Tworzenie mapek

Temat na forum 'EU III - AARy' rozpoczęty przez Konserw, 30 Czerwiec 2009.

  1. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    [​IMG]
    Tak to wygląda, na moje oko całkiem nieźle, ale ja i kolory to nie za bardzo ;)
     
  2. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    ew. mozesz uzyc mniej odcieni niebieskiego, wybrac te bardziej podobne do bizancjum i pobawic sie sama jasnoscia :)

    ogolnie stosuje zasade im ciemniejsza mapa tym jasneijsza legenda i na odwrot :)

    ps: nie znam sie na kolorach ale chyba nie wszystkie sa zimne :)
    ps2: hmmm w tej wersji to bizancjum ma zbyt zimny kolor :|
     
  3. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    A mówiłem, że nie znam się kolorach. Zresztą potem zaczęło mi ich brakować strasznie ;)
    Zmiana koloru Bizancjum to byłoby zbyt pracochłonne zadanie.
    Na dzisiaj nie mam już sił bawić się tą mapką.
    [​IMG]
    Eksperymenty z fioletem.
    A ciągle źle jest :(
     
  4. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    w photoshopie klikasz rozdzka (przy odkliknietych opcjach u gory) na kolor i powinno ci zaznaczyc calosc koloru. A nastepnie podmieniasz go np na ten z kraju na pln zachodzie. Nie ma mnie w domu wiec nie sprawdze u siebie co to za opcje sie odklikuje :|

    PS: czas isc spac. Jak bedzie Ci sie nudzilo to jutro (o ile wroce do domu) pogadamy wieczorem np na gg
     
  5. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    Taa jest klimatyczne, tylko nie da się przeczytać co tam pisze. A chyba o to chodzi, żeby "czytelnik" wiedział co jest grane.
     
  6. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Jeśli czytelnik przeczyta AAR to z pewnością wywnioskuje kto jest gdzie. Z legendy zresztą można dwa kraje wywnioskować.
    Największe Bizancjum, W Centralnej Anatolii Seldżucy, Na południe od nich w Cylicji Mała Armenia, Na Bałkanach Bułgaria
    Zabawniej to było jak użyłem czcionki naśladującej alfabet Ormiański ;)
    [​IMG]
     
  7. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    moglby mi ktos podrzucic linka pod podstawki do mapek z EU3 DV?
    Bo wlasnei bylem w trakcie robienia mapki i w polowie roboty zorientowalems ei ze prowincje mi sie nie zgadzaja :|
     
  8. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Mała rada ode mnie co do czytelności napisów (w photoshopie):

    1. Robimy napis, najlepiej czarną czcionką i rasteryzujemy go (prawym przyciskiem na layer napisu i 'rasterize')

    [​IMG]

    2. Tworzymy kopię tego layera i odwrazamy kolory (ctrl+i). Powinien znajdować się on pod czarnym layerem.

    [​IMG]

    3. Wybieramy z menu Filter-blur-gausian blur i rozmywamy troszkę 'biały' layer.

    [​IMG]

    Gotowe - napis ma teraz rozjaśniającą otoczkę, dzięki czemu staje się bardziej czytelny. Można jeszcze pomanipulować opacity białego layera aby zwiększyć/zmniejszyć efekt.

    ---------- Post added 09-11-2011 at 16:02 ---------- Previous post was 08-11-2011 at 15:22 ----------

    Kolejny tutorial ode mnie, pokazujący mój sposób na robienie map:

    1. Bierzemy jakąkolwiek 'blank' mapę z prowincjami danej gry paradoxu.

    [​IMG]

    2. Używając różczki klikamy na interesujące nas prowincje, które mają mieć jeden kolor

    [​IMG]

    3. Granice między prowincjami nie są zaznaczone, dlatego klikamy menu Select-Modify-Expand (o 2 pixele), a następnie Select-Modify-Contract (o 1 pixela)

    [​IMG]

    4. Teraz tworzymy nowy layer i wiaderkiem malujemy zaznaczony obszar. Radziłbym wybierać raczej jaśniejsze, pastelowe odcienie.

    [​IMG]

    5. Powtarzamy proces dla pozostałych prowincji

    [​IMG]

    6. Tworzymy kopię layera z kolorami

    [​IMG]

    7. Teraz klikamy różczką na wybrany kolor.

    [​IMG]

    8. Wybieramy z menu Select-Modify-Border (np 15 pixeli)

    [​IMG]

    9. Teraz tworzymy nowy layer, wybieramy ciemniejszą wersję koloru i malujemy

    [​IMG]

    10. Wybieramy z menu Filter-Blur-Gaussian Blur, aby nieco rozmyć powstałą ciemna otoczkę

    [​IMG]

    11. Teraz musimy usunąć jej nadmiar. Klikamy znowu różczką na jasno-żółty obszar w odpowiednim layerze i z menu Select-Inverse

    [​IMG]

    12. Wciskamy delete aby usunąć nadmiar rozmazania, oczywiście w odpowiednim layerze

    [​IMG]

    13. Powtarzamy proces dla pozostałych obszarów, urzywając osobnego layera dla każdego koloru obramowania. Kiedy są już gotowe łączymy te trzy layery w jeden.

    [​IMG]

    14. Łączymy layer obramowania z layerem podkładu. Zachowujemy kopię layera bez obramowania.

    [​IMG]

    15. Znów używamy różczki i wybieramy dany obszar na kopii layera bez obramowania. Następnie tworzymy na wierzchu nowy layer. Menu Select-Modify-Border (2 pixele) i malujemy czarnym kolorem aby utworzyć granice. Powtarzamy proces także dla niebieskiego i żółtego obszaru.

    [​IMG]

    16. Pod layerem z granicami tworzymy nowy layer i całego malujemy białym kolorem. Następnie łączymy obydwa layery.

    [​IMG]

    17. Aby poprawić wygląd granic wybieramy z menu Filter-Stylize-Diffuse-Anisotrophic

    [​IMG]

    18. Następnie z menu Image-Adjustments-Brightness/Contrast manipulujemy jasnością i kontrastem (zwiększając je), tak aby 'odchudzić' i wygładzić granice.

    [​IMG]

    19. Wyłączamy kopię layera bez obramowania, zaś dwa pozostałe ustawiamy na Multiply.

    [​IMG]

    20. Efekt końcowy:

    [​IMG]
     
  9. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzis na szybciutkiego pobawilem sie ta Twoja metoda i qrde jest duzo szybsza od mojej. Tylko, ze teraz musze znow zaczac szukac nowej blindmapy bo ta wyglada paskudnie. Chyba ze jest jakis prosty sposob ze stworzeniem granic (np klikniecie rozdzka na biale i zmiejszenie o 1 px powierzchni a nastepnie wrzucenie odwrotnosci- pozniej sprawdze).
    No i zeby uratowac mape ktora wygladala z braku dbania o szczegoly paskudnie - dodalem warstwe morza (plus standartowo styl starej mapy).

    [​IMG]
     
  10. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Takie coś zrobiłem, lekko nasrane ale trudno :p
    [​IMG]
     
  11. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    Nie powinno być Polish-Lithuanian Empire? Analogicznie do British Empire.

    Co do mapki to bardzo ładna.
     
  12. kamil3212

    kamil3212 Znany Wszystkim

    Cesarstwo Polski i Litwy, czy Cesarstwo polsko-litewskie? Wydaje mi się, że jest dobrze.
     
  13. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Niby jest British Empire, ale jest też Empire of Japan :p
     
  14. mikki

    mikki Ten, o Którym mówią Księgi

    I jest też Austria-Hungary.
     
  15. Sevgart

    Sevgart Targowica

  16. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    to dopiero poczatek :p

    Teraz Cie bede meczyl o stolice, moze granice prowow, i jakies inne bajery :p
     
  17. Artafrates

    Artafrates Ten, o Którym mówią Księgi

    Mnie już casa przestał zamęczać mapkami, choć wiele wpisów na ten temat musiałem naczytać :p
     
  18. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

  19. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Moja nowa mapa (do AARa Ordą Nogajską na Magna Mundi). Spróbowałem zrobić mix trybu terenowego (moje prowincje) i politycznego (inne państwa), efekt chyba całkiem fajny:

    [​IMG]
     
  20. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    qrde jak zawsze super. Szkoda, ze mnie sie nie chce (pomijajac brak umijetnosci) takich ladnych robic :(
     
  21. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Korzystając z tutoriala (wlasciwie to w polowie sie zgubilem i zaczalem (jak prawdziwy Polak) robic po swojemu :p) zrobilem mapke. Narazie wyglada ona tak:

    [​IMG]

    Mapa ta miala zostac wykonczona wg tego poradnika. Nietsety ze wzgledu na roznice paru Px w lini brzegowej jest to teraz niemozliwe. I zastanawiam sie, czy jest mozliwosc jakiegos szybkiego tego naprawienia czy tez bede musial prowincje namalowac jeszcze raz tylko lepiej.

    PS: post napisalem jeszcze raz bo brakowalo mu sensu :|

    PS2: roznica PXow wziela sie stad, ze prowy (linie brzegowa) robilem obrysowujac morza (od wewnatrz), natomiast w tej metodzie podlinkowanej na gorze linie brzegowa robi sie na zew (i tu pojawia sie tych pare Px).

    PS3: Jezeli ktos bedzie robil ten turotial: "Aged, Parchment with a creation method for mountain ranges, trees and trails" to prosilbym o info, czy po pkt 1.6 morze zrobilo mus ie ciemniejsze. Bo u mnie ten efekt nie wystapil i po prostu jasnobrazowa warstwe dalem z efektem pomnozenia co dalo mi potrzebny wynik.
     
  22. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak sobie mysle o nowym aarze (odlegla bardzo przyszlosc) a ze nie moglem juz patrzec na moda ktorego musze wczensiejz robic postanowilem sobie przygotowac mapke.
    Tako ona wyglada :)

    [​IMG]
     
  23. Sevgart

    Sevgart Targowica

    Skoro Casa się pochwalił to ja tyż! Moja ostatnia mapa inspirowana jego AARem.

    [​IMG]
     
  24. kakom

    kakom Ten, o Którym mówią Księgi

    Alpha mapa przygotowywana do przyszłego Arr ktoś ma jakieś sugestie.
    [​IMG]
     
  25. Zoor

    Zoor Ideolog gender

    Mógłbyś zmienić kolor lądu poza Polską na jakiś neutralny - ta zieleń bardzo bije po oczach.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie