Victoria MiniAAR - Czym aktualnie pykasz ?

Temat na forum 'Victoria - AARy' rozpoczęty przez zarek, 15 Kwiecień 2008.

  1. zarek

    zarek Guest

    W dziale AAR-owym Victorii brak MiniAARa, postanowiłem takowy założyć :)

    Żeby nie było pusto opiszę moją grę Prusami->Niemcami.

    Obecnie mam rok 1933. Już niedługo koniec więc to dobra data na podsumowanie :)

    Ziemie Republiki Niemieckiej

    Populacja oraz polgądy polityczne obywateli niemieckich :
    [​IMG]

    Ziemie:
    -Europa.
    [​IMG]

    -Afryka:
    a)Północna
    [​IMG]

    b) Południowa
    [​IMG]

    -Azja. (W Azji Republika posiada tylko posiadłość w Rangoon oraz Birmę jako państwo marionetkowe)
    [​IMG]
    _____________________________________________________________________________
    Świat :
    [​IMG]


    [​IMG]
    Zestawienie najsilniejszych państw świata.


    I to by było na tyle. Zastanawiam się teraz nad interwencją w wojnie Rosja vs Włochy, ale z drugiej strony ciekawi mnie jak daleko potrafią zajść Włosi.
     
  2. Fergi

    Fergi Znany Wszystkim

    I Chwała Ci za to!

    A co do Twojej gry - co to za moloch te Włochy ? o_O Co się stało z AW? Dlaczego nic nie podbiłeś na zachodzie? :p
     
  3. dvb

    dvb User

    Czemu nie wojowałeś z Francją i tak rzadko z Rosją?? czemu podbiłeś państw nie cywilizowanych ??;)
     
  4. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Chyba z założenia nie chciał wojować. Inaczej Niemcy prawie zawsze łączą swoją wschodnią z zachodnią granicą w Arizonie :p.
     
  5. zarek

    zarek Guest

    Owszem wojowałem z Francją i na zachodzie podbiłem Alzację i Lotaryngię [edit bo mała pomyłka :)] oraz wszystkie francuskie kolonie w Afryce.
    A rzadko z Rosją - dlaczego ? Bo, gdy podbiłem im pół państwa (wchodziłem na Syberię) Oni wciąż nie chcieli mi oddać Królestwa Polskiego. Zdecydowałem ze nie chce mi się prowadzić co kilka lat wojenek z Rosją o 3 prowy.
    Co się stało z AW ?? - Po klęsce w 2 wojnach ze mną były praktycznie niczym i Włochy oraz Rosja łatwo zrobiły sobie z Austrii "farmę" - co też jest powodem Włoskiej potęgi.(oraz moja bierność względem ich poczynań :))
    Czemu nie podbiłem państw niecywilizowanych ? - Birma i Tunezja są moimi marionetkami. (Tunezję wyzwoliłem) To wystarczy :)
     
  6. Thomas

    Thomas Guest

    Moja pierwsza udana gra w Vicky (poprzednie to 10-30 minutowe porażki).

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  7. Art

    Art Ten, o Którym mówią Księgi

    Dla porównania wkleję screeny z mojej ostatniej gry Prusami - nie dokończonej jeszcze ;)


    [​IMG]
    [​IMG]

    Jakby ktoś chciał, save: http://www.voila.pl/379/kcwcm/
     
  8. RappaR

    RappaR Aktywny User

    Szwecją sobie zagrałem na 1836. Probemem jest brak ludzi(mam 1915). 105 mln wprawdzie aż tak całkiem mało nie jest(średnią raczej, choć w dolnych granicach), to jednak mało mam z kultury. Pierwszy(i w statystykach) w pp jestem od 1866, ale wolno mi wzrasta pp i mam mało eksportu, mimo że mam pobudowane kilkanaście fabryk towarów luksusowych i parowców - kara za inną kulturę boli :/ Aktualnie mam 80 pp, podbitą Finlandię, Danię i Prusy bez Berlina, Nadrenii i kawałka wschodniego(go maja Ruscy). w Afryce kontroluję jakąś jedną trrzecią dużym pasem od Mauretanii po Etiopię. Z satelitów to Prusy, USA i portugalię. Na razie się nie bawi.ę w mega podbój świata(tylko 50 dywizji, gdy Rosja ma 350) z powodu braków własnej kultury i mp. Z floty druga albo pierwsza, nie wiem jak by się skończyła moja wojna z GB.
    http://img379.imageshack.us/my.php?image=screensave24zb6.jpg

    Aktualny screen:
    http://img297.imageshack.us/my.php?image=screensave25of6.jpg
     
  9. Basileios

    Basileios Ten, o Którym mówią Księgi

    Ej, jak wy robicie takie małe obrazki?

    /me krzyczy i ucieka w popłochu.
     
  10. CRIS10

    CRIS10 Guest

    Przyłanczam się do pytanie - czemy taki mały obrazek?
    I pytanie nr 2: czemu nie napisałeś z tego AAR-a? Wygląda na fajną rozgrywke.
     
  11. RappaR

    RappaR Aktywny User

    Już większy. Jakby co mogę opisać jak tego dokonałem:
    Najpierw "powolny" rozwój na liberalizmie. Daje to dobre efekty i zapewnia stabilność gospodarczą(ale długów nabiłem sporo). Robiłem to do 1863. Z najważniejszych rzeczy jakie trzeba wspomnieć to o inwestowaniu najpierw w techy przemysłowe, potem ekonomiczne. W międzyczasie za techy powymieniałem się z Ruskim za Finlandię i jego techy na relacjach +200. Poza tym zrobiłem sojusz z Ruskim dla obrony Danii. Z prusami miałem dwie wojny w jej obronie. W pierwszej Rusek się obłowił, w drugiej już ja - przejechałem Prusy na pół i Rusek dalej zajmował już dla mnie. Po wygraniu z Prusami w 1863 nastąpiło połączenie z Danią. Od tej proy status quo w Europie(poza Holsztynem który ~1870 zająłem). W 1863 zmieniłem partię na socjalistyczną i po nastawiałem w Prusach zdobytych fabryk. Od tej pory raz na jakiś czas przestawiałem się na socjalistyczną z liberalne(byłem monarchią konstytucyjną to mogłem, a liberałowie mieli niestety llimited citizenship). Od tej pory jakoś się kręci na zasadzie rozbudowy przemysłu, floty i robienia koloni w Afryce(dość późno zająłem, więc robiłem przez kupowanie, ale nie było to problemem, bo już w ~1870 jako socjalista miałem +300). Aha - ważne, wprowadziłem jako socjalista od razu reformę zdrowotną na maxa, bo daje to kopa do wzrostu populacji. Może i chaotycznie, ale mam nadzieję, że pomoże.
     
  12. zarek

    zarek Guest

    Skandynawia tworzy się sama czy jakoś eventem to zrobiłeś ??
     
  13. RappaR

    RappaR Aktywny User

    Tworzy się eventem. Jeśli masz większy prestiż od Danii i relacje powyżej 100 oraz kontrolujesz jakieś prowincje(chyba startowe) wtedy następuje eventem (przy okazji dziedziczysz Danię).
     
  14. kelner77

    kelner77 Znany Wszystkim

    Ale chyba V.I.P. jest potrzebny...
     
  15. CRIS10

    CRIS10 Guest


    nie, na czystej Victorii też pociągnie
     
  16. 123przemek

    123przemek User

    vip nie jest potrzebny mi się zjednoczenie udało bez vipa grajac szwecją
     
  17. kelner77

    kelner77 Znany Wszystkim

    Udało mi sie kiedyś zjednoczyć Skandynawię Danią, teraz próbuje zrobić to Szwecją (co jest w miarę proste bo event jest stworzony głownie dla szwedów, dlatego Skandynawia ma kolor jak Szwecja) Wnioskuj, że Norwegią musi być to bardzo trudne.

    Gram na V.I.P.
    W chwili obecnej wykupiłem cała Finlandię (na którą dostałem cory przez event)
    Zakupiłem też od Omanu faktorium handlowe w Somalii
    Zawarłem sojusz z Dania, Francją i czekam na wojnę o Schleswig-Holstein
    Po wygranej z Prusami i stworzeniu Skandynawii planuje małe okrojenie Rosji i wyzwolenie Marionetki z Polski (ehh.. ten patriotyzm)
     
  18. RappaR

    RappaR Aktywny User

    [​IMG]
    Trochę pograłem i chociaż się nie rozrosłem terytorialnie za bardzo, to jednak trochę powalczyłem. Marionetkami są USA, Japonia Prusy(sporo ziemi mają dzięki mnie), Bawaria, Sardynia Piemont(sam ją jednoczyłem wypowiadając za nią wojny :/ ), Dwie Sycylie i Austria. Do tego mam jeszcze parę minorów. Ogólnie rzecz biorąc z pierwszej 11 w pp, tylko 3 kraje nie są moimi satelitkami. Chociaż wciąż się boję ruszyć Rosji i Wielkiej Brytanii. Ta pierwsza ma 400 dp - ja 120. Wprawdzie z mobilizacją mam koło 350, a do tego ze wszystkimi sojusznikami i z wypas flotą ją miażdzę, to jednak wojna byłaby długa ciężka. Wielka Brytania zaś ma 200 dp i ponad 400 okrętów. Nie wiem jak by się skończył pojedynek na morzu(chociaż jeśli chcę to mogę narobić tyle statków, że nawet nie pierdnie, bo dzienna produkacja parowców to 67). Jeszcze Francja jest silna, jednak w wojnie bym ją bezproblemu łyknął gdyby mi się chciało tylko ganiać po sporym terytorium. Ale i tak ogólnie Wikingowie rządzą.
     
  19. Basileios

    Basileios Ten, o Którym mówią Księgi

  20. Papapolak

    Papapolak Znany Wszystkim

    Byś przynajmniej Polskę wyzwolił :p Albo od Rosji zdobył resztę Skandynawii, Estonię, Łotwę. Ale ty z Włochy jednoczyłeś zamist tego ;-) Dziwnie tak jakoś.
     
  21. RappaR

    RappaR Aktywny User

    Wyzwolona Polska z Śląskiem ma razem 3k pp i ma 5 miejsce pod względem pp i jest wielkim mocarstwem. Szkoda mi 1/5 przemysłu :)
     
  22. Knight_in_Fire

    Knight_in_Fire Ten, o Którym mówią Księgi

    OT - kurde, a ja czekam na jakikolwiek post z gry Krakowem...
     
  23. RappaR

    RappaR Aktywny User

    Gram Szwajcarią:
    http://img152.imageshack.us/img152/8099/screensave27pz3.jpg
    w Porównaniu do Skandynawii to mordęga. Trzeba naprawdę z bb uważać, kutltura państwowa w poaństwei liczy niecałe 10%(a naarzekałem na 35% Szwecją). Zresztą te 10 procent to koło 8 mln, gdy wSkandynawii było to ponad 60 mln. Podoba mi się mój manpower - ponad 2k. Spokojnie wystarcza na pełną mobilizację. Ogólnie rzecz biorąc z powodu bb i Niemiec jako sąsiada musze iść w kolonie(tak to bym poszedł w Bałkany Tureckie).
     
  24. gall2

    gall2 Ten, o Którym mówią Księgi

    Ładna Szwajcaria :). Gra Krakowem jest bardzo trudna ze względu na event o wchłonięciu przez Austrię. Udało mi się kiedyś być przez chwilę wielkim mocarstwem wykorzystując chyba wszystkie dostępne exploity, ale i tak Austrii nie dąłem rady.
     
  25. zarek

    zarek Guest

    Kiedy grałem Krakowem Austria zaatakowała mnie po 10 minutach gry. Więcej nie próbowałem :p
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie