Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Thomas

    Thomas Guest

    Dysk twardy musi być sformatowany z użyciem systemu plików który jest rozpoznawany przez windę...NTFS/FAT32. Skoro jest nowy dysk to pewnie niesformatowany...
     
  2. Werq

    Werq Guest

    Też na to wpadłem :)
    Tylko jak mam sformatować dysk którego nie wykrywa mi winda?

    EDIT: W menadżerze urządzeń wykrywa mi dwa dyski- z lapka i ten nowy
     
  3. Thomas

    Thomas Guest

    GParted
     
  4. Werq

    Werq Guest

    Na szczęście już sobie poradziłem. Znalazłem w windzie taką opcję jak Zarządzanie komputerem i tam- Zarządzanie dyskami. Format zajmie mi jakieś 10 godzin. Ale i tak dzięki Thomas :)
     
  5. Thomas

    Thomas Guest

    Yyy...co to za wynalazek? Formatowanie HDD nawet dużego to przecież normalnie kilka minut...
     
  6. Piotr_PL

    Piotr_PL Guest

    To tylko USB.
    Przy założeniu, że USB 2.0 = 480Mbit/s = 60MB/s (marzenie...)
    Dysk 1TB (idealne 1048576MB)

    Przy maksymalnym wykorzystaniu magistrali pełny format zajął by w przybliżeniu 291 minut (czyli niecałe 5 godzin)
     
  7. Thomas

    Thomas Guest

    No fakt, zapomniałem że dysk jest podłączony przez USB.
     
  8. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Mam problem dotyczący: nie wykrywania mikrofonu (w słuchawkach ) przez komputer . Problemem prawdopodobnie są głośniki 5.1 które zajmują wszystkie 3 moje tylne gniazda ( na przodzie mam jeszcze dwa)
    Karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną ASUSa chyba nazywa się: SoundMAX Integrated Digital HD Audio. Najlepiej by było żeby 5.1 działało i mikrofon.
    Jak potrzebne są jeszcze jakieś dane techniczne to pisać.
    Z góry dzięki.
     
  9. Thomas

    Thomas Guest

    Jak mniemam do słuchawek i mikrofonu zgodne z HDA lub AC97, no i oczywiście wypróbowałeś te przeznaczone do słuchawek?
     
  10. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

  11. Thomas

    Thomas Guest

    Wgraj najnowsze sterowniki od kart dźwiękowej i sprawdź czy nie masz wyciszony mikrofon. Masz złącze S/PDIF? Jeżeli tak to spróbuj podłączyć głośniki przez nie.
     
  12. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Ma ktos jakieś wytłumaczenie dlaczego mój komp się sam restartuje czasami???

    Sprzęt ma 8 miesięcy i dotąd nie robił takich akcji.
     
  13. Elaith

    Elaith Nowy

    Mi się resetował komputer jak się karta graficzna przegrzewała.
    Generalnie jak cokolwiek się przegrzewa to może być zwis.
     
  14. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    a jak sprawdzic czy się przegrzewa? I jesłi się przegrzewa to co z tym zrobić?
     
  15. Thomas

    Thomas Guest

    Ściągnij jakiś program diagnostyczny np. Everest...ewentualnie wejdz do BIOSu, ale tam nie będzie wszystko.
     
  16. Elvith

    Elvith Guest

    Everest nie jest zły, Bios jest lepszy:p. Jeśli masz wyświetlacz na Mobo to sprawdź czy nie wyświetla się jakiś error. Jeśli temperatury sa normalne i brak błędów to....

    Generalnie polecam odkręcić jedną ścianke obudowy i obejrzeć oprzy włączonym pc, czy wszystkie wiatraczki chodza. Potem skatować Orthosem procka, jak się nic nie wyłączy to nie wina CPU co jest problematyczne, bo zwykle to wina CPU i jest po sprawie:p
     
  17. Thomas

    Thomas Guest

    BIOS wyświetli temperaturę GPU? Masz taki? Niech najpierw sprawdzi temperaturę Everestem, zresztą Alojz niezbyt dawno kupował kompa więc pewnie ma na gwarancję, tak więc nie koniecznie może otworzyć obudowę ot tak jeżeli ma plomby gwarancyjne.
     
  18. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Moja dziewczyna kupiła laptopa za 3000zł. Po 4dniach zadzwonił pan z Vobis,że się pomylił i wydał jej nie ten komputer co trzeba tylko lepszy za 3400zł.

    Pan żąda oddania sprzętu i wydania nam dobrego, albo dopłaty 400zł.

    I do tego straszy nas sądem!

    Jest jakiś prawnik, który kojarzy art. 405 kk o bezpodstawnym wzbogaceniu?

    Jezęli pracownik vobis nie odróżnia jednego laptopa od drugiego to czemu ma za to płacić klient? Jezęli się pomylił to nich z własnej kieszeni pokryje te 400zł. Dlaczego klient ma płacić za błędy nieprofesjonalnych pracowników.

    Jeżeli on ma racje i musimy oddać kasę to wolę oddać te 400zł niż koszty rozprawy później.
     
  19. William Kidd

    William Kidd Ten, o Którym mówią Księgi

    Chodzi o art. 405 z Kodeksu cywilnego nie karnego. Instytucja bezpodstawnego wzbogacenia - pasuje jak ulał.

    Nie masz szans owalić tego gościa na 400. Tak czy inaczej będziesz musiał oddać. Natomiast uważam, że to sklep pownien pokryć koszty tej zamiany - jeżeli jakieś są. W końcu to ich pomyłka.

    Do poczytania.
     
  20. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Jakie macie patenty żeby laptop jak najdłużej chodził na baterii???
    Czeka mnie niedługo długa podróż pociągiem i chce maksymalnie wydłużyć czas działania bo nie wiem czy się podłączę w pociągu do kontaktu.
    A może ktoś wie czy Eurocity pociąg w drugiej klasie ma kontakt pod lapka? :)
     
  21. Piotr_PL

    Piotr_PL Guest

    Jasność na minimum, wyłącz dźwięk, powyłączaj w biosie jeśli się da zbędne urządzenia (np: modem itp), wyłącz wifi i bluetooth, możesz wyłączyć w menadżerze urządzeń inny sprzęt którego nie będziesz używał w trakcie podróży, możesz także powyłączać zbędbne usługi, nie używaj myszki tylko gładzika. Jak przerywasz pracę natychmiast hibernuj.
     
  22. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Na Viście możesz wyłączać urządzenia typu modem itp. z poziomu systemu operacyjnego (w Opcje zasilania => zmień plan zasilania (np oszczędzanie energii)=>zaawansowane opcje). W Tym samym miejscu można zmieniać np. ustawienia chłodzenia dla zmniejszenia zużycia energii i parę innych rzeczy. Efekt jest taki samy jak zmianie w BIOSie, tyle, że dotyczy tylko jednego systemu (no i wyżej wymienione urządzenia są sprawdzane przy starcie systemu niestety), ale tak jest wygodniej przynajmniej dla mnie (nie trzeba restartować kompa). Alojzius Pendergast z tego co pamiętam woli XP, ale piszę może komuś się przyda.
     
  23. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Dzięki panowie :) Faktycznie wolę XP i tak mam na moim desktopie, ale na lapku mam viste(niestety) także rady się przydadzą. Co do myszki to jej nie odłączę bo nie dam rady grac hoi touchpadem.
     
  24. Piotr_PL

    Piotr_PL Guest

    To załatw sobie myszkę na usb ale z kulką :D
     
  25. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    A niby na co ma myszke? na Ps/2 ? na laptopie? a moze jeszcze na com? :p

    Mozesz kupic sobie bezprzewodowa myszke w ten sposob tylko nadajnik bedzie zasilany z baterii laptopa, sama myszka z baterii ktore znajduja sie w niej.

    Duzo lepsze rozwiazanie myz myszka na kulke ktora w podrozy trudno uzywac.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie