Tworzenie mapek

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez Konserw, 30 Czerwiec 2009.

  1. Gajtos

    Gajtos Szczery ****k

    Już miałem gotowego posta, ale stwierdziłem, że nie warto się kłócić o głupie mapki. Zwłaszcza, że i tak się mylisz :)
    Tak przy okazji moja pierwsza mapka hah :)
    [​IMG]

    edit

    Ta mapka miała pokazać, że nie od razu miałem mapki jakie miałem, dochodziłem do nich metodą prób i błędów, a zarzucanie mi, że cokolwiek splagiatowałem z Twojego AARa (świetnego swoją drogą ;) ). jest ... lekkim nieporozumieniem.
    EOT
     
  2. Netzach

    Netzach Deifikator

    Mylę-nie mylę... wystarczy sprawdzić daty pierwszych postów i mapek z Ydulfingów i Kongeriget Danmark :) tak czy inaczej nie byłeś jedynym ani pierwszym, który tak mapki robił. Choć oczywiście stylistyki przyjęliśmy różne, bo ja nie stylizowałem ich na stare, a na współczesne. Nasz AAR bowiem z założenia ma udawać podręcznik do historii, więc i mapy są jakby z takiego podręcznika.
     
  3. Raulek

    Raulek Guest

    Napisy robicie w Paint.NET? Jeśli tak to jak sprawić, żeby zmienić ich kąt nachylenia?
     
  4. Gajtos

    Gajtos Szczery ****k

    Napisy w Picasie, tam jest taka opcja. Swoją drogą to pytanie juz było i to w tym temacie..
     
  5. Madlok

    Madlok Guest

    Sam paint.net nie ma takiej opcji (przynajmniej ja nie widziałem). Ale można to obejść. Trzeba napis zrobić na nowej werstwie (pustej, znaczy przeźroczystej domyślnie) i tam zaznaczyć prostokątem (te przerywane linie), i strzałką (skrót m na klawiaturze) trzymając prawy przycisk myszy można obracać.
     
  6. robak

    robak Guest

  7. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    ja zacząłem od wpisania scandynavia, klamar union itp etc w google grafika (oraz wiki) później wybrałem sobie odpowiednie obrazki, w paint.net usunałem tło i na koniec nałożyłem na siebie ;) bardzo prosty i bez porównania z TMPlarowymi, ale jestem b. początkującym grafkiem lO
     
  8. Witam!

    Mam taki mały problem i pytanie. Jak działa to zapisywanie screena na F12? Bo u mnie nijak nie da się tego zastosować i nie wiem gdzie potem szukać tych zapisanych map (screenshots w gameroot określone w pierwszym poście u mnie na kompie nie istnieje ;) ) Do Painta wkleja się tylko ostatni screen zapisany klawiszem "Prt Scr".
    Proszę o pomoc i przepraszam za zadawanie głupich, lamerskich pytań! :D
     
  9. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    żeby F12 i F11 fdziałało chyba wymagane jest IN, a na vanili na bank tego nie ma :p

    ---------- Post dodany o 12:54 ----------Poprzedni post został napisany o 12:53 ----------

    spoko luz po to tu jesteśmy ;)
     
  10. Uuuu to szkoda :( Czyli nie ma szans na jakąś szybką i zgrabną metodę?
     
  11. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    poloecam wykorzystanie scenario editora z forum paradoxu ;) a podstawę pod mapę możesz wziąć np. z pliku provinces.bmp
     
  12. Oooo właśnie! :) Dobrze, że są jeszcze na świecie dobrzy i mądrzy ludzie! ;) Dzięki za poradę, coś spróbuję pokombinować!
     
  13. Madlok

    Madlok Guest

    Bez jaj, lepiej używać programów do zrzutów, które jednym klawiszem lub ich kombinacją zapisują screen w wybranym katalogu i formacie. EU3 ma niby w sobie zrzucanie screenów, ale mi czasem nie działało. Na ten moment polecam program Gadwin PrintScreen (tyle że nie testowałem na EU3 jeszcze), bo Fraps robił mi nie raz numery nie zapisując screenów.
     
  14. Elas

    Elas Genialdo

    Osobiście polecam UOSU, który ani razu mnie nie zawiódł ;)
     
  15. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Moja nowa mapka, tym razem w trybie terenowym.

    [​IMG]
     
  16. Paradygmat

    Paradygmat Ten, o Którym mówią Księgi

    Gdyby tak wyglądał tryb terenowy to może częściej bym na nim grał , mapka ekstra
     
  17. Madlok

    Madlok Guest

    Robieniem mapek znowu zainteresowałem się, ale z powodu innej gry. Niby jest taki program Campaign Cartographer, ale widząc mapki na nim zrobione i filmiki z tutorialami, widzę, że jest jakiś udziwniony, nieintuicyjny i jak ktoś ma wprawę w GIMPie, to zrobi sam lepsze, czego post thrashing_mada jest przykładem.
     
  18. Crackler

    Crackler Guest

    Półtora roku temu zrobiłem mapki do AARa, którego nie ukończyłem. Granice mogą wydawać się brzydkie, bo są odwzorowywane na tych z EU III.

    Te Twoje Thrashing Mad są świetne i bardzo zgrabne!


    [​IMG]


    [​IMG]



    Ostatnia mapa przedstawia stan na 01.01.1400, więc można śmiało wykorzystywać na początek rozgrywki.

    [​IMG]
     
  19. Postarałem się ulepszyć mapkę, którą wstawiłem w temacie o MiniAAR-ach
    [​IMG]
     
  20. Zafer

    Zafer User

    Moja próbka robienia mapy; zrobiona w oparciu o zrzut F12 i fotografię kawałka kalendarza japońskiego. Użyłem GIMPa (pierwszy raz w życiu) i Picasy. Proszę o opinie co jest do poprawki, a co może zostać.
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  21. Jedną rzecz mógłbyś zmienić: Na dole jest taka brązowa ramka, która sięurywa na kalendarzu japońskim. Gdybyś przeciągnął ją dalej, wyglądało by to bardeziej spójnie.
     
  22. Cineek

    Cineek Nowy

    [​IMG]
    Za cholerę nie mogę uzyskać jakiegoś realistycznego wyglądu. Realistyczna linia brzegowa trochę poprawia, ale wciąż widać, że to z gry... wszelkie sugestie mile widziane...
     
  23. Tleilaxu

    Tleilaxu Ten, o Którym mówią Księgi

    morza bardziej realistycznie by wyglądały jako kolor papieru po prostu, no i kolory trochę za ciemne i mocne, popróbować z gammą i jasnością, bardzo łatwo jest osiągnąć efekt starej mapy po wklejeniu na mapę tekstury starego papieru (wpisać w google grafika "old paper" czy coś w tym stylu) i ustawiś przezroczystość na jakieś 20-40% zresztą według wyczucia
     
  24. Karolis

    Karolis User

    Linia brzegowa bardzo ładna ale gdy patrzę na granicę to mam uczucie jakbym miał wadę wzroku.
     
  25. Crackler

    Crackler Guest

    Granice muszą być cieńsze, dodaj też niebieski jako kolor wody, a nie czarny.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie