Tworzenie mapek

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez Konserw, 30 Czerwiec 2009.

  1. [​IMG]

    Moja mapka do będącego w przygotowaniu AARa o Tyrone.
     
  2. Tleilaxu

    Tleilaxu Ten, o Którym mówią Księgi

    Elegancka
    hm, chyba poznaję tę teksturę starego papieru:hmm:
     
  3. Tak, jedna z pierwszych pozycji w wyszukiwaniu Google. :) Można by ją było jeszcze trochę dopicować, ale na to już nie mam siły dzisiaj. Następne stadium zostawiam na przyszły weekend.
     
  4. Tleilaxu

    Tleilaxu Ten, o Którym mówią Księgi

  5. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Chcialem sie pobawic w tworzenie mapek i mam pytanie.
    Ogladalem filmik http://www.youtube.com/watch?v=ZpTWObGSKD0 i sciagnalem sobie ten plik (world map). Mam u siebie tez mape europy z rozrysowanymi prowincjami. Chcialem uzyc jej jako tla i wykorzystac jak kalke dla obrysu prowincji.
    Niestety za kazdym razem gry probuje ja wrzucic do mojego projektu - pojawia mi sie jako nowy.
    Jakies pomysly co i jak mam zrobic, zebym mogl oba pliki uzywac jednoczenie?

    PS: pytanie moze lamerskie - ale sa to moje pierwsze kroki w programie PS
     
  6. btf

    btf Guest

    CTRL+A, CTRL+V jednego pliku otwarego w PS i wklejenie w drugim?
    Nie uzywam PS do webdesignu ale zawsze tak robilem, gdy w nim rysowalem. ;)
     
  7. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Moja ostatnio zrobiona mapka:

    [​IMG]
     
  8. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    Genialna ;)
    Jak zrobiłeś tych żołdaków?
     
  9. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki. 'Figurki' to modele 3d które zrobiłem do moda pod M2tw.
     
  10. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    A na jakiej grze bazuje ta mapka? CK?
     
  11. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak, z modem Mappa Regnum.
     
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    kolejne nobowskie pytanie - jak sie robi zakreskowane terytoria (blagam o lopatologiczne tlumaczenie :p)?
     
  13. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja zrobiłem pattern w photoshopie, dzięki czemu można łatwo 'wiaderkiem' malować zaznaczone terytoria.
     
  14. btf

    btf Guest

    Hm, co to za font? ;)
     
  15. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    'Book Antiqua'
     
  16. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    po 2 dniach meczarni, oglaniania chyba 1000 filmikow na YT i przegladnieciu polowy google udalo mi sie stworzyc podwaliny pod 1 mapke (w ogole moje 1 spotkanie z tym programem).
    I nawet swiadomosc, ze to samo zajeloby wam 5 min nie zmniejsza mojej dumy :p

    PS: w zrozumieniu w koncu tego programu pomogl mi najbardziej http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?453679-GUIDE-EU3-Old-Map-Tutorial-Part-I-amp-II
    PS2: teraz tylko musze sie nauczyc jak te zakreskowane pola sie robi (wasale) :)
     
  17. btf

    btf Guest

    W PSie to robisz, tak?
    Wez kubelek (G) - prawym na gradient w toolboxie, jesli nie masz go na wierzchu.
    Potem na gorze pojawia sie opcje narzedzia. Wybierasz z pierwszej listy "Pattern" (standardowo jest Foreground bodajze).
    Wybierasz pattern (patternu zakreskowanego pewnie nie ma, znajdz na necie albo zrob sam).
    Zaznaczasz calego prova, po czym nie usuwajac zaznaczenia, wypelniasz je na nowej warstwie. Potem bawisz sie juz tylko Opacity warstwy i voila!
     
  18. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    dzieki - tak wlasnie google mi podpowiadalo i jak tylko bardziej przyzwyczaje sie do narzedzi to sam sobie zrobie patterna.

    narazie bawilem sie innymi zabawkami i efekt jest taki:

    [​IMG]

    ps; troche za duzo efektu - ale to tylko zabawa :)
     
  19. btf

    btf Guest

    Nienaturalnie zgnieciona mapa.
    Tj, erm, jakby byla wydrukowana na nowej kartce A4 prosto ze sterty kartek do drukarki. ;)
     
  20. Tragliano

    Tragliano Nowy

    Cześć, nie wiem czy to dobre miejsce żeby zadać tego typu pytanie, ale gdzieś to muszę zrobić :mrgreen:

    Czy jest w ogóle opcja przerobienia tego na mapę łatwo edytowalną w np. Paincie? Chodzi mi, dajmy na to, o dowolną pobieralną z neta blankmapę z HttT czy Victorii II. Sam nie mam absolutnie żadnych umiejętności, a już na pewno nie tak wielkich by to zrobić, ale pytam.
     
  21. btf

    btf Guest

    Co z czego chcesz dokladnie robic teraz i dajmy na to, w przyszlosci.
     
  22. Tragliano

    Tragliano Nowy

    Będę robił grę PBF osadzoną w Śródziemiu i na jej potrzeby bardzo by mi się takie coś przydało. Rozumiesz, mapa Śródziemia w takim jak te mapy VII stylu.
     
  23. btf

    btf Guest

    Okej ale co dokladnie.
    Chcesz podzielic mape Srodziemia na prowincje, czy jak?
     
  24. Tragliano

    Tragliano Nowy

    Dokładnie tak.
     
  25. btf

    btf Guest

    I... w czym problem dokładnie?
    Sciagnij sobie GIMPa i wyrysuj prowincje, potem mozna bawic sie w szczegoly jakies albo efekty graficzne.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie