Wszelkie problemy techniczne

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez pimapizu, 20 Marzec 2011.

  1. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Chyba pomogło odinstalowanie i wykasowanie folderu z moich dokumentów chociaż i tak mam wrażenie ,że gra nie działa tak jak powinna.Żołnierze z Luksemburgu i Węgier są ,,wywróceni'' a w zasadzie złamani w pół...:|Mimo wszystko gra działa więc dzięki za pomoc.
    Pemo22 - Znam ten sposób i tak też właśnie zrobiłem (wydawało mi się ,że hoi nie będzie wymagało wysokich ustawień). Najlepiej byłoby zmienić ustawienia w biosie ale moja ostatnia tam wycieczka o mało nie przyprawiła mnie o zawał serca.
     
  2. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Jak wiesz czego szukać w BIOS to łatwo to znaleźć. Co do ciekawostek graficznych sprawdź czy na zetonach będzie tak samo.
     
  3. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Na zetonach oczywiście jest normalnie(jeżeli pytasz o tych pijanych żołnierzy). Wydaje mi się ,że to kwestia całej masy DLC jakie dostałem z grą od Steam, co prawda nie ma tam jednostek dla wyżej wymienionych nacji ale ogólnie jest tego dość dużo i może coś się gryzie. Co do Biosa...Miałem okazję tam się kręcić i coś zmieniać ale na swoich wcześniejszych komputerach. Obecnie nie potrafię znaleźć opcji graficznych(dell,win8.1) - piszę ,chociaż nie wiem czy ma to jakiś związek z biosem. Pozdrawiam niekumatych:)
     
  4. Karyma

    Karyma Aktywny User

    nie mogę uruchomić Their Finest Hour spolszczoną wersję.
    po kolei instaluję podstawową wersję gry, patche 1.01-1.04, dwa następne dodatki i spolszczenia, trzymam się instrukcji.
    wszystko działa aż do momentu instalacji 3 dodatku + spolszczeń.
    w czasie ładowania gry zatrzymuje się na wczytywanie logiki map lub coś takiego.
    próbowałem 3 razy.
     
  5. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Wyczyść cache.
     
  6. Karyma

    Karyma Aktywny User

    Niestey nie pomogło. wg. komunikatu brakuje jakiegoś pliku.
    robiłem tak
    podstawka spolszczenie
    1.01 spolszczenie
    1.02 spolszczenie
    1.03 spolszczenie
    1.04
    semper fi i spolszcenie
    patch 2.03c pominałem (może to ?)
    FTM
    FTM 1.04
    FTM 1.05
    spolszczenie 1.05
    TFH i spolszczenie

    ew. wgranie patcha 1,2 nic nie daje.

    windows 7
    karta graficzna GeForce GTX550 Ti
     
  7. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Po co wgrywasz każdy patch po kolei? Wgrywa się zawsze najpóźniejszy dodatek, do niego patch i dopiero spolszczenia. Inaczej wyjdzie durszlak z układu plików. Dodatkowo do TFH są patche 4.xx a nie 1.xx
     
  8. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

  9. vimes6

    vimes6 Guest

    podaj przy okazji nazwę tego pliku, bo to może być jakiś dll z directx.

    Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
     
  10. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Co do DirectX to do 11 miał takie historię, ale chyba 11 jest bez tych wad.
     
  11. vimes6

    vimes6 Guest

    Ciężko powiedzieć, twórcy zawsze lubili babrać w directx. Wystarczy że zrobili ulepszony plik o nowej nazwie,który zastępuje stary i problem gotowy.
     
  12. Karyma

    Karyma Aktywny User

    For the motherland uruchamiany osobno śmiga aż miło w wersji 3.05 Poprawnie spolszczona. co prawda Usa nie miało na początku dowódców dla lotnictwa, pomimo że w statystykach jacyś byli, ale potem doszli.

    Natomiast gdy uruchamiam tfh ładowanie zatrzymuje się

    File exception
    exception in : virtualfilesystem.cpp, line: 624. Descripion: Nie można odnaleźć określonego pliku.
     
  13. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    To znany błąd, wystarczyło wklepać go w Google... wyczyść cache mapy i po problemie.
     
  14. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Generalnie odpuściłbym sobie spolszczenie, bo to tylko zbędna pierdółka, która dodatkowo pozbawia możliwości gry na modach.
     
  15. Karyma

    Karyma Aktywny User

    ok w końcu się udało. wcześniej robiłem to samo ale nie czyściłęm cache w moje dokumenty/ paradox.
    trochę mi zajęło dojście że tam też mogą być takie pliki.
    ostatni dodatke wydaje się super a;e zobaczymy :)
     
  16. Karyma

    Karyma Aktywny User

    zainwesowałem w paczkę graficznych DLC. jednostki amerykańskie radzieckie piękne ale Węgry Luksemburg i Austria to jacyś kosmici
    Najgorzej to wygląda w czasie ruchu jednostek.

    w jednym zestawie bylo dużo DLC. nie wiem o który chodzi niestety.



    http://pokazywarka.pl/tnkuz3/#zdjecie13412800
     
  17. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Przy uruchamianiu gry wyskakuje komunikat o braku pliku lua51.dll, co zrobić?

    Grę przeinstalowałem drugi raz właśnie.


    microsoft visual c++ 2010 redistributable package (x86) <<< rozwiązanie problemu :)
     
  18. Drakensang

    Drakensang Ten, o Którym mówią Księgi

    Prawdopodobnie DirectX
     
  19. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Witam.
    Jak włączyć tryb okienkowy w hoi III przez Steam. Z góry dziękuję.
     
  20. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Moje dokumenty -> Paradox Interactive -> Hearts of Iron 3 -> Settings notatnikiem otwierasz i zmieniasz:

    Kod:
    fullScreen=yes
    Na

    Kod:
    fullScreen=no
    Kombinacja klawiszy alt+enter w grze też powinna działać.
     
  21. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Kombinacje klawiszowe i wpisywanie komend w ustawieniach uruchamiania na steam nie pomogły. Teraz działa, dzięki.
     
  22. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Czy problemy z czcionką (po kilku minutach gry znikają całe linijki tekstów, nachodzą na siebie, komunikaty są pozbawione tekstu) mogą wynikać z tego ,że nie mam zainstalowanego na kompie microsoft office tylko open office?

    Dodam ,że na tym samym komputerze normalnie działa Victoria II i EUIII tylko to są wersje pudełkowe a HoI III mam ze Steam.
     
  23. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

  24. lysy

    lysy Panzer Legion

    Zainstaluj Hoi jeszcze raz, to raczej powinno rozwiązać problem.
     
  25. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Łysy,
    piszę po kolejnej reinstalacji nie tylko gry ale też całego Steama.Zabawne jest to ,że na starym pc nigdy nie było z tą grą problemu a na nowym laptopie.. Co do pijanych jednostek Węgier,Austrii i Luksemburga to znalazłem podobny problem na paradoxplaza ale rozwiązania brak.Chyba,że mój angielski jest niewystarczający.
    Czcionki szaleją cały czas, muszę zminimalizować grę i przejść na chwilę do pulpitu. Wtedy teksty wracają mniej więcej na swoje miejsce ale i tak wygląda to słabo i boję się ,że jak zaczną latać samoloty to wszystko się wywali.
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie