Szwecja AAR-Unia Skandynawii

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Dominio, 12 Kwiecień 2005.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Dominio

    Dominio Nowy

    HISTORIA

    Jednolite państwo szwedzkie powstało w X w. i obejmowało początkowo obszary wokół jeziora Melar oraz tereny na południu, należące do plemion Gotów. W XIII w. rozszerzono granice na północy oraz opanowano Finlandię. W latach 1397 - 1523 Szwecja pozostawała w unii personalnej z Danią i Norwegią (unia kalmarska).

    W 1523 usamodzielniła się w wyniku powstania pod przywództwem Gustawa I Wazy, wybranego następnie na króla Szwecji. Od połowy XVI w. do końca XVII w. Szwecja prowadziła wojny z Danią, Polską, Rosją i państwami niemieckimi, uczestniczyła w wojnie trzydziestoletniej. Celem wojen było zdobycie nowych terenów i ugruntowanie panowania szwedzkiego nad wybrzeżami Morza Bałtyckiego. Po klęsce w wojnie północnej (1700-21) i na skutek wyniszczenia gospodarki upadła potęga morska Szwecji. W 1809 Szwecja utraciła Finlandię, zajętą przez Rosję. W 1814 - 1905 pozostawała w unii personalnej z Norwegią. W I i II wojnie światowej Szwecja była neutralna. Od 1932, z przerwami, trwają w Szwecji rządy socjaldemokratyczne, prowadzona jest polityka stopniowych reform socjalnych. Szwecja realizuje politykę interwencjonizmu państwowego, opowiada się za rozbrojeniem, wielokrotnie angażowała w działalność mediacyjną wobec państw prowadzących wojny.

    [ Dodano: Wto Kwi 12, 2005 7:36 pm ]
    I jeszcze jedno: jak zrobić żeby pod np. screenem były dalsze części? Czy zawsze bedzie on na dole? proszę coś napisać bym mógł zamieścić pierwszą prawdziwą część AAR'u.


    SZWECJA Unia Skandynawii
    normal/normal
    1936-?



    W grudniu ja-Dominik V razem z moją "partą polityczną" dokonaliśmy zamachu stanu w Szwecji. Odsunęło to kraj od Demokracji i zbliżyło nas w stronę prawicy. Razem z moim przyjacielem Axelem(Alexem) dwoma słowami przejeliśmy władze w kraju. Państwo odetchnęło trochę dopiero na początku stycznia.Wtedy dopiero mogliśmy rozpocząć działania.
    Na zgromadzeniu rządowym 1 stycznia mielismy podjąć ważne decyzje dotyczące państwa i jego przyszłości.
    -Słuchajcie! Panowie!-mówie-Panowie! Dysponujemy potężną flotą! Jesteśmy na 9 miejscu na świecie pod względem wielkości marynarki! Lotnictwo jest małe i przestarzałe! Posiadamy zaledwie dwie dywizje regularne i jedną ludową. Wszystkie nasze dywizje są zle przeskolone i kiepsko uzbrojone! Co więc Proponujecie?
    Dowódca wojsk lądowych:
    M. bezpieczeństwa:
    -Ja-powiedziałem-zgadzam się! plany zatwierdzone!
    Ustalono:
    Rozbudowę przemysłu.
    Rozwinięcie technologi przemysłowej i wojskowej.
     
  2. Dominio

    Dominio Nowy

    Tak, bo grając małymi państwami można się SKUPIĆ na szczegółach. Chociaż na Paradoxplaza jest wiele AAR'ów Niemcami, ZSRR...
    Kolejna część.
    Cz. 2 Szwecja Unia Skandynawii.
    2 styczeń 1936 roku:
    Po burzliwej rozmowie z Dowódcą marynarki(rozmowy nie napisze ponieważ on jest marynarzem, tekst jest nie cenzuralny) ustaliłem rozwiązanie jednej z flotylli łodzi podwodnych, których i tak byśmy nie wykorzystali. Drugą flotylle (na posiadaniu mieliśmy jedynie dwie) strasznie przestarzałych okrętów podwodnych umieszczono w Sztokcholmie jako pływające muzea.
    W Szwecji brakowało prawie wszystkiego: węgla, rzadkichmateriałów i ropy. Nie brakowało natomiast stali. W najbliższym czasie podpisaliśmy 2 umowy handlowe z III Rzeszą i pewnym małym imało ważnym państwem komunistycznym,zapomniałem jak się ono nazywa.................................................hmmm......... już wiem! Rosja! Tak to naprawdę mały kraj, prawie nikt go nie zna... Jednak nasi delegaci mimo, iż mieli stosowne pisma i raporty z kraju dotyczące surowców, tych których mamy pod dostatkiem i tych których nam brakuje, zostaliśmy, że tak się wyrażę 'orżnięci ze skóry przez Ruskich'. Przez resztę miesiąca nic się nie działo w kraju-to dobrze mogłem sobie przynajmniej odpocząć(czytaj poleniuchować) ipojezdzić na nartach.
    5:00 14 luty-
    Obudziłem się i już nie mogłem dalej spać. Nudziłem się, więc zrobiłem coś co uwielbiam-marzyć o nowych planach co dalej mam począć. W mojej głowie zrodził się plan-plan szybkiej i zwycięzkiej wojny-wojny która miałaby trwać co najwyżej pare miesięcy i nie pochłonąć wielu ofiar ludzkich. Niedawno byłem w bardzo ładnym kraju o nazwie Estonia, piękny kraj! Uprzemysłowiony, z niewielką armią... mój plan nabierał kształtów... Napaść na Estonię i szybko uciec. O godzinie 8:00 przyszedł do mnie Minister Obrony Narodowej:
    -Witam! Już pan wstał! Przyniosłem plany obrony naszego kraju!
    -Dziękuje-krzyknąłem- Prosze je położyć na biurku!-
    Kolejne aktualizacje będą codziennie.
     
  3. Dominio

    Dominio Nowy

    Kolejna aktualka. Chociaż myślę, że i tak mnie nikt nie słucha:) :lol: Byłoby pewnie z 15 lepszych AAR'ów Szwecją ale cóż, pisze.
    _____________________________________________________________

    25 lutego odkryliśmy technologię lepszego szkolenia i uzbrojenia dla armii według standardów z roku 36'.Natychmiast rozpoczęto prace nad nowymi metodami produkcji, zajęły się tym zakłady SAAB. Rozpoczęto także modernizację i ponowne przeszkolenie wojska.
    Cały czas myślę nad planem ataku, jeżeli lądujemy w Estonii jak będziemy zaopatrzać wojska? Trzeba będzie zbudować transportowce do konwojów. Następnego dnia zdradziłem swój plan szefowi sztabu i wojsk lądowych Oskarowi, powiedział mi co będzie tam potrzebne i powiadomił mnie o tym, że wojko będzie gotowe już w maju tego roku.
    Kolejne posunięcia są ostrożne. modernizacja armii trwa już mamy gotowy plan ataku na Estonię. Właśnie rozpoczynamy przygotowania do operacji "Wicher". Nazwa stąd, iż to ma być atak błyskawiczny, szybkie powalenie na kolana kraju.
    -Jednak obawiam się-powiedział M.bezpieczeństwa- Estonii może pomóc Łotwa, może Litwa, a nawet, czego się najbardziej boję- Zwitzek Radzicki
    tfu, Związek Radziecki (zapomniałem jak to się dokładnie nazywa ten mały kraik) może się włączyć do tej wojny.
    INFORMACJE ZE ŚWIATA
    7 marzec- Niemcy remilitaryzują Nadręnię- w Małej Brytanii i Francji poczyniono pewne przygotowania do wojny.
    Postępy czynimy bardzo szybko- "Na początku tego roku byliśmy totalnie zacofani względem świata, dziś stajemy się Skandynawską potęgą!"- Cytat z mojego dzisiejszego przemówienia radiowego. Cytat ten ukazał się także we wszystkich gazetach wydawanych w Szwecji.
    Czas mijał, przygotowania trwają... Dziś 1 kwietnia zakończono ponowne szkolenie i modernizację 1 dywizji-był to 'kamień milowy' w przygotowaniach. Natychmiast rozpoczeła się modernizacja kolejnej dywizji.
    1 maj:
    Trzeba przenieść datę ataku na czas bliżej nieokreślony.
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie