Victoria MiniAAR - Czym aktualnie pykasz ?

Temat na forum 'Victoria - AARy' rozpoczęty przez zarek, 15 Kwiecień 2008.

  1. Art

    Art Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak najbardziej wykonalne, zakładając że umie się grać ;)
     
  2. Karo

    Karo User

    nawet haiti da się podbić USA jak się umie grać bardzo fajnie szybki rozwój małego państwa pokazywał Tom w swoim aarze krakowem
     
  3. Mati

    Mati User

    Ja mam takie pytanie jak to możliwe że niektórzy w rok 1877 mają po 5500 potencjału przemysłowego ,bo ja w tym samym roku grając Wielką Brytanią i mając na maksa linie kolejowe(poziom 5) i z 30 fabryk mam ledwo 600 tego;/. Czy to zależy od liczby arystokracji czy co ;/.
     
  4. Art

    Art Ten, o Którym mówią Księgi

    Arystokracja nie ma wpływu żadnego. Po prostu niektórzy ;) miewają w 1877 po 80 - 100 fabryk ;)
     
  5. Mati

    Mati User

    No tak a pluralizm wpływa na to??
    A co do tych 100 fabryk to ja mógł bym i mieć ich 200 ale nie miał bym kogo tam wkładać ;p
     
  6. Baribal

    Baribal User

    Peru AAR
    Czyli
    Najpiękniejsza historia miłosna, której nigdy nie znał świat​

    [​IMG]

    Tak gwoli komentarzu, ikonki surowców, przedstawiają obecne w Peru fabryki.

    Rok 1922. Vicki z Rev. Normal/Agressive. Fabryk coś koło 20.
     
  7. Opole

    Opole User

    fajne, który rok masz? masz po jednej fabryce, jaka wersja?
     
  8. Baribal

    Baribal User

    [​IMG]

    Ustawienia takie jak zwykle. Rok 1935. Ludność 110 mln, liczba fabryk 42. Ottomańska Turcja jest czwartym imperium świata...

    Co do Etiopii, nie chciało mi się tracić prestiżu, poza tym byli chronieni przez Francuzów, co się zaś tyczy brzydkiej czerwonej plamy, to jest to efekt standardowego zachowania Czerwonych koszul, gdy tylko gracz rozjeżdża Egipt. ;)
     
  9. Opole

    Opole User

    hmm, dostrzegam wyzwanie:D zobaczę jak mi pójdzie turasami
     
  10. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Niezła robota, tylko mogłeś rozwalic Etiopię i wymazac tą nieładną czerwoną plamę w Egipcie:D
     
  11. camilllll

    camilllll User

    Mała rozgrywka USA od roku 1881 :p Do końca 10 lat, rozgrywka wygrana + nie chce mi się tego ciągnąć dalej :)

    Ameryka:
    [​IMG]

    Afryka Płd:
    [​IMG]

    Afryka Płn + Europa:
    [​IMG]

    Indochiny:
    [​IMG]

    Przegląd:
    [​IMG]

    Ranking:
    [​IMG]

    Ekonomia:
    [​IMG]

    Armia lądowa:
    [​IMG]

    Flota:
    [​IMG]

    Tak więc z potęg do okrojenia została tylko Rosja, Austria oraz Japonia. Austrię dziabnę jak tylko skończę wojnę z Turkami :p Potem zrobię wjazd na wyspy do Japonii.. Na koniec rozgrywki upokorzę Rosję :)
     
  12. Opole

    Opole User

    Napisz jeszcze na jakiej wersji.
     
  13. camilllll

    camilllll User

    Z dodatkiem Revolutions + VIP :]
     
  14. Mustafa ibn Ali

    Mustafa ibn Ali Aktywny User

    Ja pierdziu... a ja mam kłopoty się Serbią utrzymać :p
     
  15. Baribal

    Baribal User

    [​IMG]
    Mexicans! Tonight we Dine in Atlanta!!!

    Co prawda nie ma co pimpować, ale warto podtrzymywać życie w tym temacie.;D

    [​IMG]
    Usmiech pimpa - bezcenne
     
  16. [​IMG]
    Dodatkowo zająłem ok. połowe wysp na pacyfiku tych które mieli zająć niemcy i wygrałem wojne z UK w której dostałem belize gujane i całą rep. płd. Afryki. Chciałem stworzyć prawdziwe USCA z meksykiem i wszystkimi wyspami na zatoce ale brakło czasu i chęci.
    kluczem do zwycięstwa oczywiście imigracja.Można to osiągnąć bo USCA ma tzw "superpartie"
     
  17. camilllll

    camilllll User

    Udało się komuś ucywilizować Chiny przed powstaniem tajpingów (Vicky + Rev + V.I.P)? Albo jeszcze wcześniej? :p
     
  18. tjord

    tjord Nowy

    Mnie, i to 2 razy. Wtedy 50 tys Industrial power to pryszcz.
     
  19. camilllll

    camilllll User

    Ale który rok miałeś? :> Mi jeszcze brakuje 5 wojska (to akurat luzik, przed II wojną opiumową się ucywilizuję), ale i tak z prestiżem jest przegięcie :p -150 za przegraną wojnę z WB i -50 za tych taipingów :/ Kiedy to się skończy? Anektowałem ich, a bunty jak były tak są..
     
  20. tjord

    tjord Nowy

    Przed druga wojna opiumową - a pierwszej nie przegrałem :) (obstawić całe wybrzeże + hola regularnymi na Indie, da się wymęczyć status quo)

    Podstawą jest wymaksować stosunki z jakims państwem europejskim, by potem kupić od niego tyle techów, ile się da. Akurat o piniązki w grze Chinami martwic się nie trzeba.

    Prestiż można łatwo zyskać za aneksję Tybetu i pipidów w Indiach.
     
  21. camilllll

    camilllll User

    Jak tylko zajęli Kanton i Hong Kong to przegrana.. A kilka dywizji, które rozwaliłem w Szanghaju to się już nie liczy :p A robiłem tylko kawalerie (nie dość, że szybka to i morale szybciutko zbija co czasem przy przewadze liczebnej wroga, na naszą stronę przechyla zwycięstwo). Ale najgorsza jest chyba wojna z Rosją.. Przez 10 lat (od 1841-1851) atakowali mnie wzdłuż granicy i tylko 2 razy na chwilkę próbowali zająć moje prowincje (ale szybko ich wyparłem)! Śmieszne jest to, że 40 dywizji trzymali u mnie na granicy, a tylko 3 w stronach Europy. Miałem, że wojnę utrzymam do 'Wojny Krymskiej' i jak zawrócą to wpadnę na Syberię, ale jakoś status quo mi wystarczyło :)

    Prestiż zdobyłem na Annamie, Syjamie i Korei :p Teraz męczą mnie te bunty, bo rozgrywka strasznie wolno idzie :/
     
  22. tjord

    tjord Nowy

    Jak ci wylądują gdziekolwiek to już leżysz, bo bedą tylko dosyłać kolejne posiłki. Ja w każdej prowincji nadmorskiej trzymam po dwie dywizje nierewgularnych, wspierane mobilnym odwodem kawaleryjskim. Regularną piechotę kieruje na Indie, broniac się w górach potrafi spokojnie kosić Herbaciarzy.

    Wojna z Rosją nie wybucha jeśli nie przegrasz wojny opiumowej :)
     
  23. camilllll

    camilllll User

    A ja bardziej pilnowałem granicy z Rosją, bo myślałem że jak będzie tam pusto (a przy okazji będę się lał z WB) to mnie zaatakują :) A wiesz może czy po wygranej wojnie opiumowej + aneksji Annamu/Syjamu/Korei będę 'bezpieczny' ze strony Rosji czy mogą mnie pojechać?

    @edit: co jest grane?

    [​IMG]

    16 grudnia osiągnąłem 25 potęgi militarnej.. Czekam do 16 stycznia i dalej jestem unciv :/ Ile trzeba czekać? Bo offset to 30 dni..
     
  24. Maciej

    Maciej Guest

    Może masz jakiś ułamek, powiedzmy 24,8?
     
  25. camilllll

    camilllll User

    To to się w ułamkach liczy? o_O Nie wiedziałem, choć niewykluczone że jest coś podobnego.. :) Najwyżej zrobię 6 tubylczych jednostek i wtedy zobaczę.. Choć fundusze i zadłużenie na coraz mniej pozwalają.

    @edit: no chyba, że na VIPie pod Rev są jeszcze większe wymagania do ucywilizowania się? :p
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie