Skromny AAR, INDIE VH/Agresywny

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez dabranocka, 13 Maj 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. dabranocka

    dabranocka Aktywny User

    3,2,1,0...

    Gram bez unlimited patha bo nie mam, od 1936, zmieniłem plik rewolt i UK, SOWIET w scenario/1936 :). Aaaaaa i troszkę, tyci tyci plik provinces, ale Ukraina wyszła power, pp wiekszy od Polski, że nie wspomnę o kosmicznych zasobach, powiem tylko że w prowinces "przełożyłem Sovietom 350 energii i 50 stali, tylko maja cienkie osrodki badawcze, ale cos za coś, kurde.
     
  2. dabranocka

    dabranocka Aktywny User

    Trudne początki

    Po Wojnie światowej Imperium Brytyjskie było poważnie osłabione. Świadomość narodowa mieszkańców Indii dojrzewała do tego by sami wzięli w swe ręce swuj los, ja sam byłem gorącym rzecznikiem takiego rozwiązania. Pod koniec 1935 roku Kongres indyjski doszedł do porozumienia z przedstawicielami narodów pakistańskiego i birmanskiego i wspólnie wystapiliśmy z rzadaniem pełnej suwerennosci. Po licznych targach udało nam sie do tego doprowadzić, jednak rząd jaki powstał był nam częsciowo narzucony. Ale ludzie w nim zasiadający buli prawdziwymi patriotami i od pokolen zamieszkiwali nasz piękny kraj, znam ich i moę powiedzieć że także byli oddani naszej sprawie. Anglicy tez byli usatyswakcjonowani, gdyż rząd składał sie w wiekszości z "Brytyjczyków". 2 stycznia 1936 roku Indie, Birma i Pakistan uzyskały niepodległość i weszły do sojuszu brytyjskiego. Zanotowac należy że w dalekiej Europie niepodległość uzuskała takze Ukraina, ale pozostawała w ścisłych związkach z ZSRR. Głową naszego państwa został Victor Lord Linlithgow, niezwykle pracowity, całkowicie oddany sprawie i narodowi, piastuje także stanowisko szefa sztabu. Na czele rządu stanął John Edward Golightly, człowiek niezwykle skromny a przy tym całkowicie oddany pracy. Ministrem spraw zagranicznych został Sir Jilendra Vayaphrasattar, twardy może czasami zbyt brutalny człowiek, ale raczej właściwy facet na własciwym stanowisku. Naszymi wojskami dowodzą Artur A. Barret - siły ladowe, doktryna defensywana, Wiliam E. Parry - siły morskie, dąży on do stworzenia z naszego kraju potęgi morskiej, Bruce W. Pherson - siły powietrzne, pragnąby stworzyć silne wojska powietrznodesantowe, ale nie wiem czy jest to realne. Oprócz wymienionych w skład rzadu weszli Michael Morris - minister przemysłu zbrojeniowego, który obniżył niezadowolenie społeczne o 20%, Harilal J. Kania został szefem wywiadu i współdziałał z wyżej wymienionym w ograniczaniu wymagan narodu w tych trudnych czasach i Sir Chhotu Ram czyli ja, który dzieki swym zdolnościom zwiekszyłem wykorzystywany przez nas przemysł o 5%.

    Podczas debat rozważaliśmy niebezpieczeństwa, jakie w przyszłości moga nam zagrozić. Ze strony lady czyliśmy się w miare bezpieczni. Na północy posiadaliśmy wprawdzie silnego sąsiada, lecz byliśmy oddzieleni od niego neutralnymi krajami. Równiez nasi partnerzy dodawali nam otuchy. zastanawialiśmy sie równiez czy pozostać w sojuszu, czy też z niego wystąpić i stworzyć z Pakistanem i Birmą własny, jednak w pełni im nie ufamy. Rozbite Chiny także nie przedstawiaja większego zagrożenia, gdyby sie zjednoczyły mogły by mieć wykorzystywanych 120 fabryk, Dla porównania ZSRR miał ich 258, także nasze stosunki z czerownym sasiadem napawały nas niepokojem. Również silnym państwem regionu wydaje sie być Japonia, posiadajaca 116 fabryk i o czym wiemy potężną flotę, dzieki której mogą uderzyć w dowolny kraj regionu. Postanowiliśmy więc budować flotę złożoną z lotniskowców i okretów podwodnych. Ochrone naszego nieba miały zapewnić nieliczne siły powietrzne, armia ladowa miała być zawodowa i doskonale uzbrojona, na początek planujemy 12 dp wraz z b.art ciężkiej. Postanowilismy także wybudować 12 flotylli transportowych, jednak wydaje nam się że nasze siły nie bedą uczestniczyć w dalekich przedsięwzięciach.

    Obecnie posiadamy 50 fabryk, jednak wykożystujemy zaledwie 45 z nich. Postanowilismy w najblizszych latach wybudować 10 kolejnych, w ten sposób będziemy mogli utrzymać czwarty zespół badawczy. Budijemy tam gdzie mamy jedna fabrykę i infrastrukturę w 80% gotową. Posiadamy w sumie 15 labolatoriów naukowych, którym możemy zlecać badania, w tym większość posiada umiejetnosci powyzej 5 poziomu - wg. rankingu Oxford Instytute. Do najleprzych naszych zespołow badawczych należą: Shri Ghanshgam Das Birl, Indian Academy of Scien, Indian Government Rail, Defence research and D. O., Venkata Raman, William E. Pary, pozostałe takze mają swoje zalety.

    W styczniu państwa sojusznicze zaczęły przysyłać nam zasoby za darmo. Ponadto zawarliśmy 17 I umowe handlową z Włochami, za 10 stali, 9 ropy i 1,5 mat. rzadkich zgodzili się płacić nam 2,5$, dzieki czemu spokojnie mogliśmy finansować nasze badania.

    Wnspomnieć także należy, że średnio dziennie przybywa 1180 nowych rekrutów.

    Uczyniliśmy pierwszy krok ku armii zadodowej.

    4 VII kryzys parlamentarny, niezadowolenie wzrasta o 5%, jednak utrzymujemy dotychczasowy kurs polityki
    18 VII wybucha wojna domowa w dalekiej Hiszpanii, u nas prawie nikt nic o tym nie wie
    3 IX W. Brytania pod naciskami Żydowskich kół finansowych decyduje się przyznać niepodległość Izraelowi, nowe państwo ma obejmować Palestynę i Jordanię napływaja tam masowo emigranci i kapitał, co powoduje że nowe państwo posiada aż 31 fabryk !!! Musimy wysłać tam naszych ludzi na naukę.
    6 X nasi naukowcy wynaleźli ulepszone narzędzia mechaniczne, ulepszoną maszynę liczącą
    13X wykorzystanie naszego przemysłu wzrosło do 50 fabryk. Produkujemy też: 109,12 energii, 56,32 stali, 33,44 mat. rzdkich, 22 ropy, 3,58$, posiadamy wskaźnik infrastruktury na poziomie 82.

    7XII skończył się rozbudowywać przemysł w 4 prowincjach, co pozwoliło nam na rozpoczęcie budowy lotniskowca Vikrant, 20 tegoż miesiąca mamy kolejną fabrykę i budujemy kolejny lotniskowiec Virrant a także flotyllę transportowców.
    30 XII budujemy jeszcze jeden lotniskowiec Viraat, bedą one stanowić trzon naszej floty. Tak kończy się ten pracowity rok.
     
  3. dabranocka

    dabranocka Aktywny User

    ROK 1937

    5 I posiadany już 55 fabryk, okazuje sie też że jest budowane jedynie 9 fabryk zamiast 10, naprawiliśmy ten bład niezwłocznie, spowodowało to zawieszenie prac nad Viraatem
    6 I UK przekazuje nam nastepujące projekty: katedra stódiów nad atomem, doktryna zniszczenia pola walki, wczesna artyleria polowa, agrochemia, podstawowy samolot transportowy, jest to wielka korzyść z naszego sojuszu z UK. Zdecydowaliśmy sie wobec tego na razie w nim pozostać. Nasza misja dyplomatyczna doniosła także iż Ukraina posiada 75 czynnych fabryk i olbrzymią ilość zasobów, szef sztabu zauważył ze mogłaby zająć całe Bałkany. Przeznaczamy całą nasza produkcję na obnizenie niezadowolenia, co nam sie wkrótce udaje.

    29 II jesteśmy zmuszeni wycofać się z inicjatywy obronnej, jednak niezadowolenie spada o 5%. Sojusznicy wciąż przysyłają nam surowce, jednak zmienia sięto jak w kalejdoskopie, więc nie będę sięrozpisywał.
    Ponownie rozwazamy możliwość sojuszu z naszymi sąsiadami, łącznie dysponowalibysmy mocą 110 fabryk, była by to potężna siła w regionie.

    9IV ukończyliśmy budowę transportowca
    16 VI Japonia i Mandżukuo atakują Chiny, Xibei i San Ma, Szansi, wiadomośc ta spadła na nas jak grom, uświadomiliśmy sobie że faktycznie jesteśmy bezbronni, postanowiliśmy bacznie obserwować rozwój sytuacji w Chinach. UK nie zareagowało, co ograniczyło nasze zaufanie do sojuszu.
    10 dni później Sinciang Ujgur, Junan, Kwang Si i Komunistyczne Chiny przyłączyły się do Chin w walce z Japonią.

    17 VII opracowalismy zaawansowane techniki konstrukcyjne, 22 tego miesiaca Chiny anektują Szansi, a ich potencjał wynosi teraz 91 fabryk, jak informują nasi zaufani informarorzy.

    15 VIII Kolejny skandal parlamentarny, znów 5% społeczeństwa jest nie zadowolone. Chińskie prowincje padają jedna po drugiej, zostalo im jedynie 63 fabryki, świat nie reaguje na agresje.

    I IX UK przekazuje nam: odwodowe warsztaty naprawcze pojazdów, podstawowy mysliwiec przechwytujący, podstawowy myśliwiec eskortujący, podstawowy czołg lekki, podstawowy bombowiec okretowy, zastanawiamy jak się za to odwdzieczyć, jeśli tego nie zrobimy nasz honor ucierpi. 5 dni później ukończylismy budowę kolejnej fabryki. 13 IX opracowalismy ulepszoną maszynę liczącą, rozpoczęliśmy formowanie 1dp. 21 tegoż miesiąca przeprowadziliśmy kolejne reformy w kierunku armii zawodowej. Pod koniec września odkryliśmy zaawansowane narzędzia mechaniczne, walczymy z niezadowoleniam.

    6 X ukończylismy badania nad agrochemią. Po zajeciu 1/3 Chin Japończycy zostali chyba powstrzymani, zaś część ich sił jest prawdopodobnie odcięta w prowincjach Kaili i Shaoyang.

    1 XI UK przekazuje nam: produkcje rolniczą, doktrynę zniszczenia operacyjnego, podstawowe urządzenia szyfrujące, wczesny niszczyciel czołgów, podstawowy czołg ciężki.
    8 XI udało nam się przywrócic pełne zadowolenie społeczeństwa, nasz przemysł pracuje z wydajnością 60 fabryk, choć posiadamy jedynie 57. Cała produkcja idzie pełmą parą i jeszcze magazynujemy 0,8 zaopatrzenia

    25 XII wybudowaliśmy 2 nowe fabryki, zaczynamy konstrukcję 3 CAG - samaolotów pokładowych, co wzmocni nasze lotniskowce, oraz mobilizujemy 2 dp i 3dp.
     
  4. dabranocka

    dabranocka Aktywny User

    ROK 1938

    9 I może zacząć działalność 4 zespól badawczy, posiadamy 60 fabryk pracujacych z wydajnością 62. 13 I wynaleziono podstawowe urządzenia szyfrujace. Wielkie święto 26 zakończyła formowanie 1dp, nezwłocznie moblilizujemy kolejną 4 dp.

    2 II stwierdzilismy ze jedynie dzieki dostawom nasze zapasy surowców nie ubywają, jestesmy zmuszeni wucowac sie z inicjtywy jastrzębi.
    1 III zakończylismy rozbudowe przemysłu, nakazaliśmy sformowanie 5 dp. Na dzień 14 II Uk przekazuje nam bezinteresownie 4,9 mat. rzadkich, 13,7 energii i nieci stali.

    16 III doszły nas więści o aneksji przez Niemcy (zwane przez ich przywódcę III Rzeszą) Austrii - małego kraiku w centrum Europy. Wyraziliśmy swe oburzenie, jednak sprawy Europy mało nas zajmują. Wiemy wszak że potencjał Niemiec to 225 fabryk. Nie chcielibyśmy być blisko nich. Zaczynamy się obawiać że UK może nas wciągnąć w jakąś zawieruchę w Europie z niepewnym skutkiem. Dzień później sformowała się 2 dp, mobilizujemy kolejną 6 juz dp. Z radością donoszę że posiadamy 2215 $, polityka oszczędności przynosi efekty.

    5 IV zmobilizowała się 3 dp, tworzymy b. art ciężkiej (i tylko cięzie b. art będziemy tworzyć). Doszliśmy tez do wniosku że zapewne Niemcy potrzebują surowców, więc zawarliśmy umowę na mocy której za 10 ropy otrzymujemy 1$. Czujemy sie w miarę bezpiecznie, Birma posiada już 22 dywizje a Pakistan tylez samo. Niepokoi nas tylko co by się stał gdyby wyszły one z sojuszu, posiadałyby one nad nami miażdżącą przewagę na lądzie. W ramach rewanżu przekazalismy Kanadzie, Australii i RPA ulepszoną maszynę liczącą. Chiny zniszczyły kocioł.
    29 IV 4 dp zakończyła formowanie, budujemy sprzet dla kolejnej b. art.

    30 V mamy kolejną 5 dp, a 17 VI 6dp, budujemy kolejne 2 transportowce.

    5 VII 3 grupy CAG gotowe, tworzymy kolejną b. art. Wynaleziono podstawową maszynę deszyfrującą

    11 VII kolejna b. art może być dołaczona do dp i tworzymy kolejną

    27 VII ukonczykiśmy badanie nad kontrolą produkcji

    14 VIII b. art gotowa, tworzymy kolejną

    2 IX możemy już wykożystać planowanie produkcji, 17 mamy kolejny transportowiec i w stoczniach jest budowany nastepny, zas 28 gotowa kolejna b.art i oczywiście tworzymy nastepną. Kazda nasza dp musi posiadać takie wsparcie.

    3 X Nasza flota powiekszyła się o kolejny transportowiec, kolejny jest w budowie.
    11 X kolejna dp moze otrzymać b. art, nasze stocznie buduja 6 okretów podwodnych klasy Triton, o zasięgi 3000 mil.

    15 XI b. art gotowa. Wielkie świeto naszej marynarki, lotniskowiec Vikrant może rozpocząc służbę, jest to duma naszej młodej floty, niezwłocznie okręt jest wzmocniony CAG-iem, budujemy kolejny transportowiec.

    5 XII zwodowany został Virrant, wyposarzony w samoloty pokładowe może rozpocząć służbę, montowany jest kolejny transportowiec.
    22 XII zbudowano transportowiec i b. art, mobilizujemy kolejne 6 dp, co w sumie da nam 12 dp !!!.
    27 XII dokonalismy przełomowego odkrycia, nasze wojska mogą być przezbrojone według najnowszych standartów (1939)
     
  5. dabranocka

    dabranocka Aktywny User

    ROK 1939

    4 I naszym szpiegom udało się kykraść od Pakistanu podstaw. art. ppanc
    7 I gotowy jest kolejny trensportowiec, Chiny odmawiają nam dostępu do swego terytorium, co stawia pod znakiem zapytania naszą planowaną ekspedycję . Japonia znów posówa się do przodu. Wysyłamy nasze lotniskowce na wody chińskie, by z bliska przyjrzały się sytuacji. Japonia dominuje na morzach, flota chińska nie istnieje. Nie jesteśmy w stanie rozpoznawać siły i liczebnosci ich jednostek, co świadczy o ich zaawansowaniu technologicznym. Z kolei doskonale widzimy siły chińskie położone na wybrzerzach. Okręty szczęśliwie wróciły z pierwszej misji.
    28 I nastepny transportowiec może zacząć służbę, stocznie budują kolejne 6 tritonów - w sumie 12 w budowie.

    5 III odkrylismy art. polową
    10 III kolejny transp. zwodowany, wymieniliśmy sie z francją podst. dyw. piech. i 230 $ w zamian za op dalekiego zasiegu.
    15 III Niemcy anektują Czechosłowację, zaś Węgry zajęły wschodnią jej część. Jak tak dalej pójdzie w Europie wybuchnie wojna. W sumie my bedziemy bezpieczni, a przemysł będzie mozna przestawic na gosp. wojenną. Jeśli jednak zechcemy się wycofać z sojuszu będzie to trzeba uczynić przed wybuchem wojny, by nie stracić pozycji i honoru w oczach świata. Mamy już 7 dp.
    19 III 2 dywizjony op są już gotowe i kolejnu transportowiec.
    Czy wszyscy poszleli? Włoch zaatakowały Albanię, niewielkie państewko, nie większe od Cejlonu. Europa się temu biernie przygląda. Wynaleźliśmy stanowisko badania i testowania rakiet. 29 zmobilizowano 8 dp. Przez niedopatrzenie mamy jedynie 73 jednostek zapasów w magazynach.

    6 IV zwodowany został lotniskowiec Viraat i jeden triton. Zaczynamy modernizować armię.
    9 IV kolejny triton zaczął służbę, w skutek skandalu niezadowolenie wzroło do poziomu 5 %. 17 mamy juz w sumie 6 tritonów w głównej bazie w Bombaju, jest ona zabezpieczona 3 silnymi bateriami plot. W tej prowincji jest też lotnisko i jakieś siły powietrzne UK korzystające z niego.
    26 IV włochy anektują Albanię, Japonia zajęła juz połowę Chin.

    15 VI posiadamy już 10 dp i 10 transportowców, budujemy 2 b.art.

    2 VII opracowaliśmy op dalekiego zasięgu, uczyniliśmy też kolejny krok w kierunku armii zawodowej zakupiliśmy wiele technologii w sumia za 1000 $ i 2000 ropy od UK i Francji.

    2 VIII 7 triton gotowy, zauważyliśmy że Polska jest w naszym sojuszu, ciekawe, nikt nas o zdanie nie pytał, czujemy się dotknięci.

    16 VIII nasi naukowcy opracowali zaawansowana maszynę liczącą, budujemy 2 b.art dla naszych dp.
    Przekazaliśmy Chinom 1473 energii, 142 mat. rzadkich, 751 ropy, 100 zaopatrzenia i 265 $, by wspomóc ich walkę z najeźdźcą.
    Posiadamy obecnie 11dp (w tym 6 z b.art.), 10 transportowców, 3 lotniskowce z samolotami pokładowymi, 7 tritonów, 61/61 pp - 5,2 % niezadowolenia, grubo ponad 1 milion rezerwistów. Ponadto 6000 energii, 7453 stali, 500 mat. rzadkich, 12000 ropy, 300 zaopatrzenia i 2000 $.

    Zwołaliśmy tajne posiedzenie gabinety, które ma zadecydować o kierunku jaki obierzemy w naszej polityce. Jesli wojna ma wybychnąć w Europie, to nastapi to na pewno przed zimą, jeśli nie to dopiero w kwietniu 1940. Pozostaje pytanie czy zostajemy w sojuszu? Jeśli tak to, nasz udział w walkach i tak bedzie nikły, a jesli nie to co dalej? Jak zareagują nasi sąsiedzi. Dziś za najwększe zagrozenie uwazamy Japonię, jeśli Chiny padną to syjam i Birma długo ich nie powstrzymają. A może smiało rzycić sie w przyszłość i rozpocząć działania na własną ręke, budując ewentualnie własny sojusz? Co dalej?
     
  6. dabranocka

    dabranocka Aktywny User

    Pozostałem w sojuszu. Polska padła. Ja zdążyłem wysłać 24 dp do Norwegii, co zapobiegło jej klęsce i zepchnąłem Germańców do morza. Moja flota zniszczyła kilka jednostek wroga, ale na zachodzie front stanął. Niemcy nie zaatakowali Niderladnów. Przeżuciłem wojska do Francji i po licznych próbach 13 lutego 1941 zająłem Saarbrucken:). 1 maja 1941 trzeci atak na Dortmund się powiódł. Odciąłem w ten sposób 3 prowincje i jakies siły Germańców. Nastepnie zająłem Essen i Cologne. Okazało się, że w Achen jest zamknietych 67 dewizji!!! :) wroga. Teraz Francuzi ruszyli z koksa. Dopiero 4 sierpnia 1941 zajeliśmy Aachen i poszło już z górki. Kolejny kocioł zrobiłem w Memlu, ale tym się zajeli już Francuziki. Niemcy długo bronili się w Danii - jakieś 20 dewizji. Ostatecznie 3 wrzesnia 1942 Francja anektowała Niemcy (nieco wczesniej Węgry). Pozwoliłem sobie jeszcze wyzwolić Polskę :). Mimo, że Japonia zajęła niemal całe Chiny, zaczęło troche wiać nudą. Myślałem że Francja padnie i bedzie nieco ciekawiej, oraz, że Japonia i Włochy dołaczą do Osi, dlatego też zakończyłem grę. Posiadałem 36 dp (z b.art), 24 o.podwodne, 6 lotniskowców, 6 myśliwców (12 atak powietrzny) i 3 bombowce takryczne,
    armia na poziomie z 1943 roku :)

    Wkleiłbym jpg. ze djęciem pięknego kociołka w Aachen ale nie wiem jak to zrobić.

    Dobranocka, następnym razem edytuj posty, zamiast pisać pod spodem.

    Leopold
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie