Tworzenie mapek

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez Konserw, 30 Czerwiec 2009.

  1. Cineek

    Cineek Nowy

    Wierz mi lub nie, ale to jest niebieski... ;-)
     
  2. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie jest to co prawda mapka EUIII lecz z CK ale bez tego tematu nigdy bym jej nie stworzył.Użyłem Paint.NET, Picasy i GIMPa.
    [​IMG]
     
  3. buszmen85

    buszmen85 Znany Wszystkim

    Przygotowałem bazowego jpg na podstawie mojej AARowej mapki.
    Przedstawia wschodni basen Morza Śródziemnego. Mapka do dowolnej obróbki. Mam nadzieję, że komuś się przyda :smile:.
    Rozdzielczość 1500x1201. Wystarczy otworzyć w nowym oknie.
    [​IMG]
     
  4. ...AAA...

    ...AAA... Guest

    Na szybko takie sobie machnąłem. Specjalistą od grafiki to ja nie jestem.

    [​IMG] [​IMG]
     
  5. Maciey

    Maciey Guest

    @buszmen85 - świetna mapka, mógłbyś przygotować taką dla rejonów Rzeczpospolitej (nie wiem na ile to jest pracochłonne)? Od Brandenburgii do Moskwy i od Wyborgu do Budziaka?
     
  6. buszmen85

    buszmen85 Znany Wszystkim

    w wolnej chwili mogę taką mapkę przygotować.. wszystko zależy od ilości prowincji..
     
  7. buszmen85

    buszmen85 Znany Wszystkim

    heh.. nawet szybko mi to zeszło.. 1,5h na taką mapkę Europy Wschodniej :smile:.. mogłaby być dokładniejsza ale wtedy dużo więcej czasu by mi to zajeło..
    mapka jest w dużej roździelczośći, dlatego radzę otwierać w nowym oknie..

    [​IMG]
     
  8. Maciey

    Maciey Guest

    Dziękuję bardzo!

    Mam jeszcze takie pytanie - jak wypełnić pola prowincji? W jakim programie (darmowym) to dobrze zrobię bo w Paint wychodzi tak, że nie do końca wypełnia?
     
  9. Elaith

    Elaith Nowy

    GIMP na 100% wystarczy.
     
  10. buszmen85

    buszmen85 Znany Wszystkim

    GIMP - najlepszy darmowy program; zaznacza się różdżką (nie wiem jak w GIMPie to sie nazywa) dany biały obszar.. i wypełnia farbą.. :smile:
     
  11. Pixel

    Pixel Znany Wszystkim

    [​IMG]
    Moja piekna Rzeczpospolita :D
     
  12. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    szczerze powiedziawszy dosyć brzydka :p Nie żebym od razu krytykował - każdy od czegoś zaczyna :D
     
  13. Krystian

    Krystian Aktywny User

    Buszmen jak zrobić taką bazową mapę? Mam z tym mały problem.
     
  14. Pixel

    Pixel Znany Wszystkim

    konserw a skad wziasc jakies tla np. taki jaki ma .AAA. na 6. stronie??
     
  15. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    nie wiem? z google graphics? :D
    &krystian - bierzesz interesujący Cię fragment np. z provinces.bmp (koniecznie skopiuj, nie rób na oryginale ) dodajesz warstwę i obrysowujesz prowy.
    Zgadłem? :)
     
  16. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  17. buszmen85

    buszmen85 Znany Wszystkim

    Konserw dobrze powiedział.. podstawa to provinces.bmp w katalogu map..
    Tylko nie tak prosto.. Dodatkowo powiększyłem sobie mapkę do rozdzielczości 25000 x 9617 pikseli.. To cholernie duży jpg.. Zajmuje 100,3 mega :Devil:.. Dzięki temu każda prowincje jest wyjatkowo spora.. W photoshopie przygotowałem sobie specjalny zestaw poleceń do przerabiania każdej prowincji. Dobrze zaznaczona to 5 sekund na zrobienie jednej.
    W wolnej chwili, dla dobra ogółu, przygotuję taką mega dużą mapkę i ją tutaj wrzuce :smile:.

    Bazowy Półwysep Arabski:
    [​IMG]
     
  18. Snufkin

    Snufkin Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    Pomyślałem, że dorzucę też coś od siebie w tym temacie. Jeśli chodzi o moje prace to wychodzą z PS. Średnio zrobienie takiej mapki to raptem 30 minut dla mnie, oczywiście pod warunkiem, że mam już pomysł. :D A czasami bywa dłużej....
     
  19. Laveris de Navarro

    Laveris de Navarro Ten, o Którym mówią Księgi

    Skoro Snufkin dokonuje kolejnego desantu z EU2/FtG na EU 3, to i ja podejmę. :D

    Do zaprezentowania mam mapki zrobione z (darmowego) GIMPa, plus kilka darmowych czcionek oraz ogólnodostępnych tematów tła.

    To, co można wycisnąć z Vanilii (tutaj niedokładnie zrobione; zresztą i tak z Vanilii niewiele da się zrobić):
    [​IMG]

    To, co można wycisnąć z mapy Kasperusa:
    http://szklanykruk.deviantart.com/art/Ahistorical-Japan-1582-152777331
    http://szklanykruk.deviantart.com/art/Ahistorical-Asia-1663-157951908

    Niżej link do całej mojej galerii lepszych tworów mapowych graficznych:
    http://szklanykruk.deviantart.com/gallery/

    Aczkolwiek część z nich oparta jest na mapie fizycznej rzeczywistej świata.
     
  20. Przydały by się jeszcze jakieś ssy w instrukcji
     
  21. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    co to jest ssy ? screanshoty?
     
  22. Tak.Konserw poradź mi coś.Potrafię zrobić mapę taka jak na poprzedniej stronie zrobił Pixel ale chciał bym ją upodobnić rzeczywiście do mapy.Jakim efektem mogę coś takiego osiągnąć?
     
  23. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

    nie wiem co konkretnie masz na myśli. możesz np spróbować nałożyć warstwę prechmentu - tzn. dodać nową warstwę (na gimpie czy paintnecie) wstawić tam obrazek z googli (old prechment czy coś taiego :) ) i ustawić na x procent przenikanie warstw - będzie wyglądała na starą.
    P.S. najłądniejsza mapka w mojej karierze (nie pamiętam czy wrzucałem ją już tu)
    [​IMG]
     
  24. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Mapka po prostu arcydzieło.
    Skąd wziąłeś taką piękną linię brzegową?
    Oj brak obrazków w twoim poradniku.
     
  25. Konserw

    Konserw Ten, o Którym mówią Księgi

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie