Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. R3fr3Sh

    R3fr3Sh Znany Wszystkim

    A możesz sprawdzić czy dzieje się to samo z innymi komputerami?
     
  2. Toril

    Toril Nowy

    Nie mogę.
     
  3. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Dasz rade wejść na ustawienia routera?

    Wysłane z mojego Nexus 5
     
  4. Toril

    Toril Nowy

    Problem występuje niezależnie od routera, to raczej nie to.
     
  5. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam problem (jak zawsze). Jakis czas temu reinstalowalem system (win 8). Obecnie ma on problem z zainstalowaniem jakiejs aktualizacji (chyba sp1). I tak co jakis czas instaluje ja restartuje odinstalowywuje. Dotychczas nie bylo to problelem. Dzis niestety przy ostatniej reinstalacji wywalilo mi karte grafiki. Nie jestem w stanie jej zainstalowac ani z plytki ani za pomoca jakis wspomagaczy (jak advanced system care). Jakies propozycje?
     
  6. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Jeżeli system ma problem z zainstalowaniem samego SP1 do win8, to ja bym tutaj szukał przede wszystkim przyczyny, że coś z tym całym "odświeżaniem" systemu jakie zrobiłeś, jest nie tak, co automatycznie skutkuje dalszymi problemami.

    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

    Jak widzisz po powyższym linku win8 ma kilka opcji odświeżania systemu (odświeżenie systemu bez utraty danych, całkowite, z punktu przywracania) .

    Później zainstalować SP1 do win8 i najnowsze sterowniki (chociaż w przypadku grafy Windows 7 i 8 akurat ładnie sobie instalują najnowsze samodzielnie).
     
  7. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    system postawilem stara metoda - czyli z formatowaniem dysku. Chcialem miec pewnosc ze bedzie czysty. Swoja droga pozniej mialem problem z zainstalowaniem nowego (powtarzal ze dysk jest nieodpowiedni) ale za 4tym restartem w koncu uznal ze sie mylil. Wszystko dzialalo super przez dluzszy czas az w koncu ubzdural sobie zainstalowac 8.1 i od tego momentu rzeczy przestaly dzialac. Pierwszy byl antywirus, pozniej grafika a teraz inne programy. Sprobuje tego przywracania. Ale to dopiero w weekend (jak sie uda to w niedziele :() A pozniej czeka mnie przypominanie sobie hasel i zainstalowanych programow ;)
     
  8. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    To że zainstalował 8.1, to akurat nic złego, bo ms sporo poprawił w nim (chociaż jak to ms potrafi, parę i popsuł).
    Sprzęt masz pod względem bebechów ok (z tego co pamiętam co dobierałeś sobie w necie z moją sugestią) - więc 8.1 nie powinien mieć problemu ze znalezieniem sterowników, inny fakt że sam 8.1 instaluje sie dosyć długo na zwykłym HDD i przy kilku restartach / ponowieniach (praktycznie można rzec, że instaluje się system od nowa, a przedtem poprzedza to paroma poprawkami).


    Bardziej martwi mnie komunikat o tym nieprawidłowym dysku... takie komunikaty system nie wywala "z powietrza" (do tego fakt, że zaczęły Tobie "padać" różne programy z czasem... które raczej nie powinny być powodem instalacji win8.1, gdyż są do niego dostosowane, podobnie jak były do 8ki).
    hmm... przeskanuj sobie dysk programem HD Tune, zobaczymy czy nie wykryje na nim jakiś błędów (zakładka error scan).
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 6 Listopad 2014
  9. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    On go w koncu nie zainstalowal. On codziennie probuje to zrobic i mu nie wychodzi. I przy jednej z ostatnich prob przywrocenia ustawien sprzed instalacji zgubil mi karte grafiki. Dzis sprawdzilem dysk tym programem i wszystko jest w porzadku.
    Gdy sprobowalem w Windowsie przywrocic ustawienia poczatkowe napislao mi ze na partycji brakuje sterownikow. Gdy sprobowalem przywrocic ustawineia wczensiejsze napisalo ze wystapil blad. Gdy w koncu postanowilem reinstalowac system calkiem od nowa napislao mi ze mam MBR partycje a system moze powstac tylko na GPT -cokolwiek to oznacza. Wiec ogolnie jestem w dupie :|
     
  10. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    Chcąc zrobić reinstalację usunąłeś wszystkie partycje wliczając te małe dla boota chyba?
     
  11. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    tym razem nic nie kombinowalem. Poprzednim po prostu (chyba) sformatowalerm partycje z systemem. Ale glowy nie dam. teraz probuje zainstalowac aktualizacje pojedynczo zeby obczaic ktora syf robi. Jak narazie mam za soba 4 godziny pracy na darmo :|

    PS: po formacie system dziala w porzadku -aktualizacje sie ladowaly i nie bylo problemu. Wszystko sie ... z koncem pazdziernika gdzie nagle system przestal przyjmowac 90% aktualizacji

    PS: udalo mi sie pare aktualizacji wgrac. Niestety te windowsowskie systemowe i bezpieczenstwa sa przerywane juz po zainstalowaniu gdy po restarcie system configuruje je. To samo z aktualizacja dla grafiki. probowalem recznie wgrac stery dla grafiki nie udalo sie. To samo bylo gdy w systemie dalem zeby znalazl sterowniki dla nierozpoznanego sprzetu. Dokladna informacja to: "configuration registry database is corupt"
    Na dzis juz koncze bo nic wiecej nei wymysle :|
     
    Ostatnia edycja: 15 Listopad 2014
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Po 2 godz walki udało mi się rozpocząć instalowanie systemu. Oczywiście dysk był zły dla windows (gpt) wiec go sformatowalem. Oczywiście nie pomogło wiec usunąłem partycje i... Nie mogłem utworzyć nowej. Dopiero gdy zmniejszyła jej wielkość do 100gb pojawiła się opcja. Teraz instaluje 8.0 zobaczymy czy zainstaluje wszystkie aktualizacje.
     
  13. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Potrzebuje pilnej pomocy!
    od zaledwie 3 miesięcy jestem posiadaczem sony xperia e1. Standardowo był do niego wgrany android jelly bean 4.2, jednak od kilku dni komórka nieprzerwanie żądała ode mnie aktualizacji do wersji kitkat 4.4, wkurzony postanowiłem zaktualizować system. Tutaj pojawia się problem, aktualizowałem system bezpośrednio przez telefon, po kilku minutach instalacji pod sam koniec instalacji wyskoczył android z otwartym brzuchem z którego wystaje czerwony wykrzyknik, a po chwili ekran ciemnieje. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? uprzedzę pytania i powiem iż ponowne uruchomienie komórki nic nie daje :(
    Liczę na pomoc ;)
     
  14. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Próbowałeś http://xperiafirmware.com/2-uncategorised/29-sony-update-service ? Kojarzę jakieś zaklęcia magiczne typu po podłączeniu ładowania wciśnij i trzymaj 5 sekund guzik zasilania i głośności (w dół), ale jak przypuszczam to nie działa. Dla Nexusów tak się włączało tryb przywracania androida.
    Acha, tylko to usuwa wszystkie dane z telefonu :p.

    Możesz spróbować http://teamw.in/project/twrp2 , działa toto (mój telefon po torturach jakie mu zaserwowałem ożył po użyciu), ale nigdy nie wiem czy dany producent nie unieważnia za takie zabawy gwarancji..
     
  15. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Zflashuj poprzedni firmware, skoro na nim działało i po problemie. Recovery mają wszystkie andki, ale działają one różnie, zależnie od producenta, dlatego lepiej wgrać jakiś customowy. W każdym razie flash czystego romu powinien pomóc, utracisz oczywiście dane, jeśli nie masz roota i nie korzystasz z Titanium Backup np.
     
  16. lukigl

    lukigl Znany Wszystkim

    Do kasacji, problem rozwiązany.
     
  17. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Ludziska potrzebuję pomocy..Laptop Dell z win 8.1 + Telewizor Smart LG, problem z połączeniem obu sprzętów przez wifi. Wczoraj udało mi się wyszukać telewizor i dodać go do sprzętów w laptopie. Następnie chciałem dodać ekran więc wchodzę w urządzenia ,wybieram telewizor, nawiązuje połączenie i po 2-3 sekundach połączenie jest utracone...Pobrałem sterowniki do intel widi i nic. Urządzenie cały czas jest dostępne ale nie mogę nawiązać z nim połączenia. Dodam ,że z wifi nigdy wcześniej nie korzystałem więc może popełniam jakiś prosty błąd nowicjusza ale wydaje mi się ,że sprawdziłem wszystko.
     
  18. Legend

    Legend リヴェン

    Spróbuj zmienić typ kodowania na WPA w ustawieniach routera, podobno smarty od lG niezbyt przepadają za WPA2 i zdarzają się problemy.
     
  19. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Ale ja z routera nie korzystam, chcę połączyć laptopa z telewizorem bez używania kabla. Telewizor ma podłączony kabel Ethernetowy i stąd ma dostęp do neta.
     
  20. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    To SmartTV mają funkcję routera?
     
  21. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Ja nie wiem co on tam ma a czego nie(noga jestem w tych sprawach). Wiem ,że ma wbudowane wifi a oprogramowanie jest kompatybilne z intel widi i teoretycznie mogę poprzez wifi połączyć się z laptopem i potraktować tv jako wyświetlacz tego co się dzieje na komputerze. Problem polega na tym ,że mój komputer go nie widzi..
     
  22. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Ile GB RAM Java przyjmie bez żadnych dziwnych historii?
     
  23. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Szkoda na zakładanie nowego topicu, więc szybko zapytam tu. Otóż w sieci na różnych popularnych serwisach zakupowych są systemy Win7 etc. w cenie 100zł, ale sprzedawane są tylko naklejki z kluczem. Czy to jest legalna sprawa i czy to faktycznie będzie działać? Po kupujących widać, że sporo się tego sprzedało.
     
  24. OEM, BOX?

    Microsoft ma przejrzysty FAQ na swojej stronie, na moje oko to nie będzie to do końca legalne (brak nośnika, brak potwierdzenia zakupu).
     
  25. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie