Wszelkie problemy techniczne

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez pimapizu, 20 Marzec 2011.

  1. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    A czy przy reinstalacji usunąłeś/wyczyściłeś folder HoI w moich dokumentach?

    I powtórzę to co pisałem na pw - granie na żetonach rozwiązuje wszelkie problemy z niewygodnymi sprite'ami.
     
  2. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Tak,wykasowane.
    Gra na żetonach rozwiązuje tylko problem ,o którym pisał Karyma(co jest i tak słabe bo to kosztowało jakieś tam pieniądze i powinna wyjść przynajmniej łatka naprawiająca). Kwestia znikających czcionek pozostaje.
     
  3. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    Prosta. Sprawa. Zintegrowana grafika czy dedykowana?

    Wysłane za pomocą Tapatalka, wszelkie literówki biorę na siebie.
     
  4. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Wstyd się przyznać ale musiałem zajrzeć do google..Jeżeli dedykowana ma oddzielny RAM to właśnie taką mam:) To jest Intel + AMD, Laptop DELL.
     
  5. Goliat

    Goliat Forumowy Mędrek

    AMD... Spróbuj zaktualizować sterowniki graficzne. I napisz do zendesku paradoxu. Całkiem szybko pomagają

    Wysłane za pomocą Tapatalka, wszelkie literówki biorę na siebie.
     
  6. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Ostatnio jak sam aktualizowałem sterowniki do AMD skończyło się wizytą w serwisie. Zadziałam po pracy.Dzięki.
     
  7. cyryl76

    cyryl76 Nowy

    witam, po zainstalowaniu patche 1.4 do podstawowej HoI3 przy wczytywaniu gry wywala mnie do Win'dy z informacją że program przestał działać, macie Panowie jakiś pomysł na zlikwidowanie tego problemu, bez patch'a gra działała bezproblemowo pomijając zamulanie i czasem wyrzucaniem do Windowsa...
    mam Win8.1, nvidia GeForce 710M, 8GB RAM
     
  8. lysy

    lysy Panzer Legion

    Może to truizm ale może pomyślisz o najnowszym dodatku. Zobaczysz, że warto:)
    A w twoim przypadku to możliwe, że trzeba przeinstalować grę, zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Odświeżyć frametworki,visuale czy directX. Sprzęt nie ma tu nic do rzeczy:)

    A gdybyś miał troszkę cierpliwości to znalazłbyś chociaż ten post w tym wątku;)

    https://eufigames.com/forum/showthread.php?13223-Wszelkie-problemy-techniczne&p=367207#post367207

    Pewnie nie co dalej będą padały podobne pytanie i rady forumowiczów. Wystarczy tylko troszkę poklikać:D
     
  9. cyryl76

    cyryl76 Nowy

    a czytałem czytałem :) i wszystko zrobiłem wedle zaleceń lecz nic nie poskutkowało myślałem że może to wina Win8.1
     
  10. lysy

    lysy Panzer Legion

    Raczej do nie wina Okienka. Ja mam 8.1 i gra śmiga, no ale mam najnowszy dodatek:)

    Możesz jeszcze spróbować zainstalować grę od nowa, plus wszelkie dodatki które instalator ma w automacie np. swój directX. Nie mam pojęcia czy pomoże. Jeśli sposoby z tego wątku zawodzą, to ja nie mam już pomysłu. Jednak mam, musisz pomyśleć nad najnowszym dodatkiem i cieszyć się pełnią tej gry:D
     
  11. sle75

    sle75 User

    Spróbuj sprawdzić zgodność ja miałem ppdobnie

    Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
     
  12. kubek88

    kubek88 Znany Wszystkim

    Witam. To nie problem techniczny tylko prośba o informację. W którym folderze/pliku mogę poprawić samodzielnie nazwy jednostek z tfh? Rozumiecie, chcę żeby pierwszym czołgiem u Niemców po odkryciu brygady czołgów był pzkpf III ausf.A itd. a nie to co jest obecnie oraz przy okazji poproszę o lokalizację pliku ze zdjęciami. Z góry dziękuję.
     
  13. Flavius Aetius

    Flavius Aetius Aktywny User

    Dobra, nie do końca wiem, o co Ci chodzi. Jeśli o skład brygady czołgów (z tego, co pamiętam, to tam teraz jest PzKpfw III) - to można to zmienić w pliku models.csv w folderze tfh/localisation. Co do zdjęć - znajdują się one w folderze tfh/gfx/pictures.
     
  14. Herfad

    Herfad User

    Dzis kupilem Hoi III i chce wgrać patcha 1.4 od cenegi by miec po polsku gre ale kiedy go instaluje pisze ze nie znaleziono gry i sie wylacza
    pomocy. (nie pisze polskich znakow bo zlamalem lape)
     
  15. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Gdzie kupiłeś grę?

    Na marginesie - granie na wersji 1.x to masochizm, jedyne sensowna opcja to TFH 4.02.
     
  16. Herfad

    Herfad User

    Na allegro.
     
  17. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Ale to wersja pudełkowa czy kod na steam?
     
  18. Herfad

    Herfad User

  19. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    No to nie ma możliwości żeby ten patch działał.

    Zrzucone z mojego He 111
     
  20. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Stem to steam i tam masz gre patchowana i do wersji steam nie dograsz zewnetrznego patcha.
    Wersja pudełkowa cenegi to odrębną bajka i z wersją steam nie ma nic wspólnego.
    Ogólnie z tego co pamiętam cenega nie wydała wszystkich dlc, a tutaj jak wspomniał o tym powyżej Nuke, hoi3 tak naprawdę nabiera dopiero rumieńców dzięki nim (Semper Fi, For the Motherland, oraz 3ci dlc jakim jest Their Finest Hour).
    W wersji pl był chyba tylko 1szy z nich wydawany jako pudło w Pl wersji, natomiast w kwestii pozostałych dlc, to nawet cenega sprzedaje tylko wersje digital na... platforme steam (a wiec mówiąc wprost olali z czasem wydawanie wersji pl).
    Nie warto też się nabierać na złotą edycje hoi pudełkową, bo zawiera tylko 1 dodatek.

    Tak wiec podsumowując - nie warto kupować wersji plytowych po Pl, a wybór steam chyba był najrozsądniejszym jaki mogłeś zrobić, w kwestii rozszerzenia tej gry o dlc.
    Co do samego spolszczenia hoi3, to na forum sa amatorskie spolszczenia w dziale pliki, robione przez naszych userów... jednak z tego co pamietam, to do wersji z dodatkami.

    Zaznaczam jednak, że są to spolszczenia amatorskie, robione dla graczy przez graczy, a nie tworzone przez naszą stronę, tak więc ciężko mi mówić o ich jakości, czy zgodności z danymi wersjami (zwłaszcza ze steam)... o to byś musiał się podpytać autorów takowych w temacie.

    Wysłane z BlackBerry Passport przy użyciu Tapatalka
     
  21. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Żeby te fanowskie spolszczenia działały to i tak trzeba mieć wersję od Cenegi, żeby wyciągnąć z niej czcionki. Generalnie nie opłaca się to, bo tekstu w grze za wiele nie ma i jest on dosyć prosty.
     
  22. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Probuje od jakiegos czasu odpalic hoi na moim komputerze. Od reinstalacji systemu (win 10) tego nie robilem. Gra ze steamu, sprawdzilem spojnosc plikow, nawet na nowo ja zainstalowalem. Usunalem pliki cache i ... i dupa zbita. Gre wywala w roznych fazach ladowania (w ogole nie docieram do menu). Najczesciej juz przy sdprawdzaniu czeksumy ale bywa tez w innych miejscach. Jakies podpowiedzi?



    Ed: na ftm gra dziala i laduje sie do menu

    Ed: powtarzajac ta sama metode w koncu (po 2 dniach walki) udalo mi sie uruchomic takze tfh. Teraz juz tylko mod (dwi) wywala :D
     
    Ostatnia edycja: 25 Październik 2015
  23. Witam!!! po wiekach odpaliłem znów HOI III ( wersja steam, wszystkie dodatki) i mam problema z rozegraniem chodzby tygodnia gry żeby mnie nie wyrzuciło do windowsa (win 8.1) przeinstalowałem już gre pousuwałem mody i ciągle ten sam problem (na obecnym lapku, w poprzednim bylo oki). Pomógł by ktoś z forumowiczów o co może biegać w tym temacie...
     
  24. lysy

    lysy Panzer Legion

    Po wywaleniu gry z kompa kasujesz całą zawartość w Moich Dokumentach. Instalujesz grę od nowa. Potem "świeże" directX, frametworki i visuale. Zero modów wszelakich, szczególnie bez spolszczenia. Po takich zabiegach czysta gra powinna ruszyć.
     
  25. lysy dzięki za pomoc lecz niestety i to nie pomogło :/ nie wiecie może Panowie gdzie to można zgłosić, wydać swego czasu troszkę grosza i nie mieć z tego zabawy to trochę boli... no chyba że ktoś z forumowiczów ma jeszcze jakiś pomysł na mój problem... Pozdrawiam
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie