Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Tak, ale spora część "okazyjnych" aukcji na allegro nie dotyczy OEM, tylko kluczy pozyskanych z MSDNAA czy innych niewłaściwych źródeł (choć akurat przy MSDNAA naklejek nie ma. Chyba).

    Dodatkowo, sprzedać może tylko pierwszy "właściciel" OEMa', czyli dochodza nam kolejne komplikacje. Osobiście bym nie marnował kasy i czasu na okazyjne stickery.
     
  2. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    sorry za spam w zlym watku - ale nie chce zakladac nowego wiec sie podepne tutaj.
    Mysle o kupnie xboxa one (niestety w Anglii wiec Polskie promocje odpadają). Na co powinienem zwracać uwage? Sa jakieś dodatki, specjalne wersje itp?
     
  3. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W przypadku xbox one, podobnie jak było to z 360, są wersje z kinect i bez.
    Pytanie więc podstawowe, czy będziesz w przyszłości kinecta wykorzystywał, bo na starcie tu już masz różnice w cenie pomiędzy wersjami danymi.
    Ogólnie w większości przypadków kinect wykorzystywany jest przy grach nazwijmy je zręcznościowo - wysiłkowo - sportowymi i w przypadki x 360 nie było ich wcale tak wiele i na razie podobnie jest z xbox one.
    Tu jednak warto zaznaczyć, że kinect często cieszy się powodzeniem w gronie w stylu znajomi plus dzieciaki, a niektóre "elementy dorosłe" potrafią być zajechane przez tego typu gry, niczym koń po westernie.... tu kwestia, czy się takie rzeczy lubi i to już jest indywidualny wybór.

    Nie do końca się orientuje natomiast czy występują różnice sprzętowe w xbox one, jak jest to w przypadku PS4 (trochę inne wersje sprzętowe są od jakiegoś czasu ps4)- dotyczące się samej konsoli pod względem bebechów... do jakiegoś czasu wiedziałem tylko o różnicach , że są wersje z kinectem i bez, ale tu cięzko mi się wypowiedzieć (tyle wiem z pkt widzenia osoby, która tam kiedyś przy sprzedaży liznęła temat, w celu doradzenia klientowi - od jakiegoś czasu nie musiałem się dokształcać w tym zakresie, ;) ).

    No i oczywiście podstawowe widoczne różnice, to pakiety gier różne w komple3cie - tu warto wyliczyć sobie ile obecnie dana gra kosztuje i porównać czy wyjdziemy taniej w komplecie z takowymi - jednak przeważnie są to na tyle nowe gry, że faktycznie wychodzi to nas taniej.
     
    casanunda lubi to.
  4. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Dodatkowo nie ma aż tylu gier na XBO czy PS4 jakby się mogło wydawać, w sensie relaksator i coś flagowego dostaniesz od ręki, ale coś więcej już może stanowić problem.
     
  5. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    XBO ma kompatybilność wsteczną do x360, co troszeczkę rozszerza ofertę gier o ile ktoś miał poprzednią wersje X`a, ps4 nie.
    Faktem jednak jest że patrząc ile te konsole są na rynku, jest bieda z nędzą, bo w analogicznym okresie życia poprzedniej generacji , było ich więcej na obie.
     
  6. Legend

    Legend リヴェン

    Z tego co pamiętam to XBox One wcale nie ma kompatybilności wstecznej. Ma za to wybiórczą kompatybilność wsteczną, która ma wg Microsoftu obejować ok. 1k tytułów, ale na obecną chwilę jest to kilkanaście gier z czego tylko 3 gry prezentują jakąś jakość.

    Niebawem wychodzi nowy Tomb Raider jako czasowy exclusive na Xbox1, więc myślę, że pewnie będzie również dodawany jako gratis do konsoli.
     
  7. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Ok nie uściśliłem tego - jednak jest faktem, że takowa jest, biorąc pod uwagę, że obie konsole mają praktycznie identyczne tytuły, daje to trochę na plus xboxowi obecnie.
    Co prawda nie o tym temat jest (bo nie było pytania co lepiej kupić, tylko o to czy są różnice w samym x ), ale po przewadze ostrej ps4, dzięki temu faktowi x troszeczkę zyskuje.
    Tak naprawdę podsumowując , to obie konsole mają biedę z nędzą jeżeli chodzi o gry i w większości są to tytuły jak na PC.
     
  8. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    szybkie pytanie (w sumie od znajomego a nie mnie). Co teraz mozna kupic z laptopow (bez promocji - bo bedzie kupowane w UK) co by od biedy nadawalo sie do grania (max 2k zl)
     
  9. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W tetrisa?
    wszystko w tej cenie... natomiast jak mysli o innych grach, w 3d to raczej za mała kwota, bo tu minumum kłania sę coś co ma GTX 950 (preferowany 960, wzwyż, ale to już lapki po 5k / 8k).

    Wszelkiej maści GTx x20 co mogą występować w tej cenie, mają wydajność jak zintegrowany Intel, trochę lepiej jest z x40.

    *ten x to oczywiście seria 7xx, 8xx lub 9xx - przy czym najwydajniejsze są 9xx obecnie.
    Np 950 jest porównywalna do dawnej 660, a skok jest przy 960.
    tu też należy dodać, że nie można porównywać wydajności bezpośrednio do desktopów, bo seria xxxM (laptopowe) zawsze jest mniej wydajna niż desktopowy odpowiednik... czyli GTX960M, będzie słabszy niż GTX960 w desktopie (podobnie jak i procki, zwłaszcza serie energooszczędne).

    Ale tu można pisać, a wychodzimy poza kwotę którą wymieniłeś... w tej kwocie to pentium z jakimś słabym GTX lub integrą intela.
    Jeżeli kumpel gra w Paradoxy, to patrz na wartość wydajności rdzenia (im więcej Mhz tym lepiej dla gier z tej serii, niż od ilości rdzeni bo i tak nie wykorzystują powyżej 2)... no i niech unika AMD, bo się grotują w lapkach z czasem (i są mniej wydajne jako procki z tej same wartości mhz).
    Natomiast kwestia czy karta radeon czy Nvidia geforce gtx... kto co lubi, ale przeważnie Geforce jest brany, chociaż jak ma brać najniższą serie, to najnowsze intele (od i3, poprzez i5 i i7 w nowej generacji Intel, zwykłe pentiumy nie z serii "i" mają słabszą intege), też sobie radzą jak te najtańsze geforce.
     
  10. Legend

    Legend リヴェン

    Jak chce laptopa za 2k zł to niech się nastawi na to, że 90% gier wydanych po 2012 albo nie ruszy bądź też będzie niegrywalna. Dla takiego sprzętu już sam system będzie godnym przeciwnikiem.
    Jak kolega zdecyduje się sięgnąć do kieszeni i wydać z 500 zł więcej to możemy zacząć rozmawiać i podsunę jakiś pomysł może dwa. Za 2k zł nie da się kupić nic wartościowego.
     
  11. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    dzieki - przekazalem info ;)

    PS: a ew. jakie modele wchodza w gre?
     
    Ostatnia edycja: 26 Listopad 2015
  12. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Pytanie jeszcze o jakie gry chodzi ^^
     
  13. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    pewnie nic mocno wybijajacego sie ponad wot ;)
     
  14. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Do wot za słaby lapek za 2k... desktop w tej cenie by poszedł, ale nie lapek.
    Tak jak wspomniałem wcześniej, lapki w tej cenie posiadają bardzo słabiutkie energooszczędne procesory... ot taka moda (słuszna zresztą, bo w tym przedziale cenowym lapek ma służyć do innych celów, niż granie), że lapek ma trzymać na baterii jak najdłużej.

    A to znowu ma wpływ na zastosowane podzespoły, czyli maniakalne wsadzanie Intelów energooszczędnych, które mają wydajność (w porównaniu do procka desktop) bardzo słabą, ale trzymających na baterii do 10 h.

    W związku z tą energooszczędnością właśnie, zastosowane są także takie a nie inne karty graficzne, przeważnie zintegrowane, lub w droższych modelach 2 krty, które się przełączają w zależności od zapotrzebowania... tak jak jednak wspomniałem, nadal w tej kwocie o której mówisz mamy dziadostwo nie nadające się do grania kompletnie (w paradoxy jeszcze by poszło, ale kompletnie nie do wota, csa czy innych 3d).

    Dlatego producenci stworzyli osobną linie lapków - do graczy (i to nie jest marketing, bo faktycznie mają inne podzespoły, nie nastawione na energooszczędność, tylko wydajność, w odróżnieniu od lapków ekonomicznych o których Ty piszesz, czy businessowych, które także mają inny cel i podzespoły niż ekonomiczne i dla graczy).

    Po to mamy ścisły podział na business, gaming i econo, abyśmy mieli świadomość do czego jakie lapki służą :) , a gamingowe zaczynają się od kwoty 4k (i jest to odpowiednik kompa desktopowego za mniej więcej 3k, czyli żaden wypas).

    Za mało siana przeznaczył i tyle... trochę rozsądku. :)
    Bo później taki gostek, będzie następnym stękającym klientem danej firtrmy, który będzie płakał że lapki się nie nadają do grania... no ale jak się bierze ekonomiczny model służący za maszynę do pisania i do netu (taki dokładnie jest cel tych lapków) w tej kwocie do grania, to się później płacze. :)

    Desktopa za 2,5 / 3 k do grania złożysz (byle co, ale grać będzie), ale nie laptopa... niestety miniaturyzacja kosztuje ok 1,5 / x2 w stosunku do desktopa o tych samych parametrach.

    Co do WOTa, to wydaje mi się, że nie powinien schodzić poniżej karty GTX950, bo na gtx940, czy gtx840 będzie się męczył na niskich detalach (nie zapominajmy że mówimy o serii kart mobilnych, czyli słabszych niż odpowiednik desktopa)... nie mówiąc już o serii 920 czy 820 które będą za słabe na tą grę (a cena jaką dałeś, sugeruje właśnie 820 lub 920).

    Lapki z 950kami to ok 3k (może w uk znajdzie za 2,5... ale i tak uważam, że nadal to nie są lapki do grania, bo w tym przedziale ekonomicznym będzie kwiczał procek energooszczędny z wydajnością na 1 rdzeń, bo znając życie będzie tam jakiś 1,7 lub 2,2 MHz kilkurdzeniowy, o wydajności rzeczywistej meduzy, będąc hamulcem całości).

    Proszę nie zapominać o podstawowym elemencie - na wydajność w grach, oprócz (głównie) zastosowanej karty, ma także wydajność procka (i tu w grach przeważnie ma wpływ jaką wydajność na rdzeniu ma dany procek, stąd w grach cały czas od lat wygrywa intel, nad amd.. a odwrotnie jest w obróbce video, gdzie amd za 500 zł , wygrywa z intelem i5 za 800... ale w grach to intel wiedzie prym, ale wersje desktopowe, a nie nastawione na energooszczedność !).

    Dlatego jak ktoś chce taniego kompa, to lepiej zamiast kiepskiego i5, czy i7 laptopowego z serii energooszczędnej, poszukać i3 w lapku nieenergooszczędnego.
    Procki laptopowe mają wyraźne oznaczenie na końcu, mówiące o tym do jakiej linii należą.

    W lapkach gamingowych mamy inną serie procków (oznaczenie HQ), niż w eko (chociaż tu też numery są czasami robione przez producentów).
    Ale tu kłania się nadal kwota powyżej 3k (bliżej 4k i powyżej już bez ograniczeń kwotowych).
    Niestety granie na lapku kosztuje.... chyba że ktoś lubi się męczyć i kupi do grania maszynę do pisania.
     
    Maciej-Kamil i lysy lubią to.
  15. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    dokladnie to samo mu napisalem ;)

    Zreszta do grania to jest buda, do czytania tablet a lapek to ani to ani to ;)

    Dzieki za szybka odpowiedz
     
  16. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Może nie tyle problem techniczny, ile poszukiwania sprzętu. Przeglądałem różne sklepy, ale chciałbym się jeszcze Was poradzić.
    Klawiatura - potrzebna mi przede wszystkim z podświetlanymi klawiszami, jeszcze lepiej jakby były płaskie. Dodatkowe rzeczy typu przyciski do muzyki etc. mile widziane, choć niekonieczne. Cena 250zł to najwięcej na ile sobie mogę pozwolić.
    Myślę też nad głośnikami. Audiofilem nie jestem, ale takie co by ładnie, czysto grały i ceny 300zł nie przekraczały byłyby dobre. Aha, i miejsca dużo nie zajmowały, bo tego wokół PCta brakuje.
     
  17. moskal

    moskal Опричник

    Kupiłem głośniczki, ale nie działają one tylko i wyłącznie na moim komputerze. System je wykrywa, niby pokazuje przesył danych ale one milczą. Kiedy zaś podłączę do drugiego komputera to tam działają dobrze. W drugą stronę jest OK - wziąłem głośniki kolegi i jak podłączyłem do siebie to idzie dźwięk. Zatem to nie jest kwestia wtyczki czy karty dźwiękowej.

    Próbowałem wyłączyć-podłączyć-włączyć; skan sterowników itp. itd. ale nic nie działa.

    Ktoś miał do czynienia z czymś takim lub ogólny pomysł?
     
  18. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Posiadam wymienionego laptopa ASUS F555L, miesiąc temu skończyła mi się gwarancja.. Teraz siedziałem i grzebałem po internecie, nagle zawiesiła mi się przeglądarka, próbowałem ją zresetować i laptop sam z siebie się wyłączył. Nie świeci się teraz w ogóle dioda gdy jest podłączony do prądu i nie chce się uruchomić. Nie uruchamia się ani podłączony na kablu ani na samej baterii :/
    Myślicie że da się coś z tym zrobić? Czy zanieść go do jakiegoś serwisu, czy mogła paść jakaś płyta i nie będzie działał? :/
     
  19. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Jeśli padła płyta, to przeważnie lepiej kupić nowego lapka, wiem to z doświadczenia ;)
     
  20. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Też mi w poprzednim laptopie płyta padła... ;P Ale zaniosłem tego laptopa o którym pisałem do polecanego serwisu, zadzwonili do mnie że wyczyścili wentylator i system chłodzenia i działa komputer, jutro do odbioru jest.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie