Victoria MiniAAR - Czym aktualnie pykasz ?

Temat na forum 'Victoria - AARy' rozpoczęty przez zarek, 15 Kwiecień 2008.

  1. mikki

    mikki Ten, o Którym mówią Księgi

    Paragwaj mnie przeraził, natomiast Niemcy mają ładne granice :D Rusz też trochę na zachód, na pewno będzie ciekawiej.
     
  2. tjord

    tjord Nowy

    Rozgrywka Szwecją/Skandynawią - standardowe zjednoczenie via Wojny o Szelzwik (w trackie jednej okroiłem Hanower - i sprzedałem z nezłym profitem kilku minorom, stąd Luneburg w reku federacji południowoniemieckiej).W czasie Wojny Krymskiej zabrałem Ruskim Finlandie (ale Wyborga, szuje, dac nie chciały)
    Potem izolacjonizm, powiększanie cyferek i kolonizacja.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    EKONOMICZNIE jestem 3ci na świecie, za UK i USA (1szy najwiekszy importer, 2gi eksporter). Najwiekszy eksporter parowców i mebli luksusowych (kilka fabryk z dochodem 200+). Jedyne źródlo dochodu - podatki klasy średniej na 25% (a i tak clerkowie trzymają małe fortuny w skarbonkach). Reszta wydatków na max. 90% wydatków to import stali. (którego zaś sprzedaż to 50% eksportu UK)
    MILITARNIE stawiam na oszczedność. Po zakonczonych wojnach zostawiłem sobie tylko po jednej dywizji na prowincję graniczną. Za to w każdej z nich mam forty 6lvl. Starczy na każdego potencjalego chojraka :). Obecnie buduję flotę krązowników na tyle, bylby nie obciążać budzetu. Co ciekawe, i tak jestem silniejszy niż Francja, która po wygraniu wojny o Trzy Hura spoczeła na laurach...
    Od 1880 roku (wymuszone rzady socjalistów, czyli dodanie paru reform których póxniej nie opłacam :)) napływaja do mnie tabunami imigranci, głównie Francuzi (mam ich prawie tyle, co Finów...), Rosjanie i Irlandczycy. jest ich tak duzo, że przestali sie asymilować :(
    Miałem sporo szczęścia na poczatku z eventami kultury, Romantyzm i idealizm to były same setki i 150tki. Potem, pomimo iz zawsze odkrywałem je pierwsze, już tyle szczęscia nie miałem, stad tylko 2ga pozycja w tym wskaźniku. No i trochę techów poeksportowałem za free :)
    Gdy zaczał się kolonizacyjny boom miałem za daleko bazy, więc kupiłem od POR Angolę a od HOL faktorię w Indonezji - stąd mój kawałek w torcie jest całkiem spory :) Zresztą, w moich koloniach zaraz zaroiło się od Rosjan i Lepraukanów...

    A teraz prawdy objawione, do których doszłem w czasie rozgrywki
    1) Przepakowanie UK wynika z trzech faktów
    - Posiadania Indii (dlatego w ~1860 roku napisałem event czyniacy z nich Brytyjskiego satelitę)
    - Interwencjonistycznych Liberałów - Uk gdy ich sprawdzałem posiadała kilka 99-poziomoych fabryk stali przynoszacych kolosalne zyski.
    - I przede wszystkim - ultra poziomu życia w prowincjach, w wyniku czego przyrost ludności, bez żadnych reform medycznych wynosi, wynosi wiecej niż u mnie w Szwecji z maksymajną reformą. Uk ma w samym regionie Londyn chyba z 100 mln mieszkańców...

    2) TUR by się liczyła w dalszej grze MUSI przegrac Wojne Krymską. Tylko dzięki temu dostanie event dający jej boosta do badan, bez którego jest zgubiona. U mnie WK wygrała - po czym w 1910 roku dostała od zapóźnionej Rosji nieamowitę bęcki. Gdy im chciałem dać techy, okazało sie, że musiałem zaczynać od podstawpwych kolei...)

    3) Stada zergów... znaczy sie krążowników (protected cruiser) rządzą. Drednoty sa tyllko od bombardowania wybrżeża.

    Co ciekawe, tob yla moja pierwsza gra od jakiegoś czasu, w wyniku której UK podczas Wojny Krymskiej nie zrobiła z Ruskich satelity (a nawet nie zabrała im zadnego prova)
     
  3. Dominikus

    Dominikus Guest

    [​IMG]

    Victora 1.4 (bez dodatku). Węgry wyzwoliłem normalnie poprzez Austrię.

    Pierwsze lata to był tylko rozwój jarzmo niewoli Austrii (byłem satelitą) planowałem zrzucić podczas jednoczenia się Włoch ale Austriacy od razu podpisali pokój więc moja chwila nadeszła podczas walki o kontrolę nad Niemcami. Niemcy i Włosi skończyli wojować przede mną ja jeszcze trochę Austrię pomęczyłem (chciałem przejąć jeszcze kilka prowów) i zażądałem część Serbii, Słowenię i Chorwację oprócz prowincji na samym dole jako iż nie starczyło punktów zwycięstwa.

    Francja oficjalnie jest potęgą nr1 praktycznie przez głupotę AI nie miała wojsk na kontynencie (szaleją Francuzi w Afryce:p) przez co Włochy zajęły im niemal wszystkie prowincje (wolna była tylko Bretania i kilka innych prowów na północy) po czym zażądali kilku prowincji i Prusy zostały same i tłuką się do tej chwili (z jakiegoś powodu Prusacy nie zajmowali prowów wtedy kiedy Włosi tylko stali w miejscu). Oczywiście kibicuje Francuzom jako iż Niemcy zjednoczone są zbyt silne:p.

    Chwilę przed zrobieniem tego screena skończyłem wojnę z Turkami (oprócz prowów zażądałem części dochodów) w niedalekiej przyszłości planuje przejąć resztę ich terenów w Europie później Czarnogórę, Polskę i Ukrainę (tylko te tereny co się wyzwoliły od Austrii) oraz tą ostatnią prowincję Chorwacką, Kraków i resztę Austriackiej Galicji. Grecja jest satelitą Prus (prędzej była sojusznikiem Francji ale desant zmienił sytuację) więc ją zostawię w spokoju zresztą i tak ją zostawię w spokoju niezależnie czy jest satelitą czy nie:p.
     
  4. Dominikus

    Dominikus Guest

    Jeszcze Polska Nie Zgineła v 0.72

    Łatwo się raczej domyślić kim grałem:p. Udało mi się osiągnąć ładne granice dodatkowo Polacy nadal stanowią niemal większość. Wojny z Austrią były bardzo łatwe zwłaszcza że przy mojej skromnej pomocy (podbiłem tylko Wiedeń) Węgry pozostały niezależne a nawet wyzwoliły Chorwację. Podczas pierwszej wojny z Rosją straciłem Brześć Litewski który odzyskałem dopiero podczas ostatniej z nimi wraz z Rygą i częścią Ukrainy (na wschód od Mołdawii). Rosjanie rzecz jasna nadal są bardzo silni. Francuzi tak pomagali Włochom się zjednoczyć że zwazalizowali Sycylię a jako że Piemont nie chciał ze mną sojuszu ja zwazalizowałem Austrię po uprzednim zabraniu jej Śląska i wasali także ze zjednoczenia nici. Austria zyskała Śląsk dzięki temu że zaatakowałem Prusy podczas kiedy prowadziły z nią wojnę o przewodnictwo, sami nie mieli szans. Francuzi zdobyli większość tych terenów w Niemczech podczas jednej wojny na której ja zdobyłem podajże tylko Kołobrzeg (tylko on został mi to osiągnięcia ładnych granic). Floty wcale nie rozwijałem, koleje wszędzie na maxa. W stolicy, wzdłuż całej linii brzegowej i zachodniej granicy (za którą stworzyłem sobie satelicką Meklemburgię, szkoda że nie zdążyłem Prus całkiem wykończyć) powstaje (zostało jeszcze kilka prowincji) siec systemów Verdun który nazwałem sobie Wałem Chrobrego.

    [​IMG]

    Polska Afryka Środkowa w pierwotnym planie nie miała obejmować tych 3 prowincji za wschodzie ale jako że same dołączyły to już zostały.

    [​IMG]

    3 wysepki odkupiłem od WB a jedną kolonię od Francuzów resztę skolonizowałem w tym rejonie sam.

    [​IMG]
     
  5. Basileus

    Basileus Ten, o Którym mówią Księgi

    Przez te 15 lat zdąży się jeszcze trochę ludzi zasymilować?
     
  6. Pasquale

    Pasquale Ten, o Którym mówią Księgi

    Duża Polska :) ale ja pokusiłbym się jeszcze o zajęcie Czech (od Austrii) i Słowacji (od Węgier)
    PS Ładnie z Francuzami załatwiłeś Germanów
     
  7. Dominikus

    Dominikus Guest

    Też myślałem o Czechach, Słowacji dodatkowo jeszcze o wschodnich Niemczech (tak żeby granice były ładne) ale uznałem że lepiej nie wchłaniać terenów nie zamieszkanych wcale przez Polaków (oprócz Słowacji wszystkie te tereny były już pod moim panowaniem wystarczyło tylko ich zażądać a nie bawić się marionetkami).
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie