Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Myszka ma stosunkowo mały pobór mocy.. Nadajnik bezprzewodowej myszki ma większy pobór z tego co się orientuje niż cała myszka kulkowa (4 sensory kulki + reszta ma znikomy pobór mocy). Ile taka jedna bateria w myszce bezprzewodowej ma pojemności? 1300 mWh max (wiem, że producenci podają po 3,5Wh, ale zmierzcie sobie sami jak jest :p) ile na Tym mysz działa (chodzi mi oszacowanie zużycia myszy przewodowej, należy doliczyć jeszcze przetworniki napięcia (DC/DC) i podobne pierdółki w laptopie gdzie wytraca się część mocy)? Baterie w laptopie mają 40000 mWh (nowe) i więcej (większość ma chyba ok. 48 Wh jak są nowe). No bez cudów myszka to nie jest wielki podbieracz prądu. Zresztą bardzo wątpię by Piort_PL pisał to na poważnie (5 minut więcej w HoI to chyba żadna różnica :p).
    Jak mamy się bawić w takie drobnostki jak myszka, to wypinaj pendrive jak tylko skończysz używać. Ponoć Jego pobór (ze względu na obsługę portu USB) jest "szalony" (kilka mW).
    EDIT:W porównaniu z poborem mocy przez laptop są to wartości śmiesznie małe. Jeśli liczy się dla Nas dosłownie każda minuta to warto, ale dysputowanie czy coś zużywa 1% czy 0,7% mocy zużywanej przez laptop z myszką chyba (znaczy jeśli chcecie to dyskutujcie, ale będzie to dyskusja bardziej akademicka niż praktyczna) mija się z celem. Chyba, że mówimy o jakiejś myszy z 10cioma typami światełek a nie zwykłej myszy laserowej do laptopa (taka mała).
     
  2. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    no ale myszka tez bedzie w usb...
     
  3. Piotr_PL

    Piotr_PL Guest

    Znalazłem Ci dwa artykuły:
    Artykuł na notebookcheck.pl
    Artykuł na tweaks.pl

    Ja jak chcę żeby bateria dłużej mi wytrzymała ograniczam się do wyłączenia WiFi i przełączenia profilu zasilania na najoszczędniejszy (w którym zawsze mam ustawioną minimalną jasność monitora). Ale w tych artykułach znajdziesz dużo innych porad.
     
  4. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    No ale nikt nie bedzie uzywam myszki kulkowej w laptopie gdy duzo podruzuje (trzeba podkladke brac ze soba, na rownej powierzchni pracowac itp.).
    Ja mialem na mysli mysz optyczna na kabel vs mysz optyczna bezprzewodowa (ew. laserowa). W tym przypadku lepiej jest kupic bezprzewodowa.

    Moja poprzednia bezprzewodowa A4Techa dzialala na akumulatorkach AA 2700mAh srednio z 3 miesiace. Teraz kupilem sobie Logitecha MX620 gdzie producent pisze iz wytrzyma ona rok na jedym zestawie baterii (wlozylem tam akumulatorki wiec pewnie mniej wytrzyma ale mysle ze pol roku to bez problemu).

    Wiec to nie jest tak ze wytrzyma ci 2-3 godziny i pa pa. Nawet najgorsze optyczne wytrzymaja ci conajmniej z 2 tygodnie (ale kto kupuje najgorszy sprzet? chyba ten co napalil sie na przecene w tesco :p ).
     
  5. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Modes ja wiem ile trzyma myszka bezprzewodowa :eek:. No właśnie ten cały akapit był po to by uświadomić, że myszy mają żałośnie małe zużycie energii i w gruncie rzeczy nie ma sensu się Tym przejmować jaką bierzesz. Widziałem mysz z dwoma rodzajami jaskrawych światełek laserową z różnymi funkcjami - no może ma to jakieś szczególnie większe (ha, może nawet 2% zużycia prądu przez laptop? Nie wiem strzelam.) zużycie energii, ale w normalnym przypadku naprawdę to już detal i dla własnej wygody można zrezygnować z ułamku czasu pracy na baterii a nie gryźć się z niewygodną myszą.
    Wedle producenta? Czy bawiłeś się w pomiary? Bardzo ciężko znaleźć coś co ma więcej niż 1500.
     
  6. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    Niewiem jak dla ciebie ale dla mnie praca na myszy przewodowej to NIE JEST wygoda ;).

    Nie mierzylem. No ale skoro producent twierdzi ze ma 2700 to musi miec tyle, przynajmniej w testach laboratoryjnych. W uzytkowaniu na codzien bedzie miala mniej ale tak na chlopski rozum to bedzie to duzo wiecej niz "no-name" 1400 mAh ktory mialem wczesniej.

    Poszedlem do sklepu i wzielem najpojemniejsze jakie mieli okazaly sie to: Sony Rechargeable CycleEnergy AA 2700mAh Ni-MH.
     
  7. Maciey

    Maciey Guest

    Mam taki problem:

    Mam nowego laptopa, na nim jest Vista. Przy pierwszym uruchomieniu sie instaluje - mam SP1. Ściągnąłem SP2 - włączyłem instalację, ta część w systemie poszła ok, potem jest restart i takie napisy 1/3 - 100proc 2/3 100 proc, potem kolejny restart i czarne tło. Na nim numery xxx/xxxxx i w nawiasie nazwa pliku (prawdopodobnie nadpisywanego) i na jednym sie zatrzymuje. Tak czekam 30 minut, potem się robi czarny (jak by się wstrzymał), naciskam klawisz, mysz - nic nie reaguje, naciskam start i pupa - włączył się ponownie i błąd jakiś wyskoczył - włączyłem taki program przywracania (przed startem) i po paru minutach, napis, że błędy naprawione. Włącza się Windows, ale jest napis SP1. No to włączam instalację SP2 jeszcze raz i dochodzę do tego samego momentu. Napis jest:

    !! 0xc0190036 II 2056/52725 (IXMTCPROP.exe)

    Co robić, proszę o szybką odpowiedz, bo mam ten komputer włączony, a się późno robi:)
     
  8. Thomas

    Thomas Guest

  9. Maciey

    Maciey Guest

    Ok, dzięki, ale jutro, bo dziś nie mam juz 3 godzin:)
     
  10. Modes

    Modes Znany Wszystkim

    Niewiem jak ci pomoc ale wiem co niepomoze ;)

    Pierwszy sposob podany przez Thomasa moim zdaniem tez nie pomoze. Co do trzeciego to nie czytalem tego watku wiec sie nie bede wypowiadal.
     
  11. Thomas

    Thomas Guest

    Podobno niektórym pomogło...

    ---------- Post dodany o 14:26 ----------Poprzedni post został napisany o 14:24 ----------

    A co do SFC: jest też w Viście i użytkuje się go podobnie lub identycznie.
    http://www.support4vista.com/tips/system-file-checker.htm
    To samo dla pana który będzie wiedzieć co nie zadziała...
     
  12. Maciey

    Maciey Guest

    Otóż zainstalowałem Vistę jeszcze raz (w zasadzie skopiowałem obraz), nie robiłem SP2 - tylko inne aktualizacje i też się zawiesił!!! Więc przy starcie ALT+F11 i z obrazu (na ukrytej partycji) przywróciłem do ostawień fabrycznych. I jeszcze raz zainstalowałem (3 !!!), teraz już poszedł SP2 i inne, chyba będzie dobrze. Dzięki na informacje.'

    KOLEJNY PROBLEM! (ARGH!)

    Aktualnie nie mogę nic zainstalować (próbowałem 5 gier). Wyskakuje albo błąd ikernel.exe, albo"błąd krytyczny", labo "błąd o numerze "00xxxxxx". Doszedłem do tego, że mam uszkodzony program do instalacji InstallShield. Zgodnie z zaleceniami na innym forum skasowałem folder Engine, potem zrobiłem update tego programu, ale niestety nic nie pomaga, co robić?

    Wszystkie porady (również na stronie Microsoftu) odnoszą się do XP.

    Palnę sobie łep z tą Vistą. 2 dni się użeram i kiedy już się uruchamia to nie mogę nic zainstalować. Co będzie następne? Wybuchnie mi bateria?
     
  13. lukeZ

    lukeZ User

    Napisłeś, że masz nowego laptopa. Jeżeli masz możliwość to oddaj go na gwarancję.
    Osobiście nie polecam kupować laptopów z systemem operacyjnym za który trzeba płacić lub którego cena jest wliczona w cenę laptopa.
    Przy okazji warto dodać: Vista + laptop = nieporozumienie (ze względu na czas pracy baterii).
    Jeżeli masz możliwość to ściągnij sobie Windows 7 RC ze strony Microsoftu (jeżeli jest jeszcze taka możliwość) bądź innego źródła (do lipca 2010 roku można na nim pracowac za darmo). Osobiście na laptopy to polecam Windows XP lub jakiegoś linuxa.
     
  14. Maciey

    Maciey Guest

    Vista+laptop=jedyna praktycznie możliwośc.
    W zasadzie ciężko jest kupic dzis komputer z XP, a jak już są to np. z jednordzeniowym procesorem. Bez systmu mnie nie interesuje, bo z sam Windows jest droższy. Linux odpada - bo nie działa pod nim 90proc interesujących mnie programów. Co do 7, to kupiłem laptopa z Vistą i możliwością upgrade do 7 po premierze. Za darmo pod koniec paździenika będę miał na zawsze pełną 7. Tylko chciałbym jakos pracowac do tego czasu.
     
  15. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

  16. Kosiarz101

    Kosiarz101 Guest

    Gralem kiedys w HoI 2 na Viscie i pamietam, ze raz tez mi sie taki blad zrobil, ale olalem to i zaczalem grac od nowa jakims innym panstwem. Zadnych innych bledow juz nie mialem - gralem na modzie 33.
     
  17. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam, mam "problema".
    Od jakiegoś czasu zegar w moim komputerze wariuje - ma godziny wzięte z kosmosu, np. o 15.którejśtam włączyłem kompa, a godzina - około 8 o_0

    Możecie pomóc?
     
  18. MlodyWilk

    MlodyWilk Znany Wszystkim

    Najwidoczniej bateria podtrzymująca BIOS padła. Musisz wymienić.
     
  19. kloszard

    kloszard Idziesz im, Emmanuelle!

    Tak jest bateria.
    Zgadzam się z opinią MłodegoKota.
    Symbol CR2032. Mnie dzisiaj taka siadła w wadze elektronicznej. Może jestem za ciężki.
     
  20. wil

    wil Guest

    W laptopie przy uruchamianiu ekran jest zawsze w pełni podświetlony - ja osobiście używam najwyżej połowy mocy, a najczęściej minimalnej. Czy ktoś może co należy wyedytować, aby komputer albo pamiętał ustawienia z przed wyłączenia albo chociaż włączał się nie na pełnej jasności, ale maksymalnie wyciemniony? Mój poprzedni laptop nie miał z tym najmniejszego problemu, mimo, że był starym złomem :p
     
  21. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Jaki system (ew. marka jeśli to jakaś Toshiba z własnym oprogramowaniem do zarządzania energią)? Powiem szczerze, że nie mialem nigdy takiego problemu.
     
  22. wil

    wil Guest

    Toshiba z XP. Ale nie widzę tutaj żadnego programu do zarządzania energią. Jedyne co to exe'k odpowiedzialny za działanie klawiszy Fn.
     
  23. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    A sprawdzałeś na stronie producenta?
    Praktycznie programy do zarządzania energią w lapkach, robi się odkąd jest XP, a przynajmniej sp1

    Ja swego czasu do swojego staruszka dociągałem ze strony producenta takowy, bo oryginalnie na płytach też nie było (były tylko stery i oprogramowanie do klawiszy funkcyjnych), dopiero w następnych modelach wydawano.
    Działać, działa.
     
  24. Maciey

    Maciey Guest

    Cześć mam taki problem, opiszę w punktach.

    Nie działa mi dźwięk, dane są takie:

    1. Mam Vistę, wszystko działało ok, aż do feralnego pomysłu zabawy w Skype.
    2. Zainstalowałem Skype i sterowniki do kamerki - Labtec. Obie rzeczy razem (to znaczy po sobie, ale nie wiem jakie były efekty jednej instlacji)
    3. Po tym przestał działać dźwięk.
    4. Skasowałem Skype i sterowniki do kamerki, kamerkę odłączyłem.
    5. I tak nie ma dzwięku.
    6. Jak wejdę do Manager Realitek HD Audio - to tam jest wszytko ok, ustawione, - i ważne - tam jest opcja testu dzwięku i jak ją kliknę to odgłos jest.
    7. Nie ma dzwięków systemowych, z Firefoxa, z odtwarzacza, z gier - żadnych - tylko ten z softu od dzwiękówki
    8. Wszytkie kable itd posprawdzałem, na słuchawkach też nie działa, oczywiscie wszystkie ustawienia dzwięku (system, programy) - na max głośność, głośnik tak samo (szumi, jak zawsze z resztą)

    Co robić?
     
  25. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Miałem podobny problem na Vista (zresztą nie tylko po Skype), ale u mnie pomogło wyłączenie, włączenie urządzenia audio w menadżerze urządzeń (panel sterowania). Na Tym samym komputerze z nieznanych przyczyn wyłączył mi się czytnik SD - przy usuwaniu z nieznanych przyczyn ustawienia zarządzania energią uległy zmianie. Czasem zwykły restart pomaga, ale pewnie byś nie pytał gdyby było to coś co po restarcie znika.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie