Si Deus pro nobis, quis contra nos? - AAR Polską od 34'

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez PegasusPL, 11 Październik 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. PegasusPL

    PegasusPL Guest

    [​IMG]\

    Prolog

    #1 Kalendarz

    1772, 1793, 1795 - Rozbiory Polski
    1830, 1831 - Powstanie Listopadowe
    1863, 1864 - Powstanie Styczniowe
    1915 - Powstanie Król.Polskiego
    1917 - Wojna Domowa w Rosji
    1918 - Koniec wojny domowej w Rosji, Sowieci wygrywają
    1918 - Koniec IW.Ś
    1919 - Traktat Wersalski, Wybuch wojny Polsko-Bolszewickiej, marginalne zwycięstwo Polski, traktat Ryski
    1920 - Wojna Polsko-Litewska
    1926 - Włączenie Wilna do Polski
     
  2. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Większej czcionki się nie dało?
     
  3. PegasusPL

    PegasusPL Guest

    Taka jest tylko do prologu.
     
  4. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    A któż to był na tyle mądry, żeby wojnę polsko-litewską wszczynać? I o co, o pietruszkę?
    Niemcy ze 100-tysięczną Reichswehrą i Związek Radziecki, który bliższy był wojny o władzę, niż wojny z Polską?

    Te tereny przyznane Polsce i Białoruskiej Republice Ludowej (a cóż to za cudo?) to też jakieś fantasy. I jeszcze jedno - jeżeli ktokolwiek po wojnie, w której Niemcy tracą tyle terytorium doszedłby do władzy, to tylko pod hasłem rewanżu za kolejna porażkę. W tej sytuacji nawiązanie ponownych stosunków dyplomatycznych z Polską (skoro już zostały zerwane, to też bez sensu) nie ma żadnego uzasadnienia.

    Nie chcę zniechęcać cię do pisania, ale podstawowe założenia są wzięte z Marsa.
     
  5. PegasusPL

    PegasusPL Guest

    Zmienione na historyczne, chciałem dać ahistoryczny AAR ale rzeczywiście by nie wyszedł

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

    Pomyliły mi się daty i wpisałem 1926 zamiast 1920
     
  6. noname

    noname Ten, o Którym mówią Księgi

    Chwileczkę miałeś już gotowy ahistoryczny scenariusz? Chyba nie jest tak że wszystko co póki masz to prolog?

    Moim zdaniem trochę ahistori by nie zaszkodziło. Część graczy zakłada np. że Polska nie prześladuje mniejszości narodowych na wschodzie. Zatem można by się pokusić o przesunięcie tam granicy oraz włączenie całej Litwy do Polski po 1920. Mogłoby to rzecz jasna pociągnąć jakieś mini ścieżki eventowe typu próba wchłonięcia/podporządkowania Łotwy albo tworzenie zalążka ukraińskiego państwa na terenach tymczasowo kontrolowanych przez II Rzeczpospolitą. Nie jestem pewien ale chyba ponowne zajęcie Zaolzia w chwili kiedy Bolszewicy zostali już pokonani (po traktacie ryskim) też byłoby możliwe, a to z kolei mogłoby mieć kolejne konsekwencje (zaczynając od uznania utraty tych ziem przez stronę czechosłowacką po większy konflikt).
     
  7. PegasusPL

    PegasusPL Guest

    Odcinek I
    Początki bywają trudne...

    [​IMG]

    "Złoty słońca blask dokoła,
    Orzeł Biały wzlata wzwyż,
    Dumne wznieśmy w górę czoła,
    patrząc w Polski Znak i Krzyż"

    13 Grudnia podpisano II Traktat Ryski
    1)ZSRR Zrzeknie się Białorusi, Ukrainy, Terenów Kaukaskich, Karelii
    2)Polska zdecyduje o losach Białorusi, a o Ukrainie zdecyduje rząd Ukraiński i Polski wspólnie
    3)ZSRR zrzeknie się żądań teretyorialnych woobec wyzwolonych krajów
    4)ZSRR będzie musiało podpisać przynajmniej 10-letni pakt o nieagresji z II Rzeczypospolitą Polską

    Efekty II Traktatu Ryskiego

    [​IMG]

    Mapa Polski i okolic po podpisaniu II Traktatu Ryskiego, oraz walka z partyzantami na Białorusi

    [​IMG]

    Polscy wyzwalają Kijów podczas IIWojny Polsko-Bolszewickiej

    [​IMG]

    Aktualne Badania
    -Artyleria z Roku 1928

    [​IMG]
    - Wczesne techiniki inżynieryjno-budowlane
    [​IMG]

    Postęp Badań
    [​IMG]


    Statystyki Wojsk oraz ich zapotrzebowania

    [​IMG]

    Litwa wysyłająca śmieszne ultimatum - Przyłączenie Wilna do Litwy, zostało odrzucone bez odpowiedzi

    [​IMG]

    4 Stycznia 1934, przedstawiciele rządu Polskiego i Litewskiego spotkali się, litwa dzięki temu dołączyła do Uni Środkowoeuropejskiej, mimo napiętych relacji, otwarto całkowicie granice

    Polacy i Litwinie przy Granicy

    [​IMG]

    Flaga Uni Środkowoeuropejskiej

    [​IMG]

    Członkowie Uni:

    Litwa
    Łotwa
    Gruzja
    Estonia
    Białoruś
    Ukraina
    Armenia(Kandytat)

    Naczelnik Uni:
    Ignacy Mościcki

    Szef Unii
    Pawlo Skoropadski

    Nowe państwa powstałe 10Stycznia

    [​IMG]

     
  8. PegasusPL

    PegasusPL Guest

    Nie było żadnej wojny, wywołałem traktat Ryski i to na modzie WtV jest wogóle

    ---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

    Dziś będzie dłuższy odcinek

    ---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

    Eh, coś mało komentarzy do odcinka ;/
     
  9. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Komentarzy nigdy nie bedzie duzo. Chyba, ze bedzie lsaby aar :p

    Jak laczysz screany to staraj sie je uwazniej laczyc. Nie zostawiaj bialych sladow/paskow. W ogole wg mnie lepiej wyglada gdy sie (uzywajac gimpa) laczy screany na jakims wiekszym czarnym tle (np 1000-1600 px). Masz wtedy wieksze mozliwosci na ustawianie screanow. Poz apisnaiu obrazka mozesz go przyciac do odpowiedniej wielkosci. Na forum zjecia i takz ostana zmneijszone do odpowiedniego rozmiaru.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie