Rising Sun - AAR Japonia

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez MikeZ, 15 Kwiecień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. MikeZ

    MikeZ Guest

    miała być Szwecja, ale cóż - zajęta.

    Państwo: Japonia
    Poziom trudności: Normal/Normal

    [​IMG]

    Skrócona lekcja historii:
    Po ponad dwustuletnim okresie izolacji, Japonia zmuszona została do otwarcia się w 1854 r. na handel z ówczesnymi mocarstwami. W następnych latach napływ tanich towarów przemysłowych spowodował kryzys półfeudalnych manufaktur i rzemiosła, jak również kryzys władzy feudalnej w Japonii. W ich wyniku miały miejsce liczne bunty ludności oraz wojna domowa w latach 1867-1868.
    Pod koniec XIX wieku Japończycy rozpoczęli szeroką ekspansywną politykę we Wschodniej Azji. W 1894 r. w wojnie z Chinami rozbili ich armie w Mandżurii i zagarnęli wyspy Tajwan i Peskadory. Jednak w wyniku interwencji mocarstw zachodnich musieli wycofać się z Półwyspu Liaotang i Portu Artura w Mandżurii, a Korea stała się państwem niezależnym. Japonia (...) utwierdziła swe wpływy w regionie północno-wschodnich Chin. W 1910 r. dokonała aneksji Korei. Odtąd Japonia stała się najpotężniejszym państwem na Dalekim Wschodzie, a głównym kierunkiem jej zaborczej ekspansji stała się Mandżuria i północne Chiny.

    Postanowiłem 'jednostki' surowców zmienić na ich rzeczywiste odpowiedniki:
    1 jednostka energii - 1 megawat energii
    1 jednostka stali - 1 tys. ton stali
    1 jednostka ropy - 1 galon ropy
    1 jednostka materiałów rzadkich - 1 tona materiałów rzadkich
    1 jednostka zaopatrzenia - 1 tona zaopatrzenia

    Zaczynam: 1 stycznia 1936 roku, Epoka Showa - Oświecony Pokój

    [​IMG]

    Pierwszego stycznia 1936 Najjaśniejszy Cesarz Hirohito, zarządził zwolnienie obecnego Szefa Wywiadu, którego miałby zastąpić Takasu Shiro, oraz Ministra Bezpieczeństwa, Goto Fumio, po którym tekę objął Ushio Shigenosuke.
    Tego samego dnia w japońskich fabrykach rozpoczęto masową produkcję sprzętu dla sześciu dywizji piechoty (2 x 3 dywizje), a 2 stycznia - 3. Transportowców
    Rozpoczęto pracę nad następującymi wynalazkami:
    Sumimoto - Podst. Narzędzia Mechaniczne
    Mitsubishi Hikoki - Podst. Bombowiec Taktyczny
    Nissan - Wczesny czołg (nazwa robocza czołgu: Type 89 Otsu)
    Hino Automobile - Wczesna Artyleria Polowa
    Tokyo Arsenal - Wczesna Dywizja Górska

    To tyle na razie, jak chcecie czytać dalej to piszcie... tylko ostrzegam do października '36 mam 3 i pól strony opisu.
    Część kolejna
    Zbrojenia czas zacząć

    Plany rozwoju technologii (do 1937) -
    Piechota - rozwój kawalerii (dost. Do DZmot) strzelców górskich, piechoty morskiej.
    Samoloty - Bombowce taktyczne, CAS, Myśliwce wielozadaniowe i myśliwce przechwytujące
    Czołgi - Wczesny Czołg, wczesna artyleria
    Flot - do poł. 1937 nic
    Przemysł - Narzędzia mechaniczne, rolnictwo
    Doktryny lotnicze - Bomb. Nurkujące i Zniszczenie operacyjne

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Czwartego stycznia Syjam zgłosił propozycję wymiany 1 tony stali za 2 megawaty energii dziennie, rząd japoński odrzucił propozycję Syjamu. Decyzję argumentował, chęcią uprzedniego zaznajomienia się ze stanem i potrzebami Japońskiej gospodarki oraz poszukiwaniem innych źródeł surowców. Na potencjalnego partnera handlowego wskazano Stany Zjednoczone lub Chiny, chociaż do tych drugich rząd Japonii odnosił się raczej nieufnie. 20 stycznia Japonia zawarła umowę handlową ze Stanami Zjednoczonymi – w zamian za 12,9 ton zaopatrzenia i 5 megawatów energii Japonia miała otrzymywać 30 tys. ton stali i 15 ton mat. Rzadkich.
    Trzynastego lutego zakończono uzupełnianie strat i niedoborów w Armii Cesarskiej, dostępny potencjał przemysłowy przeznaczono na modernizację Armii i budowę eskadry b. Taktycznych Kawasaki Ki-48.

    Wydarzenia z Europy:
    Radio Japońskie podaje:

    26 lutego, w Japonii grupa młodych oficerów dokonała nieudanego zamachu stanu (Incydent 2-2-6), zyskując jedynie wzburzenie społeczeństwa i nieprzychylność Cesarza. Bunt został stłumiony, a sytuacja wróciła do normy. Skutkiem incydentu była nieznaczna zmiana polityki wewnętrznej.

    1 marca funkcję Ministra Zbrojeń objął Shoda Kazue, oficer o prawicowych poglądach.

    14 marca zakończono produkcję dwóch dywizji piechoty.
    Wydarzenia ze Świata:
    Siedemnastego Marca Włochy przyłączyły cesarstwo Etiopii do włoskiej Afryki wschodniej. Zakończył się tym samym konflikt rozpoczęty na jesieni ubiegłego roku.

    23 Marca zakończono produkcję pierwszego z trzech transportowców wchodzących w skład 17. Kaigun, dowództwo nad tą flotą przekazane zostało Kontradmirałowi Yonai.

    28. Marca – w wyniku Incydentu Xi’an ogłoszony został rozejm między Komunistyczną Partią Chin (Mao Tse-Tung) a chińskim Kuomintangiem (Chiang Kai-Shek).

    Wypowiedź Ministra Spraw Zagranicznych:

    2 marca zakończono budowę niszczyciela klasy Fubuki. Przyłączony został do 17. Kaigun.

    2 maja – Sumimoto zakończyło badania nad Podst. Narzędziami Mechanicznymi. Nowa technologia będzie miała korzystny wpływ na Potencjał Przemysłowy Kraju.
    Tmoyoki Yamashita rozpoczął opracowywanie Doktryny zniszczenia Operacyjnego.
    17 maja – Hino Automobile opracowało Wczesna Artylerię Polową. Pracę nad Podst. Samolotem bezpośredniego wsparcia rozpoczeło Aichi.

    24 Maja zakończono produkcje kolejnych dwóch jednostek piechoty. Utworzona armia przetransportowana zostanie do Mandżukuo i zasili Armię Kwantuńską.

    25 Maja – Zespół Badawczy Nissan zakończył pracę nad Wczesnym Czołgiem. Kawasaki Heavy Industry rozpoczęło prace nad Rolnictwem Zmechanizowanym.

    1 czerwca funkcję Szefa Sztabu objął Hirotsugu Hayashida, a na dowódcę sił lądowych mianowano Inabę Satoru.

    5 czerwca zakończona prace nad Wczesną Dywizją Górską. Tokyo Arsenal rozpoczął badania nad Podstawową Dywizją Kawalerii.

    Fabryki japońskie, równolegle z zakończeniem badań nad Dywizją Górską, przyjęły zamówienie na produkcję dwóch Dywizji Czołgów ( Type 89 Otsu ) oraz trzech dywizji Strzelców Górskich. Z powodu małej ilości PP prace nad nowymi jednostkami uległy wstrzymaniu, ale po zakończeniu prac priorytetowych, możliwe będzie rozpoczęcie masowej produkcji zamówionych dywizji.

    10 czerwca zakończono produkcje drugiego (spośród trzech zamówionych) transportowca mającego wejść w skład 17. Kaigun.

    5 lipca zakończono negocjacje między USA i Japonią, Stany Zjednoczone otrzymały 3040 ton zaopatrzenia w zamian za 820 ton materiałów rzadkich i 1515 galonów ropy.

    13 lipca – Kwang-Si wypowiedziało wojnę Nacjonalistycznym Chinom. Z punktu widzenia Japońskich wojskowych, będzie to okazja dla Kuomintangu do zdobycia nowych prowincji.

    Zakończono prace nad Eskadrą Bombowców Taktycznych Kawasaki Ki-48.

    Wieści ze Świata:
    [​IMG]

    30 lipca – zakończono produkcję ostatnich dwóch dywizji piechoty, te jednostki również zostaną przetransportowane do Mandżukuo.

    2 sierpnia – Rozpoczęto produkcję dwóch brygad Artylerii i 2 brygad inzynierów.

    [​IMG]

    4 sierpnia – Rozejm między Nacj. Chinami a Kwang-Si, tak jak przewidywali nasi analitycy, Kuomintang zyskał znaczna ilość prowincji w pd. Chinach.

    [​IMG]

    23 Sierpnia – wyprodukowano ostatni (z trzech) transportowiec wchodzący w skład 17. Kaigun.

    [​IMG]

    Dowódca Marynarki Osami Masahiro ogłosił koniec wstępnej fazy produkcji okrętów wojennych dla Marynarki Cesarstwa Japonii:
    Jeszcze jedno, jak wrzucać obrazki normalnych rozmiarów (nie linki) między tekst?
    Wiem że wam się nie chce pisać ale to już przesada :!: Wrzuci mi to pewnie jako 'dodane' i nie zaliczy mi posta (i nigdy nie dojdę do 250 postów :p )

    Zbrojenia Czas Kończyć

    6 września – zakończono prace nad ‘Doktryną Zniszczenia Operacyjnego’. Nissan rozpoczął prace nad ‘Odwodowymi warsztatami naprawczymi pojazdów’.
    17 września - zakończono prace nad ‘Rolnictwem Zmechanizowanym. Mitsui rozpoczęło prace nad ‘Ulep. Narzędziami Mechanicznymi’

    Zakończono negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 1000 megawatów energii oraz 2000 ton zaopatrzenia, Japonia otrzymała 420 ton mat. Rzadkich, 800 tys. ton stali oraz 1100 galonów ropy.

    [​IMG]

    24 września – Zakończono prace nad ‘Podst. Dyw. Kawalerii’. Tokyo Arsenal rozpoczął prace nad ‘Częściowo Zmot. Dyw. Kawalerii’.

    28 września – Zakończono produkcję ‘Wczesnej Brygady Artylerii’. Wejdzie ona w skład 5. Gundan’u (Część Armii Kwantuńskiej).

    3 października – Zakończono produkcję Brygady Inzynierów, podobnie jak B. Art. Zostanie wykorzystana do wsparcia Armii Kwantuńskiej

    Wieści ze świata:
    Radio Japońskie podaje:
    [​IMG]

    8 listopada – zakończono produkcję Dywizji Strzelców Górskich. Zostanie ona oddana pod rozkazy Gen. Dywizji Imamury – Wybitnego taktyka i komandosa. Tą dywizję wesprze nowoutworzona brygada Inżynierów.

    11 Listopada – Rozpoczęto produkcję seryjną trzech dywizji piechoty.
    17 listopada – Rozpoczęto produkcję eskadry B. Taktycznych Kawasaki Ki-48

    1 Grudnia – Japonia zawarła kolejną umowę Handlową z USA. W zamian za 6 megawatów energii, japonia miałaby otrzymywać 1 galon ropy 1 tys. ton stali i 0,5 tony materiałów rzadkich.

    7 grudnia – Opracowana została technologia produkcji ‘Podstawowych Samolotów Bezp. Wsparcia’. Hino Automobile rozpoczyna prace na ‘Podst. Decymetrową Radiową stacją ostrzegawczą’

    20 grudnia – Zakończono budowę dywizji czołgów (Type 89 Otsu)

    31 Grudnia - Nowy Rok
    Rok 1936 zakończył się dla japończyków pomyślnie. Gospodarka rozwijała się w zaskakująco szybkim tempie zrealizowano 80% założonego planu produkcyjnego co i tak było wielkim osiągnięciem dla niezasobnej w surowce Japonii. Armia Kwantuńska osiągnęła pokaźne rozmiary i gotowa była stanąć do walki z Chińczykami... Pytanie brzmiało: Kiedy i jak długo?

    Podsumowanie osiągnięć roku 1936

    Siły lądowe:
    Dyw. Piechoty: 31
    Garnizonów: 31
    Dywizji Dowodzenia: 3
    Dyw Kawalerii: 6
    D. Pancernych: 1
    Strz. Górskich: 1
    Ogółem: 73
    Miejsce w Rankingu: 3

    Siły lotnicze:
    Myśl. Przechw. : 4
    bombowce Taktyczne: 6
    Bomb: Okr. : 2
    Ogółem: 12
    Miejsce w rankingu: 3 Ex aequo z Wielką Brytanią

    Siły Morskie:
    Okrętów wojskowych: 78
    Transportowców 23
    Ogółem: 101
    miejsce w rankingu: 3

    Daruję sobie już rozpisywanie się kiedy i jaką jednostkę wyprodukował mój przemysł bo to było zapychaczem miejsca i jak będę jeszcze musiał o tym pamiętać w czasie wojny to się kompletnie pogubię, zamiast tego co 6 miesięcy (gry) będę wrzucał przegląd technologii i ilości dywizji oraz potencjalne plany militarno-eknomiczne.
    Wiem że wam się nie chce pisać ale to już przesada :!: Wrzuci mi to pewnie jako 'dodane' i nie zaliczy mi posta (i nigdy nie dojdę do 250 postów :p )

    Zbrojenia Czas Kończyć

    6 września – zakończono prace nad ‘Doktryną Zniszczenia Operacyjnego’. Nissan rozpoczął prace nad ‘Odwodowymi warsztatami naprawczymi pojazdów’.
    17 września - zakończono prace nad ‘Rolnictwem Zmechanizowanym. Mitsui rozpoczęło prace nad ‘Ulep. Narzędziami Mechanicznymi’

    Zakończono negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 1000 megawatów energii oraz 2000 ton zaopatrzenia, Japonia otrzymała 420 ton mat. Rzadkich, 800 tys. ton stali oraz 1100 galonów ropy.

    [​IMG]

    24 września – Zakończono prace nad ‘Podst. Dyw. Kawalerii’. Tokyo Arsenal rozpoczął prace nad ‘Częściowo Zmot. Dyw. Kawalerii’.

    28 września – Zakończono produkcję ‘Wczesnej Brygady Artylerii’. Wejdzie ona w skład 5. Gundan’u (Część Armii Kwantuńskiej).

    3 października – Zakończono produkcję Brygady Inzynierów, podobnie jak B. Art. Zostanie wykorzystana do wsparcia Armii Kwantuńskiej

    Wieści ze świata:
    Radio Japońskie podaje:
    [​IMG]

    8 listopada – zakończono produkcję Dywizji Strzelców Górskich. Zostanie ona oddana pod rozkazy Gen. Dywizji Imamury – Wybitnego taktyka i komandosa. Tą dywizję wesprze nowoutworzona brygada Inżynierów.

    11 Listopada – Rozpoczęto produkcję seryjną trzech dywizji piechoty.
    17 listopada – Rozpoczęto produkcję eskadry B. Taktycznych Kawasaki Ki-48

    1 Grudnia – Japonia zawarła kolejną umowę Handlową z USA. W zamian za 6 megawatów energii, japonia miałaby otrzymywać 1 galon ropy 1 tys. ton stali i 0,5 tony materiałów rzadkich.

    7 grudnia – Opracowana została technologia produkcji ‘Podstawowych Samolotów Bezp. Wsparcia’. Hino Automobile rozpoczyna prace na ‘Podst. Decymetrową Radiową stacją ostrzegawczą’

    20 grudnia – Zakończono budowę dywizji czołgów (Type 89 Otsu)

    31 Grudnia - Nowy Rok
    Rok 1936 zakończył się dla japończyków pomyślnie. Gospodarka rozwijała się w zaskakująco szybkim tempie zrealizowano 80% założonego planu produkcyjnego co i tak było wielkim osiągnięciem dla niezasobnej w surowce Japonii. Armia Kwantuńska osiągnęła pokaźne rozmiary i gotowa była stanąć do walki z Chińczykami... Pytanie brzmiało: Kiedy i jak długo?

    Podsumowanie osiągnięć roku 1936

    Siły lądowe:
    Dyw. Piechoty: 31
    Garnizonów: 31
    Dywizji Dowodzenia: 3
    Dyw Kawalerii: 6
    D. Pancernych: 1
    Strz. Górskich: 1
    Ogółem: 73
    Miejsce w Rankingu: 3

    Siły lotnicze:
    Myśl. Przechw. : 4
    bombowce Taktyczne: 6
    Bomb: Okr. : 2
    Ogółem: 12
    Miejsce w rankingu: 3 Ex aequo z Wielką Brytanią

    Siły Morskie:
    Okrętów wojskowych: 78
    Transportowców 23
    Ogółem: 101
    miejsce w rankingu: 3

    Daruję sobie już rozpisywanie się kiedy i jaką jednostkę wyprodukował mój przemysł bo to było zapychaczem miejsca i jak będę jeszcze musiał o tym pamiętać w czasie wojny to się kompletnie pogubię, zamiast tego co 6 miesięcy (gry) będę wrzucał przegląd technologii i ilości dywizji oraz potencjalne plany militarno-eknomiczne.
    Wiem że wam się nie chce pisać ale to już przesada :!: Wrzuci mi to pewnie jako 'dodane' i nie zaliczy mi posta (i nigdy nie dojdę do 250 postów :p )

    Zbrojenia Czas Kończyć

    6 września – zakończono prace nad ‘Doktryną Zniszczenia Operacyjnego’. Nissan rozpoczął prace nad ‘Odwodowymi warsztatami naprawczymi pojazdów’.
    17 września - zakończono prace nad ‘Rolnictwem Zmechanizowanym. Mitsui rozpoczęło prace nad ‘Ulep. Narzędziami Mechanicznymi’

    Zakończono negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 1000 megawatów energii oraz 2000 ton zaopatrzenia, Japonia otrzymała 420 ton mat. Rzadkich, 800 tys. ton stali oraz 1100 galonów ropy.

    [​IMG]

    24 września – Zakończono prace nad ‘Podst. Dyw. Kawalerii’. Tokyo Arsenal rozpoczął prace nad ‘Częściowo Zmot. Dyw. Kawalerii’.

    28 września – Zakończono produkcję ‘Wczesnej Brygady Artylerii’. Wejdzie ona w skład 5. Gundan’u (Część Armii Kwantuńskiej).

    3 października – Zakończono produkcję Brygady Inzynierów, podobnie jak B. Art. Zostanie wykorzystana do wsparcia Armii Kwantuńskiej

    Wieści ze świata:
    Radio Japońskie podaje:
    [​IMG]

    8 listopada – zakończono produkcję Dywizji Strzelców Górskich. Zostanie ona oddana pod rozkazy Gen. Dywizji Imamury – Wybitnego taktyka i komandosa. Tą dywizję wesprze nowoutworzona brygada Inżynierów.

    11 Listopada – Rozpoczęto produkcję seryjną trzech dywizji piechoty.
    17 listopada – Rozpoczęto produkcję eskadry B. Taktycznych Kawasaki Ki-48

    1 Grudnia – Japonia zawarła kolejną umowę Handlową z USA. W zamian za 6 megawatów energii, japonia miałaby otrzymywać 1 galon ropy 1 tys. ton stali i 0,5 tony materiałów rzadkich.

    7 grudnia – Opracowana została technologia produkcji ‘Podstawowych Samolotów Bezp. Wsparcia’. Hino Automobile rozpoczyna prace na ‘Podst. Decymetrową Radiową stacją ostrzegawczą’

    20 grudnia – Zakończono budowę dywizji czołgów (Type 89 Otsu)

    31 Grudnia - Nowy Rok
    Rok 1936 zakończył się dla japończyków pomyślnie. Gospodarka rozwijała się w zaskakująco szybkim tempie zrealizowano 80% założonego planu produkcyjnego co i tak było wielkim osiągnięciem dla niezasobnej w surowce Japonii. Armia Kwantuńska osiągnęła pokaźne rozmiary i gotowa była stanąć do walki z Chińczykami... Pytanie brzmiało: Kiedy i jak długo?

    Podsumowanie osiągnięć roku 1936

    Siły lądowe:
    Dyw. Piechoty: 31
    Garnizonów: 31
    Dywizji Dowodzenia: 3
    Dyw Kawalerii: 6
    D. Pancernych: 1
    Strz. Górskich: 1
    Ogółem: 73
    Miejsce w Rankingu: 3

    Siły lotnicze:
    Myśl. Przechw. : 4
    bombowce Taktyczne: 6
    Bomb: Okr. : 2
    Ogółem: 12
    Miejsce w rankingu: 3 Ex aequo z Wielką Brytanią

    Siły Morskie:
    Okrętów wojskowych: 78
    Transportowców 23
    Ogółem: 101
    miejsce w rankingu: 3

    Daruję sobie już rozpisywanie się kiedy i jaką jednostkę wyprodukował mój przemysł bo to było zapychaczem miejsca i jak będę jeszcze musiał o tym pamiętać w czasie wojny to się kompletnie pogubię, zamiast tego co 6 miesięcy (gry) będę wrzucał przegląd technologii i ilości dywizji oraz potencjalne plany militarno-eknomiczne.
    Wiem że wam się nie chce pisać ale to już przesada :!: Wrzuci mi to pewnie jako 'dodane' i nie zaliczy mi posta (i nigdy nie dojdę do 250 postów :p )

    Zbrojenia Czas Kończyć

    6 września – zakończono prace nad ‘Doktryną Zniszczenia Operacyjnego’. Nissan rozpoczął prace nad ‘Odwodowymi warsztatami naprawczymi pojazdów’.
    17 września - zakończono prace nad ‘Rolnictwem Zmechanizowanym. Mitsui rozpoczęło prace nad ‘Ulep. Narzędziami Mechanicznymi’

    Zakończono negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 1000 megawatów energii oraz 2000 ton zaopatrzenia, Japonia otrzymała 420 ton mat. Rzadkich, 800 tys. ton stali oraz 1100 galonów ropy.

    [​IMG]

    24 września – Zakończono prace nad ‘Podst. Dyw. Kawalerii’. Tokyo Arsenal rozpoczął prace nad ‘Częściowo Zmot. Dyw. Kawalerii’.

    28 września – Zakończono produkcję ‘Wczesnej Brygady Artylerii’. Wejdzie ona w skład 5. Gundan’u (Część Armii Kwantuńskiej).

    3 października – Zakończono produkcję Brygady Inzynierów, podobnie jak B. Art. Zostanie wykorzystana do wsparcia Armii Kwantuńskiej

    Wieści ze świata:
    Radio Japońskie podaje:
    [​IMG]

    8 listopada – zakończono produkcję Dywizji Strzelców Górskich. Zostanie ona oddana pod rozkazy Gen. Dywizji Imamury – Wybitnego taktyka i komandosa. Tą dywizję wesprze nowoutworzona brygada Inżynierów.

    11 Listopada – Rozpoczęto produkcję seryjną trzech dywizji piechoty.
    17 listopada – Rozpoczęto produkcję eskadry B. Taktycznych Kawasaki Ki-48

    1 Grudnia – Japonia zawarła kolejną umowę Handlową z USA. W zamian za 6 megawatów energii, japonia miałaby otrzymywać 1 galon ropy 1 tys. ton stali i 0,5 tony materiałów rzadkich.

    7 grudnia – Opracowana została technologia produkcji ‘Podstawowych Samolotów Bezp. Wsparcia’. Hino Automobile rozpoczyna prace na ‘Podst. Decymetrową Radiową stacją ostrzegawczą’

    20 grudnia – Zakończono budowę dywizji czołgów (Type 89 Otsu)

    31 Grudnia - Nowy Rok
    Rok 1936 zakończył się dla japończyków pomyślnie. Gospodarka rozwijała się w zaskakująco szybkim tempie zrealizowano 80% założonego planu produkcyjnego co i tak było wielkim osiągnięciem dla niezasobnej w surowce Japonii. Armia Kwantuńska osiągnęła pokaźne rozmiary i gotowa była stanąć do walki z Chińczykami... Pytanie brzmiało: Kiedy i jak długo?

    Podsumowanie osiągnięć roku 1936

    Siły lądowe:
    Dyw. Piechoty: 31
    Garnizonów: 31
    Dywizji Dowodzenia: 3
    Dyw Kawalerii: 6
    D. Pancernych: 1
    Strz. Górskich: 1
    Ogółem: 73
    Miejsce w Rankingu: 3

    Siły lotnicze:
    Myśl. Przechw. : 4
    bombowce Taktyczne: 6
    Bomb: Okr. : 2
    Ogółem: 12
    Miejsce w rankingu: 3 Ex aequo z Wielką Brytanią

    Siły Morskie:
    Okrętów wojskowych: 78
    Transportowców 23
    Ogółem: 101
    miejsce w rankingu: 3

    Daruję sobie już rozpisywanie się kiedy i jaką jednostkę wyprodukował mój przemysł bo to było zapychaczem miejsca i jak będę jeszcze musiał o tym pamiętać w czasie wojny to się kompletnie pogubię, zamiast tego co 6 miesięcy (gry) będę wrzucał przegląd technologii i ilości dywizji oraz potencjalne plany militarno-eknomiczne.
    Wiem że wam się nie chce pisać ale to już przesada :!: Wrzuci mi to pewnie jako 'dodane' i nie zaliczy mi posta (i nigdy nie dojdę do 250 postów :p )

    Zbrojenia Czas Kończyć

    6 września – zakończono prace nad ‘Doktryną Zniszczenia Operacyjnego’. Nissan rozpoczął prace nad ‘Odwodowymi warsztatami naprawczymi pojazdów’.
    17 września - zakończono prace nad ‘Rolnictwem Zmechanizowanym. Mitsui rozpoczęło prace nad ‘Ulep. Narzędziami Mechanicznymi’

    Zakończono negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 1000 megawatów energii oraz 2000 ton zaopatrzenia, Japonia otrzymała 420 ton mat. Rzadkich, 800 tys. ton stali oraz 1100 galonów ropy.

    [​IMG]

    24 września – Zakończono prace nad ‘Podst. Dyw. Kawalerii’. Tokyo Arsenal rozpoczął prace nad ‘Częściowo Zmot. Dyw. Kawalerii’.

    28 września – Zakończono produkcję ‘Wczesnej Brygady Artylerii’. Wejdzie ona w skład 5. Gundan’u (Część Armii Kwantuńskiej).

    3 października – Zakończono produkcję Brygady Inzynierów, podobnie jak B. Art. Zostanie wykorzystana do wsparcia Armii Kwantuńskiej

    Wieści ze świata:
    Radio Japońskie podaje:
    [​IMG]

    8 listopada – zakończono produkcję Dywizji Strzelców Górskich. Zostanie ona oddana pod rozkazy Gen. Dywizji Imamury – Wybitnego taktyka i komandosa. Tą dywizję wesprze nowoutworzona brygada Inżynierów.

    11 Listopada – Rozpoczęto produkcję seryjną trzech dywizji piechoty.
    17 listopada – Rozpoczęto produkcję eskadry B. Taktycznych Kawasaki Ki-48

    1 Grudnia – Japonia zawarła kolejną umowę Handlową z USA. W zamian za 6 megawatów energii, japonia miałaby otrzymywać 1 galon ropy 1 tys. ton stali i 0,5 tony materiałów rzadkich.

    7 grudnia – Opracowana została technologia produkcji ‘Podstawowych Samolotów Bezp. Wsparcia’. Hino Automobile rozpoczyna prace na ‘Podst. Decymetrową Radiową stacją ostrzegawczą’

    20 grudnia – Zakończono budowę dywizji czołgów (Type 89 Otsu)

    31 Grudnia - Nowy Rok
    Rok 1936 zakończył się dla japończyków pomyślnie. Gospodarka rozwijała się w zaskakująco szybkim tempie zrealizowano 80% założonego planu produkcyjnego co i tak było wielkim osiągnięciem dla niezasobnej w surowce Japonii. Armia Kwantuńska osiągnęła pokaźne rozmiary i gotowa była stanąć do walki z Chińczykami... Pytanie brzmiało: Kiedy i jak długo?

    Podsumowanie osiągnięć roku 1936

    Siły lądowe:
    Dyw. Piechoty: 31
    Garnizonów: 31
    Dywizji Dowodzenia: 3
    Dyw Kawalerii: 6
    D. Pancernych: 1
    Strz. Górskich: 1
    Ogółem: 73
    Miejsce w Rankingu: 3

    Siły lotnicze:
    Myśl. Przechw. : 4
    bombowce Taktyczne: 6
    Bomb: Okr. : 2
    Ogółem: 12
    Miejsce w rankingu: 3 Ex aequo z Wielką Brytanią

    Siły Morskie:
    Okrętów wojskowych: 78
    Transportowców 23
    Ogółem: 101
    miejsce w rankingu: 3

    Daruję sobie już rozpisywanie się kiedy i jaką jednostkę wyprodukował mój przemysł bo to było zapychaczem miejsca i jak będę jeszcze musiał o tym pamiętać w czasie wojny to się kompletnie pogubię, zamiast tego co 6 miesięcy (gry) będę wrzucał przegląd technologii i ilości dywizji oraz potencjalne plany militarno-eknomiczne.
    Po Mega-Długiej Przerwie powracamy do Azji, na razie spokojnie, ale niedługo się rozkręcę...

    Na Wschodzie Bez Zmian

    12 sierpnia – zespół badawczy Hino Automobile zakończył prace nad ‘Głębokim Zapleczem Logistycznym’.

    18 sierpnia – Teiji Takagi zakończył badania nad ‘Ulepszonymi Narzędziami Deszyfrującymi’.

    28 września - zespół badawczy Kawasaki Heavy Industry zakończył prace nad ‘Linią montażową statków’.


    Nad Tokio od kilku dni panowała słoneczna pogoda. Powietrze w stolicy Cesarstwa było rześkie i świeże., a złote słońce leniwie podnosiło się znad horyzontu. Patrole policyjne i kartki na żywność, jeszcze przed rokiem, będące normą w Tokio, znikły. Życie mieszkańców stolicy powróciło do normy. Pogodna atmosfera zdążyła udzielić się nawet Radzie Ministrów i Głównemu Sztabowi Cesarstwa. Generalicja z jeszcze większym zapałem wzięła się do pracy nad nowym planem produkcyjnym dla okrętów. Dalekosiężne plany stały się jeszcze bardziej realne, gdy Minister Zbrojeń – Shoda Kazue ogłosił, iż jeszcze w tym miesiącu, do większości stoczni wprowadzone zostaną nowe technologie pozwalające konstruować okręty o wiele szybciej i taniej.
    Kilkugodzinna narada, w której uczestniczyli między innymi: dowódcy marynarki, lotnictwa i wojsk lądowych, zakończyła niekwestionowanym sukcesem tego pierwszego. Wg zapewnień ministra przemysłu zbrojeniowego – nakłady finansowe na rozbudowę floty, miałyby się powiększyć kilkukrotnie, natomiast rozbudowa sił powietrznych, miałaby być ściśle podporządkowane potrzebom marynarki, co oznaczało skupienie się na produkcji bombowców okrętowych. Yamamoto Isoroku – dowódca marynarki, a zarazem najwybitniejszy strateg morski, nie krył zadowolenia – przefosrował swój plan rozwoju sił zbrojnych Cesarstwa Japonii i uzyskał posadę dowódcy sił powietrznych, zastępując na tym stanowisku Tojo Hideki’ego, którego naczelne dowództwo uznało za nieodpowiedniego do rozwijania nowych planów militarnych.

    [​IMG]
    Plany Produkcyjne

    [​IMG]
    Największy Pancernik świata - 'Yamato'

    30 września – Cesarstwo Japonii zawarło umowę handlową ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 2 tony zaopatrzenia, Japonia będzie otrzymywać w codziennych konwojach 10,2 tys. ton stali.


    9 października – Wywiad Japoński przechwycił i rozszyfrował polecenie amerykańskiego Ministra Zbrojeń (Henry Morgenthau), nakazujące zwiększenie produkcji części do czołgów i samolotów, a także rozpoczęcie zwiększonego poboru ludzi do wojska. Japońskie Ministerstwo Spaw Zagranicznych odebrało to jako zagrożenie dla Japońskiej suwerenności, a Matsukoa Yosuke (Minister Spraw Zagranicznych), wysłał notę dyplomatyczną do MSZ Stanów Zjednoczonych, w odpowiedzi uzyskał zapewnienie, że Stany Zjednoczone zmniejszą nakłady na przemysł zbrojeniowy, jeżeli Japonia uczyni to samo.

    W odpowiedzi, na kontrpropozycję USA, Matsukoa Yosuke ogłosił:
    [​IMG]
    Henry Morgenthau

    18 października – zespół badawczy Mitsubishi Hikoki zakończył prace nad ‘Ulepszonym Samolotem Bezpośredniego Wsparcia’.

    25 października – król Rumunii Karol II zgodził się na przekazanie Bessarabii i Północnej Bukowiny, Związkowi Radzieckiemu.

    Wiaczesław Mołotow, radziecki Minister Spraw Zagranicznych, skrupulatnie, zyskiwał dla swego państwa coraz większe połacie terenu, tworzące strefę buforową, chroniącą Związek Radziecki przed impetem uderzenia ze strony potencjalnego wroga (Niemiec). Dzięki sprytnej polityce, ustalił granicę ZSRR na Bugu i coraz bardziej irytował Hitlera, uzasadniając każdy przyłączony na południu milimetr kwadratowy ziemi, byciem „Brakującą częścią do zjednoczenia Ukrainy” lub inną odebraną częścią Związku Radzieckiego, co w gruncie rzeczy było prawdą.
    Teraz Związek Radziecki ponownie osiągnął sukces. Niemal jedna trzecia ziem rumuńskich znalazła się w granicach ZSRR, a Stalin był coraz bliższy zdominowania okolic Morza Czarnego, czego Hitler obawiał się najbardziej.

    [​IMG]
    Bessarabia

    6 listopada

    Wieści Ze Świata :
    W Wyborach Prezydenckich w USA, ponownie zwyciężył Franklin D. Roosevelt. Najprawdopodobniej będzie on kontynuował swą dotychczasową politykę wewnętrzną i zagraniczną. Wyniki wyborów, przyjęte zostały w Japonii z mniejszym entuzjazmem, niż 4 lata temu. Japoński rząd, miał nadzieję, że w tych wyborach zwycięży izolacjonistyczna opozycja, co zmniejszyłoby w znacznym stopniu pęd amerykańskiej władzy do udziału w wojnie i dałoby Japonii wolną rękę na Pacyfiku.

    [​IMG]
    Franklin D. Roosevelt - poraz trzeci prezydentem

    18 listopada – Ze stanowiska Ministra Zbrojeń, odwołany został Shoda Kazue, zastąpił go Ikeda Shigeaki.

    Wypowiedź premiera Okady Keisuke nt. nowego Ministra zbrojeń:
    29 listopada – Hideki Tojo opracował doktrynę ‘Walki w Szyku’
    8 grudnia – zespół badawczy Nissan zakończył prace nad ‘Ulepszona Artylerią Polową’.
    Po Mega-Długiej Przerwie powracamy do Azji, na razie spokojnie, ale niedługo się rozkręcę...

    Na Wschodzie Bez Zmian

    12 sierpnia – zespół badawczy Hino Automobile zakończył prace nad ‘Głębokim Zapleczem Logistycznym’.

    18 sierpnia – Teiji Takagi zakończył badania nad ‘Ulepszonymi Narzędziami Deszyfrującymi’.

    28 września - zespół badawczy Kawasaki Heavy Industry zakończył prace nad ‘Linią montażową statków’.


    Nad Tokio od kilku dni panowała słoneczna pogoda. Powietrze w stolicy Cesarstwa było rześkie i świeże., a złote słońce leniwie podnosiło się znad horyzontu. Patrole policyjne i kartki na żywność, jeszcze przed rokiem, będące normą w Tokio, znikły. Życie mieszkańców stolicy powróciło do normy. Pogodna atmosfera zdążyła udzielić się nawet Radzie Ministrów i Głównemu Sztabowi Cesarstwa. Generalicja z jeszcze większym zapałem wzięła się do pracy nad nowym planem produkcyjnym dla okrętów. Dalekosiężne plany stały się jeszcze bardziej realne, gdy Minister Zbrojeń – Shoda Kazue ogłosił, iż jeszcze w tym miesiącu, do większości stoczni wprowadzone zostaną nowe technologie pozwalające konstruować okręty o wiele szybciej i taniej.
    Kilkugodzinna narada, w której uczestniczyli między innymi: dowódcy marynarki, lotnictwa i wojsk lądowych, zakończyła niekwestionowanym sukcesem tego pierwszego. Wg zapewnień ministra przemysłu zbrojeniowego – nakłady finansowe na rozbudowę floty, miałyby się powiększyć kilkukrotnie, natomiast rozbudowa sił powietrznych, miałaby być ściśle podporządkowane potrzebom marynarki, co oznaczało skupienie się na produkcji bombowców okrętowych. Yamamoto Isoroku – dowódca marynarki, a zarazem najwybitniejszy strateg morski, nie krył zadowolenia – przefosrował swój plan rozwoju sił zbrojnych Cesarstwa Japonii i uzyskał posadę dowódcy sił powietrznych, zastępując na tym stanowisku Tojo Hideki’ego, którego naczelne dowództwo uznało za nieodpowiedniego do rozwijania nowych planów militarnych.

    [​IMG]
    Plany Produkcyjne

    [​IMG]
    Największy Pancernik świata - 'Yamato'

    30 września – Cesarstwo Japonii zawarło umowę handlową ze Stanami Zjednoczonymi. W zamian za 2 tony zaopatrzenia, Japonia będzie otrzymywać w codziennych konwojach 10,2 tys. ton stali.


    9 października – Wywiad Japoński przechwycił i rozszyfrował polecenie amerykańskiego Ministra Zbrojeń (Henry Morgenthau), nakazujące zwiększenie produkcji części do czołgów i samolotów, a także rozpoczęcie zwiększonego poboru ludzi do wojska. Japońskie Ministerstwo Spaw Zagranicznych odebrało to jako zagrożenie dla Japońskiej suwerenności, a Matsukoa Yosuke (Minister Spraw Zagranicznych), wysłał notę dyplomatyczną do MSZ Stanów Zjednoczonych, w odpowiedzi uzyskał zapewnienie, że Stany Zjednoczone zmniejszą nakłady na przemysł zbrojeniowy, jeżeli Japonia uczyni to samo.

    W odpowiedzi, na kontrpropozycję USA, Matsukoa Yosuke ogłosił:
    [​IMG]
    Henry Morgenthau

    18 października – zespół badawczy Mitsubishi Hikoki zakończył prace nad ‘Ulepszonym Samolotem Bezpośredniego Wsparcia’.

    25 października – król Rumunii Karol II zgodził się na przekazanie Bessarabii i Północnej Bukowiny, Związkowi Radzieckiemu.

    Wiaczesław Mołotow, radziecki Minister Spraw Zagranicznych, skrupulatnie, zyskiwał dla swego państwa coraz większe połacie terenu, tworzące strefę buforową, chroniącą Związek Radziecki przed impetem uderzenia ze strony potencjalnego wroga (Niemiec). Dzięki sprytnej polityce, ustalił granicę ZSRR na Bugu i coraz bardziej irytował Hitlera, uzasadniając każdy przyłączony na południu milimetr kwadratowy ziemi, byciem „Brakującą częścią do zjednoczenia Ukrainy” lub inną odebraną częścią Związku Radzieckiego, co w gruncie rzeczy było prawdą.
    Teraz Związek Radziecki ponownie osiągnął sukces. Niemal jedna trzecia ziem rumuńskich znalazła się w granicach ZSRR, a Stalin był coraz bliższy zdominowania okolic Morza Czarnego, czego Hitler obawiał się najbardziej.

    [​IMG]
    Bessarabia

    6 listopada

    Wieści Ze Świata :
    W Wyborach Prezydenckich w USA, ponownie zwyciężył Franklin D. Roosevelt. Najprawdopodobniej będzie on kontynuował swą dotychczasową politykę wewnętrzną i zagraniczną. Wyniki wyborów, przyjęte zostały w Japonii z mniejszym entuzjazmem, niż 4 lata temu. Japoński rząd, miał nadzieję, że w tych wyborach zwycięży izolacjonistyczna opozycja, co zmniejszyłoby w znacznym stopniu pęd amerykańskiej władzy do udziału w wojnie i dałoby Japonii wolną rękę na Pacyfiku.

    [​IMG]
    Franklin D. Roosevelt - poraz trzeci prezydentem

    18 listopada – Ze stanowiska Ministra Zbrojeń, odwołany został Shoda Kazue, zastąpił go Ikeda Shigeaki.

    Wypowiedź premiera Okady Keisuke nt. nowego Ministra zbrojeń:
    29 listopada – Hideki Tojo opracował doktrynę ‘Walki w Szyku’
    8 grudnia – zespół badawczy Nissan zakończył prace nad ‘Ulepszona Artylerią Polową’.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie