toril Nowy

    Komputer regularnie się alttabuje. Wygląda to tak jakby w tle chodził jakiś proces, który co jakiś czas "doprasza się o uwage" co zupełnie uniemożliwia grę. Da się jakoś rozwiązać ten problem bez formatowania dysku? To komputer siostry więc niewykluczony, że zawalony jest jakimś syfem (dopiero co pousuwałem searchbary).
     
  6. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    Jeżeli są zainstalowane stery do grafiki ATI i masz tam Catalyst Control Center to wyłącz w nim skróty klawiszowe. To laptop, czy PC? Format chyba nie powinien być konieczny, (prawie) zawsze znajdzie się inne rozwiązanie ;)
     
  7. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Miałem kiedyś podobny problem. Rozwiązaniem było wyłączenie jakiegoś komunikatora. Możesz sprawdzić listę uruchomionych aplikacji w menadżerze Windows albo uruchomić Windows bez uruchamiania aplikacji z auto-startu. Do tego ostatniego trzeba odpalić msconfig. Gdzieś tam jest opcja, że następny start będzie czysty (tylko systemowe), ale można też po prostu wszystkie usługi niesystemowe wyłączyć i włączyć ponownie jak przed oddaniem komputera Siostrze.
     
  8. Toril

    Toril Nowy

    Problem rozwiązany - program od karty sieciowej robił problemy. Wyłączyłem w msconfigu go i przy okazji przeczyściłem system OTLem.
     
  9. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Kolejny problem.

    Babcia zdecydowała się skorzystać z ferty t-mobile blablablabla. Próbję jej ogrnąć ichniejszy modem ZTE MF60. Po wsadzeniu karty i włączeniu mam napis "Usługa ograniczona. Rozączony" mimo, że i na telefonie i tablecie widzę sieć. O co chodzi ;_;. Nienawidzę tych technicznych syfów.
     
  10. Andre

    Andre Ten, o Którym mówią Księgi

    Wstukaj 192.168.0.1 w przeglądarkę i skonfiguruj modem.
     
  11. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Na początku to zrobiłem.

    EDIT:
    Dobra, jestem poprostu opóźniony i atechniczny. Wystarczyło zadzwonić do T-Mobile i aktywować kartę. Głupi człowiek jest głupi.
     
  12. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Kupiłem sobie dysk 3tb, seagate barracuda i jak kazałem diskmanagerowi go sformatować, pojawił się niebieski ekran i potem jak chce włączyć komputer z tym dyskiem to Win dochodzi do momentu ładowana systemu. Dysk jest na SATA 4 i BIOS nie ma go jako nośnika z systemem.
     
  13. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Hej, hej, hej szaleni eufiacy! Jak się czujecie!?

    Bo ja mam problem. Nie umim into znawstwo sprzętu komputerowego a chciałbym sobie zmienić kartę graficzną bo to chyba najgorszy fragment mojego kompa. Wydaje mi się, że mam ATI Radeon HD 5570, a chciałbym w końcu pograć w gry bez lagów :c Ugrade do jakiegoś znośnego standardu to droga rzecz?
     
  14. R3fr3Sh

    R3fr3Sh Znany Wszystkim

    Zależy jaki masz na myśli znośny standard, ale http://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Dual-Link-Graphics-02G-P4-2670-KR/dp/B007Z3HZIA jeśli to nie przekracza limitu twojego portfela powinno być odpowiednie. Oczywiście radzę pogrzebać gdzieś po internetach, ewentualnie poczekać na opinię eksperta typu Raf lub Goliat(tutaj jest mój zabytek http://www.amazon.com/ECS-GeForce-E...e=UTF8&qid=1406661498&sr=1-1&keywords=GTS+450(może jakąś inną wersje mam ale wszystkie są cenowo podobne)).
     
  15. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Zależy w co chcesz grać. Jak w strategie to co innego, a jak w FPS to inny.
    Jak do strategii to Radeon HD 7790 albo 7870 powinien wystarczyć.
    Jak FPS to Radeon HD 7950 albo HD 7970
    Z GTX to 670 powinno być dobre albo 770, jak chcesz poszaleć i masz kasę to weź 680 albo 780, a z Radeon 290X

    Wysłane z mojego Nexus 5
     
  16. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Chciałbym uruchomić bez problemów GTA IV :)P) ipowiedzmy Battlefielda 3 + Asasyny nowsze.

    Poważnie na kartę trzeba wywalić 1200 szekli ;c?
     
  17. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Za 1200 kupisz całkiem porządna nawet 680 powinieneś być wstanie za to kupić.
    Assasin ten najnowszy na 680 powinien iść na ultra

    Wysłane z mojego Nexus 5
     
  18. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Raczej myślałem coś o kwocie nie przekraczającej 300 xD
     
  19. R3fr3Sh

    R3fr3Sh Znany Wszystkim

    300 zł? Ostatni assasyn mi chodził na średnich(albo średnio niskich, ale chodził) w przypadku GTS 450
     
  20. Severian

    Severian Doctore

    Ja tam szpecu nie jestem i jak coś mam, to walę do Rafa żeby profesjonalnym szkiełkiem i okiem ocenił, ale nie byłoby głupio jakbyś podał jaką w ogóle płytę główną masz.

    Draken - niekoniecznie trzeba od razu w GTX780 walić :p Mój GTX760OC z 4GB RAM jest w zupełności porównywalny :p
     
  21. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Moja ostatnia zabawkę Raf wybierał. Mimo je on w PL a ja w GB. I nadal jestem z niej bardzo zadowolony ;)
     
  22. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Sevgart podaj specyfikacje całego kompa (procek, pamięć, symbol płyty głównej, jaka karta, jaki system) i w co mniej więcej grasz, bo prawdą jest że o ile większość będzie radzić karty z poziomu cenowego 700 do 1000 zł, to nie ma po prostu sensu kupować takiej karty do słabszego sprzętu, albo do gier w których tak naprawdę jej nie wykorzystasz.

    Wsadzenie karty typu GF 660, 760 czy wyższej do starszego kompa, spowoduje raczej że wąskim gardłem będą inne podzespoły i tak naprawdę osiągniesz połowe jej wydajności, a z 2giej strony jak np grasz w gry typu Paradox, to tu karta raczej aż tak duzo nie daje, a wieksze znaczenie ma CPU (i to bardziej w kwestii możliwości obliczeniowych na 1 rdzeń, a wiec lepiej wbrew pozorom będzie jak będziesz np miał CPU 2 rdzeniowy 3 GHz, niż 4 rdzeniowy 2,0 bo i tak większość paradoxowych wykorzystuje 2 rdzenie, a do niedawna jeszcze 1, jednak biorąc pod uwagę to co zużywa system warto mieć 2 rdzeniowca) , albo dołożenie pamięci.


    Owszem fajnie mieć taki komfort psychiczny "|na przyszłość"... ale... no właśnie, owe ale., że sama karta mu nic nie da jak reszta jest kiszka.

    [dodano]
    doczytałem dopiero o tym GTA V i Asasinie (spory narzut na GPU, CPU i strasznie pamięciożerne serie wybrałeś w kwestii "chciałbym zagrać w" :p )... u spore to Ty masz wymagania.
    Tak tylko sie domyślam, że skoro miałeś w poprzednim kompie grafikę sprzed x lat, to raczej nie tylko wąskim gardłem będzie u Ciebie ta karta... tak jak napisałem wcześniej - przy kiepskim CPU (nie daj Bóg jeszcze 1 rdzeniowym) to nawet GTX 760 Ci da niewiele.
    Realia są takie, że o ile chcesz grać w w/w gry to poniżej GTX 660 nie warto schodzić... serii z końcówką x50 czy niższą unikaj (np gtx 750 czy 650) bo są o połowę mniej wydajne... cyferki z przodu to nie wszystkom w GeForce bardziej istotna jest 2ga cyfra (660 będzie szybsza od GTX750, a GTX750 jest kontynuacją GTX650... a już taka GTXx10 jest o wydajności praktycznie grafiki z CPU i do gier się raczej nie nada).
    A znowu AMD robi jeszcze bardziej odgrzewane kotlety niż NVidia, dając na wzór NVidii która zaczęła to stosować parę lat temu, od jakiegoś czasu GPU z nowymi numerkami... o wydajności tej samej co 5 lat temu... tak wiec tu można się naciąć nie nzając specyfikacji, co jest podobne do czego jeżeli chodzi o wydajność i jaki jest stosunek przyrostu wydajności danego GPU do ceny (bo czasami potrafi się przepłacić 250 zł za model z nowszym numerkiem, wydajniejszym o zaledwie 5 %, a w skrajnych sytuacjach przy wyprzedaży poprzedniej serii, można kupić model 6xx za cenę mniej wydajnego modelu 7xx i podobnie jest z ATI/AMD ).

    Daj mi specyfikacje kompa, to pomyślę.
     
  23. Toril

    Toril Nowy

    Od dłuższego czasu borykam się z problemem zrywającego się połączenia internetowego. Używam jako karty sieciowej smartfona podłączonego kablem usb do kompa (sam telefon łączy się bezprzewodowo z routerem) i generalnie wszystko spoko, morfo na propsie bo net śmiga jakiś czas od odpalenia PC po czym przy ikonie dostępu do sieci pojawia się złowrogi żółty znak symbolizujący problem z łączem. Na pierwszy rzut oka powinno być ok - na telefonie wszystko działa ale fejsika już sobie na komputerze nie odpale. Szczęśliwie wystarczy włączyć i wyłączyć wifi w samsungu by wszystko wróciło do normy ale jest to jednak dosyć frustrujące - bywa, że zdarza się to tylko raz ale są dni kiedy regularnie, co jakieś pół godziny muszę się z tym pieprzyć.

    W czym może być problem? Mam uszkodzone porty USB? Coś nie tak z Androidem? Jakieś jaja z transferem danych via kabel?

    Przydatne informacje:
    Systemy operacyjne - W7 i android 4.1.2
    telefon - samsung galaxy s2 (zrootowany ale problem pojawił się o wieeele wcześniej)
     
  24. R3fr3Sh

    R3fr3Sh Znany Wszystkim

    A próbowałeś z innym kabelkiem USB?
     
  25. Toril

    Toril Nowy

    Oczywiście :D
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie