Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. mac666

    mac666 Znany Wszystkim

    Jak są wypukłe, to źle.
     
  2. Elvith

    Elvith Guest

    Nie, sprawdziłem, nie mam spuchniętych
     
  3. mac666

    mac666 Znany Wszystkim

    Hm. Otwórz budę, schłodź wentylatorem (takim dużym) żeby sprawdzić, czy to nie wina temperatur.
     
  4. Elvith

    Elvith Guest

    Buda jest cały czas otwarta, a chłodzą ją 4 12cmówki i jedna 20cm chodzące na max obrotów...
     
  5. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    jak na innym będzie się działo to samo to i ja będę pewny :)
     
  6. Elvith

    Elvith Guest

    No masz rację, ale nie jest tak łatwo sobie skombinować 600-700W na próbę:p A konowałów od pc mam już dość:p. Do serwisu paczka kosztuje 70 zł, a najbliższe sklepy wcale nie cenią się niżej:p.
     
  7. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    600-700W? co Ty tam masz w środku? TripleSLI + QuadCore?
     
  8. Elvith

    Elvith Guest

    core 2 quad(przed restem biosu kręcone)+ gtx280. Obecny zasilacz to BQ SP 700W

    Konfig:
    q9550
    msi gtx280(oskarżałbym go o wadliwość, ale nowy ekzemplarz z serwis teraz mam:p)
    samsung f1 640 gb
    dfi lt x48
    OCZ Reaper 1066MHz 2gb x2
     
  9. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    XP czy Vista?
    wszystkie stery jak rozumiem zainstalowane tip top
     
  10. Elvith

    Elvith Guest

    Vista 64:p....

    Stery powinny być na tiptop. Tzn dysk był wyjmowany z kompa i wkładany inny, ale po włożeniu śmigało itp i tylko jak cudem doszło do windy normalnie to się pojawiło okienko, że stery są przystosowywane.
     
  11. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    To nie bardzo mogę Ci pomóc na odległość. :( Tym bardziej, że nie znam się na Viście, może ma jakąś opcję powodującą wyłączanie?
    O, mam pomysł, odłącz dysk i odpal... zobaczymy czy się wyłączy po "jakimś czasie" czy nie, jeśli nie to problem będzie z dyskiem/systemem, a jeśli tak to z jakimś podzespołem.

    Masz jakieś możliwości np. włożenia innej grafiki i nieco słabszej zasiłki? wtedy można by sprawdzić czy któreś z posiadanych nie bruździ.
     
  12. Elvith

    Elvith Guest

    Bez dysku pojawia się standardowy komunikat, aby podłączyć dysk i po chwili pada jak z podłączonym... No nic... Chyba jednak muszę dać to do serwisu... Albo poszukać grafy/zasiłki
     
  13. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    Usiłuję postawić pewien komputer, ale coś z USB jest nie tak... po zainstalowaniu sterów do nich system nie wstaje, nawet tryb awaryjny nie działa, tylko ostatnie dobre ustawienia sprzed tej instalacji. Oczywiście stosuję się do wskazówki producenta, że XP musi mieć co najmnej SP1 zainstalowane przed instalacją sterów USB. Płyta jest na NForce3 z socketem 754. Próbowałem sterowników ze strony producenta płyt, ze strony NVidii oraz z płyty dołączonej do mobo. Za każdym razem to samo.
    Mam wrażenie, że USB jest po prostu uszkodzone.. a może coś z chipsetem nie tak?
    Do chipsetu też instalowałem różne wersje sterowników, ale nie wygląda aby to miało jakieś znaczenie.
     
  14. besiu

    besiu Guest

    pytanko tego typu.

    C:\Documents and Settings\serwis3\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files

    Czy ostatni w wyliczance folder mogę sobie spokojnie wyczyścić?
    Są tam głównie cookies i chyba historia odwiedzanych stron internetowych.
    Jest tam 4086 plików, więc troszku miejsca zajmuje. I nie mam pewności, czy nie ma wpływu na pracę komputera.
    To nie jest mój komputer! Ja na swoim mam/miewam porządek.
     
  15. Madlok

    Madlok Guest

    Tak, można to wyczyścić bez szkody dla systemu. Ale skoro nie Twój komp, to nie powinieneś tego robić. Ja tego na XP nie mam, albo mam w innym miejscu.
     
  16. besiu

    besiu Guest

    Czemu nie powinienem "tego" robić?
    To komputer z pracy. Muli jak muł. Coś muszę zrobić, bo na działania informatyka czekam już 2 miechy... Więc? Jakieś obiekcje jeszcze?
    Sprawdzę sobie ten folder na swoim komputerze w domu, i założę się, że bajzlu nie ma :)
     
  17. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    To raczej nie jest przyczyna strasznego mulenia kompa. Chociaż czasem (rzadko) można przypadkiem usunąć coś czego nie chcemy mieć na komputerze.
    Może przeskanowanie kompa wszystkim (antywir/spyboot/..), oczyszczenie autostartu itp. (nie pamiętam jak w xp się uruchamia kontrolkę procesy i usługi gdzie się odznacza procesy startujące na starcie systemu)?
     
  18. Thomas

    Thomas Guest

    msconfig i services.msc
     
  19. Hadar

    Hadar Nowy

    zainstalujcie sobie CCleaner - on posprzata za Was, można tam też regulować autostart i odinstalowywać programy...
     
  20. marcho

    marcho Ten, o Którym mówią Księgi

    I do rejestru zamiast CCleanera polecam Eusing Free Registry Cleaner.
     
  21. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    brrr, ludzie, co wy robicie? Wpuszczacie niewiadomego pochodzenia programy do waszego rejestru? Rejestr czysci sie recznie! A ile przy tym zabawy i jakie skarby mozna znalezc ;)
     
  22. Thomas

    Thomas Guest

    ...ryż zbierajmy osobiście na własnym polu ryżowym! Precz z komercją! Daj spokój, ręczne czyszczenie rejestru to robota dla tych którzy nie mają co robić.
     
  23. Gothmog

    Gothmog Ten, o Którym mówią Księgi

    :lol: nie słyszałem, żeby wyczyszczenie TempIntFiles komuś zaszkodziło xD
     
  24. Werq

    Werq Guest

    Mam laptopa HP Pavilion z systemem Vista home Premium, brakowało mi miejsca na nim miejsca więc kupiłem sobie dysk wewnętrzny 3,5 cala o pojemności 1 TB. Już wcześniej miałem kieszeń podpinaną pod USB i myślałem że zrobię sobie ładną "przechowalnię" na duże pliki. Podłączyłem wszystko jak należy, dysk działa, wykrywa urządzenie USB, we właściwościach tego urządzenia pokazuje że to dysk twardym.
    Niestety nie wykrywa mi go w folderze "Mój Komputer". :(
    Co mam robić? Kieszeń powinna być sprawna, używałem jej pół roku temu, wykrywało dyski, chociaż pamiętam, że też były jakieś problemy.
     
  25. Krakau

    Krakau Ten, o Którym mówią Księgi

    A ja polecam polski Odkurzacz z modułami.
    http://www.franmo.pl/
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie