Tworzenie mapek

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez Konserw, 30 Czerwiec 2009.

  1. Knecht

    Knecht Ten, o Którym mówią Księgi

    W Paintnet/Gimp, Photoshop.
    Zrób nową warstwę i obrysuj krawędzie wymyślonych granic.
     
  2. Tragliano

    Tragliano Nowy

    Mam jeszcze jedno pytanko, a może raczej zapytam czy to w ogóle jest możliwe... Otóż jest sobie obrazek. Czy da się go w Photoshopie przerobić na teksturę a potem malować tą właśnie teksturą jak pędzlem? Szukałem w necie i żadnej jasnej odpowiedzi na ten temat nie znalazłem...
     
  3. btf

    btf Guest

    Lepiej go sobie w pattern zamienic i kubelkiem ten pattern na pozadany obszar.
    Chyba ze to cos skomplikowanego. :3
     
  4. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    trash - jak robisz ten efekt na granicach bo domyslam sie ze nie obrysowywujesz ich recznie ciemniejszym kolorem?
     
  5. btf

    btf Guest

    W czym pracujesz?
    Najlepiej obmalowac granice prowa na czarno na nowej warstwie.
    Potem Rozmycie Gaussa.
    I ta warstwe dajesz w trybach warstwy na Pokrywanie (w PS to jest 'Screen' albo 'Overlay'; juz nie pamietam nawet). Wypalanie/Darken z odpowiednio malym Opacity powinno dac taki sam efekt.
     
  6. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    dzieki - widze, ze bede musial jeszcze raz zrobic mapke :)
    jeszcze pol roku i mapa bedzie wygladac tak jak ja to chce :)

    PS: zuzywam PS-a i gimpa

    PS2: troche malo widoczny ten efekt :|

    [​IMG]
     
  7. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    Fajnie się również robi mapki w Paint.net ;)
     
  8. btf

    btf Guest

    @casa - zduplikuj warstwe w takim razie. Do skutku. ;)
     
  9. Hanler

    Hanler Ten, o Którym mówią Księgi

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?451949-HttT-Blank-Worldmap-with-high-dimensions
    Tu jest stronka, gdzie są możliwe do ściągnięcia podstawowe mapki z EU III HttT razem z podziałem na prowincje. Moim problemem jest to, że albo linki wygasły, albo jakimś niewyjaśnionym cudem nie mogę tego ściągnąć. Czy ktoś, kto ma konto na tamtejszym forum mógłby prosić autora tamtego tematu o reupload tamtych plików? Szczególnie chciałbym na początku mapę świata i Europy, ale w przyszłości wszystkie mi się przydadzą. A więc prosiłbym o to jakiegoś poczciwego człowieka. A może nawet ktoś ma te mapki na kompie i mógłby mi je przesłać?

    PS. Ja pisałem do autora tamtego tematu, lecz pomimo to mi nie odpisał.
     
  10. Knecht

    Knecht Ten, o Którym mówią Księgi

  11. Hanler

    Hanler Ten, o Którym mówią Księgi

    Knecht, żadna z mapek w tamtym temacie nie jest zgodna z mapą EU III Heir to the Throne. Myślę jednak, że już sobie poradzę, ponieważ autor tamtego tematu ma zreuploadować pliki. ;)
     
  12. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    to znow ja :)

    skad (z jakiej stronki) wziasc dodatki do map? Np symbole zamkow itp.
    Probowalem wygooglowac - ale jakos nic pozytecznego nie znalazlem, a rzeczy ktore sammeu przerabialem (ze zdjec, czy tez narysowane) wychodzily paskudne.
     
  13. btf

    btf Guest

    A jakie dodatki waść sobie życzy? :p
     
  14. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    hmmm, wsumie wszystko znalazlem poza znaczkiem bitwy
     
  15. btf

    btf Guest

    No to szukaj 'sword brush' czy cos. :p
     
  16. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    w koncu obczailem jak sie te durne paski robi. Gdyby nie Capricorn to nadal bym musial sobie radzic bez nich ;)
    PS: mapka w trakcie dopieszczania :)
     
  17. Miracle

    Miracle Aktywny User

    Obrazki z pierwszego posta padły, mógłbym prosić o powtórne wytłumaczenie?
    Dodam, że mam Divine Wind z modem do mapy Devlet i-Ali osman.
    I mam takie pytanko - jak na czas robiena screena można wyłączyć te nazwy państw na mapie? Bo zachodzą mi one na prowy co uniemożliwia mi robienie później z tego mapki.
     
  18. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]

    kolejna proba z paskami - chyba juz calkeim calkiem - choc calosci nadal brak polotu i szczegolow :|

    PS: nie wiem jak inni, ale ja screany uzywam tylko jako podkladu pod obrazek.
    1. warstwa to gola mapa z prowincjami (mozna ja znalesc spokojnie na forum paradoxu)
    2. warstwa to odmalowane przeze mnie prowincje
    3. warstwa to morza i nastepnie po kolei kolory ladow, efekt starej mapy, teksty (nazwy krajow, prowincji, stolic)
     
  19. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Kiedyś miałem zamiar robić AAR w CK, Cesarstwem Nicejskim, ale nic z tego nie wyszło. Została tylko i jedynie mapka. Oto i ona.
    [​IMG]

    Mam nadzieję, że od tego czasu się poprawiłem, bowiem wstawiam teraz mapkę stworzoną do aktualnego odcinka mojego AARa. Wykorzystano starego dobrego Piri Reissa.
    [​IMG]
    Niestety legenda jeszcze kuleje, choć była to moja pierwsza próba jej zrobienia. Casanunda jak robisz taką piękną legendę do nich?
     
  20. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    odkad staram sie robic mapki to przekonalem sie, ze nie obsluga programow stanowi problem, nie talent (jego brak), ale umiejetne dobieranie kolorow.

    bez tego nawet rewelacyjna mapka bedzie srednia. I dlatego tez czesto z lenistwa uzywam tych samych kolorow bo boje sie, ze inne zaraz sie pogryza :D

    a wracajac do meritum to kolor tla w legendzie nie pasuje (przynajmniej wg mnie) ;)
     
  21. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Właśnie szukałem odpowiedniej barwy, ale niestety nie mogłem jej odnaleźć. ;)
    Poszedłem po najmniejszej linii oporu, po prostu użyłem pierwotnego wyglądu tamtej części mapy i wygląda zdecydowanie lepiej.
    Podoba się?
    [​IMG]
     
  22. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    Mapka fajna, IMO badziewne napisy.
     
  23. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    lepiej, ale mimo wszystko pasuje zmienic jedna z rzeczy. Albo morze dac w innym kol (jasno niebieski), albo legende w calkiem innym (jasny braz, ew w kolorze tego panstwa na wschod od bizancjum).
    Najbardziej podobaja mi sie te mapki z pierwszych str tego watku (np mapa Polski) gdzie wszystkie kraje sa w jednym kolorze ze zmeinionymi tylko odcieniami i z wprowadzonym obrysem granic.
    Niestety na to jestem jeszcze za slaby :(
     
  24. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Badziewne pfff
    Mapka dotyczy Bizancjum, więc czcionka to alfabet Grecki, aby było klimatycznie.
    Zobaczę jak to wyjdzie przy lekkiej edycji koloru legendy
    [​IMG]
    Też jeszcze brakuje mi umiejętności, aby spróbować tylko z jednym kolorem, ale może w końcu kiedyś się uda.
     
  25. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    bizancjum zostaw tak jak jest, reszte panstw w zimnych odcieniach niebieskiego, morze trzeba bedzie dobrac met prob, ale raczej nie jasny i wtedy taka legenda bedzie wyladac super ;)
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie