Problemy ze sprzętem (all questions and help)! old

Temat na forum 'Hyde Park' rozpoczęty przez Syrus, 23 Luty 2009.

  1. Maciey

    Maciey Guest

    Ciekawa sprawo - otóż zmienił mi się sprzęt odpowiadający za wydawanie odgłosów. To znaczy po wejściu w panel sterownia jest opcja dźwięk i tak z "głośnik" było zmienione domyślne urządzenie na jakiś "wirtualny głośnik".


    Ale Vista nie była by sobą gdybym nie miał kolejnego problemu - mysz. Na wstępie zaznaczam, że jak podepnę mysz na USB to jest wszystko ok - ale nie po to kupowałem laptopa, żeby na wykładzie jeździć myszką po nodze kolegi czy coś:). Problem jest taki, że taczpad dziwnie działa - lewy przycisk nie działa jako lewy przycisk tylko jakby - przytrzymanie lewego przycisku, a zwolnienie następuje przez ponowne naciśnięcie. Nie chodzi mi o to, że fizycznie ten przycisk się blokuje, ale softowo. Więc jak nacisnę lewy przycisk i puszczę to jak ruszam myszą to jest taki efekt jak bym go trzymał - np. zaznacza tekst. Nacisnę raz jeszcze i jest jak bym puścił. Prawy przycisk działa normalnie, ale puknięcie w sam taczpad działa jak lewy przycisk (czyli tez normalnie). Zakładam że to jakaś opcja się przypadkowo zmieniał (tak jak shift i ctrl razem zmieniają jeżyk polski programisty na polski). Co robić?
     
  2. MlodyWilk

    MlodyWilk Znany Wszystkim

    Cóż, ciężko coś powiedzieć... Trzeba szukać odpowiedniej opcji w panel sterowania/mysz/jakaś karta odpowiadająca za touchpad. Albo w specjalnej pozycji w panelu. Wiem że jest taka opcja w niektórych touchpadach która powoduje taką "blokadę", jeśli masz ją włączoną powinno to być widoczne w sterowniku, jeśli jest jakaś kombinacja to też gdzieś musi być to napisane. Jeśli nic takiego nie będzie, trzeba spróbować reinstalacji sterownika.
     
  3. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Ostatnio pojawił się kolejny problem - przy włączania gdy pokazuje napędy, pokazuje dyski twarde(chyba), po czym pokazuje się:
    Czy to jest związane z poprzednim problemem(tym z zegarem)?
     
  4. beton0000

    beton0000 Nowy

    Nie wiem na czym polegał poprzedni problem, ale ten jest ewidentnie z baterią :D Wymiana baterii na płycie głównej powinna rozwiązać ten problem.
     
  5. kloszard

    kloszard Idziesz im, Emmanuelle!

    Cześć.
    Jeżeli nie pomoże wymiana baterii będziesz musiał iść do serwisu i poprosić, żeby ci wgrali na nowo BIOS. To też może nie pomóc bo może być uwalona pamięć w której jest zapisanym ten BIOS . Czyli może być uwalony tak zwany CMOS. Z resztą nigdy tak nie miałem więc mogę mówić źle :p .
    Najlepiej, jeżeli komp jest na gwarancji, oddaj(ale po próbie z baterią), a oni sami ocenią co robić.
     
  6. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Może nie jest to problem ściśle sprzętowy, ale:

    Ostatnio zaopatrzyłem się w grę Red Faction Guerilla, ale mam problem. Otóż przy próbie odpalenia gra wywala mi błąd z xlive.dll. Stosowałem się do rozwiązań z innych stron, ale dalel nic z tego. Jakieś pomysły?
     
  7. Thomas

    Thomas Guest

    Konkretnie proszę.
     
  8. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Dobra, problem rozwiązany. Zrobiłem format dysku i teraz gra działa.
     
  9. Nie potrzebny był format, dorwałem tune up 2009 i zaskoczył mnie. Ma defragmentację dysku i rejestru, optymalizuje system, usuwa błędy i wiele innych. Na próbę zainstalujcie trial a jak wam się spodoba to kupcie bo warto.
    Błędy... Znowu. Jeśli ów tłumaczenie nie jest zgodne z Tym co chciałeś przekazać to napisz PW.

    gall2


    Dzięki gall2

    A zapomniałem dodać że działa w tle automatycznie znajduje błędy, naprawia i defragmentuje.

    Najlepsza zaletą jest jego że nie spowalnia PC, nie tracisz na wydajności tak jakbyś w ogóle nic nie używał :p
    (Zależy jaki sprzęt u mnie jest ok, na core 2 duo 2GB ram też. Nie wiem czy poniżej spowolni jego działanie.)
     
  10. Maciey

    Maciey Guest

    Mam taki problem. W lattopie zgiął mi się monitor. Kiedy patrzy się na monitor (to znaczy tę połowę gdzie on jest) od góry (albo boku, gdy jest zamknięty) to widać wyraźnie, że ma kształt litery U. Oczywiście nie taki kont tylko, powiedzmy 175 stopni - w każdym razie jest to widoczne. Poza tym kiedy włączam (nie za każdym razem) wyświetlany obraz smuży - dotyczy to wyświetlanego koloru niebieskiego (np. niebieskie tło przy logowaniu, niebieska tapeta) - obraz tak jakby płynie (nie porusza się, ale jakby fale były - tak jak w starych monitorach gdy się przystawi głośnik). Po jakimś czasie (czasm 3 sekundy, czasem 30) się uspokaja, poza tym wszytko jest ok. Co o tym sądzicie? Czy taką naprawę obejmie gwarancja i jak sądzicie jaki może to być koszt?
     
  11. adammos

    adammos Guest

    Dziwny problem z dzwiękiem..

    Otóż, nie ma dzwięku z gier ani muzyczki przy odpalaniu windy, ale np. w filmach dzwięk już jest OK...

    Zaczęło się to dziać po zabawie z ramem (fizycznej, nie żadnym czary-mary z biosem itp.), ale może to tylko zbieg okoliczności..

    Ma ktoś pomysł jakby to rozwiązać?
     
  12. Thomas

    Thomas Guest

    Nowsze windy umożliwiają regulacje głośności względem różnych aplikacji (np. w wmp masz na maksa, a całą resztę wyciszoną). Sprawdź czy nie masz tak ustawione.
     
  13. Kisame

    Kisame User

    Mam problem, chciałbym pozbyć się cholernej Visty z laptopa. Wkładam płytę z XP, wybieram boot options i rozruch dysku CD. Włącza się instalator windowsa, ładuje te składniki całe i nagle niebieski ekran, że zadanie zostało przerwane gdyż dysk twardy może być uszkodzony i powinienem uruchomić Chkdsk. Nie wiem czy to jeden z problemów związanych z Vistą czy może mój komputer ma naprawde coś zepsutego.


    I drugi problem. Mianowicie, w niektórych grach na laptopie chcę wywołać konsole tyldą jednak się nie da bo do tyldy jest przyporządkowany "`", a tylda jest jako shift+ tylda. Czytałem, że to wina Visty jednak nikt nie wiedział jak temu zaradzić. Miał ktoś juz może taki problem?
     
  14. gentel-men

    gentel-men Ten, o Którym mówią Księgi

    Poszukaj w BIOS-ie opcji z nazwą NCQ lub AHCI i wyłącz to (disable). Jeśli nie chcesz z tego rezygnować to zajrzyj tutaj. Jeśli nie wiesz co to jest to zapraszam do Wikipedii.

    Na drugi problem nie bardzo mogę pomóc. Nie mam Visty ale mam Google :p Zajrzyj tutaj. Może ostatni post będzie rozwiązaniem Twojego problemu.
     
  15. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Panowie wie ktos może dlaczego na viscie u moje bejbe nie chce sie jej zainstalować gra? To jest Harry Potter najnowszy. Dodam że umnie na PC normalnie sie zainstalował. Po wprowadzeniu kodu rej. się to dzieje. Może trzeba coś w ustawieniach tej viscie pozmienieć? " Błąd odczytu z pliku F:/autorum.dat. Zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostęp?"
     
  16. Madlok

    Madlok Guest

    Przekopiuj na dysk zawartość płyty i stamtąd spróbuj zainstalować. Czasem coś takiego pomaga.
     
  17. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Madloku pomogło :) Zapomniałem ci wczoraj dać za to repa. Dziękuję ci także w imieniu mojej bejbe z całego serca. Natomiast Vista to dzieło szatana.
     
  18. robak

    robak Guest

    Jaki zasilacz przyzwoity i nie drogi doradzacie do kompa:
    AMD Athlon 1800+ ~1,5GHz
    1,5Gb DDR RAM 333MHz
    Seagate 300GB
    Radeon 9600 128mb.
     
  19. Hextor

    Hextor User

    Nie ma takich, jak chcesz jakiś niedrogi to weź jakiś 450 W, tylko popatrz czy ma wszystkie konieczne dla ciebie złącza, jeżeli chcesz dobry to polecam chieftec, mam taki już od dłuższego czasu i mnie nie zawiódł, a wszystkie inne padały po jakimś roku, dwóch.
     
  20. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    ComboFix nie pomógł, nawet jak skasuje tę plik to powraca.
    [​IMG]
    Wiecie jak to naprawić?
     
  21. beton0000

    beton0000 Nowy

    Usunąć ten plik? :D
     
  22. gentel-men

    gentel-men Ten, o Którym mówią Księgi

    Poszukaj na Google. Wpisz: sheur2
     
  23. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Podałeś za mało informacji by Ci pomóc. W necie można znaleźć prawdopodobnie rozwiązanie problemu. Plik ten jest używany przez jakiś proces czy nie?
     
  24. Ensis

    Ensis Ten, o Którym mówią Księgi

    Przerzuciłem się z powrotem na avasta i po problemie jak na razie:)
     
  25. Alojzius Pendergast

    Alojzius Pendergast Znany Wszystkim

    Mógłby mi ktoś doradzić za jaką cenę mogę sprzedać mój monitor LG flatron L1730S 3 letni, zero awarii, 17 cali.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie