Zamiast AARów - Wasze aktualne gry w HoI2

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Saw, 14 Maj 2005.

  1. Hamnis

    Hamnis Nowy

    A to tak :D. Tylko nie zawsze wychodzi. Też po przeczytaniu aaru probowałem z sukcesami stosować. Ale nie ważne.

    A żeby nie był tu frywolny offtop:


    [​IMG]


    Gra mp Rumunia (najczęściej sterowana przez ai ze względu na notoryczny brak czasu ze strony gracza), Czechosłowacja (ja), Polska. Najpierw sojusz Niemiecko-Austriacko-Włosko-Jugosłowiańsko-Bułgarsko-Litewsko-Portugalsko-Grecki rozbity potem na ZSRR (screen).


    [​IMG]
    [​IMG]

    Mam nadzieję podbić do 1944 cały świat. Jeszcze została spora część Ameryki Południowej i część Azji (Indie i okolice, wszystko brytyjskie), ZSRR (po Bitter Peace) oraz Oceania prócz resztek na bliskim wschodzie. Wojnę zaczęła się na początku 1939 (desant w Chinach ,które niemal rozgromiły Japonię oraz w USA). Na razie gra zawieszona z powodu aarki. Kiedyś pewnie wrócę.
     
  2. Raulek

    Raulek Guest

    Czlowiek uczy sie na wlasnych bledach... Kiedys prawie wcale nie inwestowalem z czlogi, pozniej bylem maniakiem piechoty zmotoryzowanej, teraz przerzucilem sie na czolgi :) Wspaniala sprawa miec na Francje 20 DPanc :p

    [​IMG]

    Pancerniacy juz w Paryzu i prawie nad Atlantykiem, a piechota nadal sie bije w Belgii :D

    Bede opisywal ta gre, bo naprawde gra mi sie dosc ciekawie.

    EDIT:
    Zawiadlem sie troche :p Zdobylem tylko Brest i Nantes i od razu kapitulacja...
    Ale za to ciekawie na Balkanach. Wlochy wypowiedzialy wojne Grecji, a Rumunia wypowiedziala wojne Wlochom, po czym Jugoslawia sie dolaczyla do Rumunii. I powiem szczerze mam dylemat. Widac ze wlosi dostala ostro, co zrobic? Albo zarosic Wlochy do sojuszu i szybko zajac panstwa Balkanskie, albo wypowiedziec wojne wszystkim strona. Rumunie bym zostawil, a Grecje i Jugoslawie anektowal. Tylko co wtedy z wlochami? Aneksja nie wchodzi w gre... Moze prosic o pokoj i niech daja polnocne Wlochy? Co wy na to?
     
  3. Zatopiłem Bismarcka
    [​IMG]

    :D
    Vive le porte-avions Baèrn !
     
  4. teraz to probuje sie bronic ale mimo opanowania przestrzeni powietrznej to nie jest latwe... mam stosunkowo malo TAC i CAS (zeby miec wiecej interceptorow po to by wygrac z niemieckimi messerschmittami) i niewieli mi ta przewaga daje a DPanz niemcow sa strasznie potezne ...

    edit: francja wtopilem ....
    jednak na experience of world war II ai jest zdecydowanie lepsze ...

    ale za to niemcami dobrze mi idzie :D
    [​IMG]
     
  5. Kurczaki

    Kurczaki Aktywny User

    Gram Jugosławią.

    Faza 1
    - Podboj Albanii

    Faza 2 - Rozbudowa armii

    Faza 3 - Podboj Wegier. Tutaj mialem ogromne problemy, o ile na poczatku szlo gladko, to gdy udalo mi sie dojsc do Budapesztu to za Chiny nie moglem ruszyc z tamtad wroga. Nie pomoglo przeczucenie 80% wszystkich dostepnych wojsk! Wiec musialem zastawic pulapke, zostawilem im jedna bezwartosciowa prowincje, i gdy stolica zostala prawie bez obrony (jakies 6 dywizji przeciwko 19 moim), zaatakowalem.

    Plany:

    -Dolaczenie do Osi,
    -Podboj mozliwie jak najwiecej panstw balkanskich.


    [​IMG]

    Bede kontynuowal :p
     
  6. Kurczaki

    Kurczaki Aktywny User

    Zrezygnowalem z Jugoslawi i przezucilem sie na... Izrael. Oczywiscie musialem dodac odpowiednio duzo IC, zeby gra miala sens (i tak jakos mam tylko 1 techteama!). Na wskutek dalszej gry i rozbudowy przemyslu mam... 280 IC co troche mi psuje gre. No ale whatever.

    1.Wojna z Wlochami. Francuzi w 2-3 Miechy zajmuja cale apeniny, ja Brytolom pomagam w Afryce.
    2.Wojna z Niemcami. Austria i Wegry dolaczaja do Osi. Robie desant we francuskich Wloszech i pomagam.
    2,5. Alianci wypowiadaja wojne hiszpanskim najszonalistom
    3.ZSRR wypowiada wojne Osi.
    4.Rumunia, Portugalia i Polska do Osi
    5.Bulgaria wypowiada wojne ZSRR
    6.Estonia i Lotwa wypowiadaja wojne Aliantom (!!!)
    7.Zawieszenie broni z Niemcami (moja zasluga ;)) podbicie Balkan
    8.Jugoslawia wypowiada wojne Aliantom.
    9.GB anektuje Portugalie
    10. Druga wojna z Niemcami. Polska prawie cala podbita
    11. Desant israelskich wojsk w Estonii. Aneksja Estonii, puppet z Lotwy.

    To chyba wszystko. Kto wie, moze po Estonii napisze AAR'a Izraelem (tylko z realnym IC - -)? Ogolnie Hitler dostal w pysk od Żydów za swoją ideologię. I dobrze mu tak :rotfl:

    [​IMG]
     
  7. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    1 Odcinek

    1 Odcinek



    Skoro tu mała nuda panuje to ja coś wrzuce
    Standardowa Inwazja na Polske plany
    8 Panc 4 Zmot Reszta piechota

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Zniszczenie pod Łodzią około 22 Dywizji

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Ostatnie niedobitki Armi Polskiej w walce o Warszawe

    [/img][​IMG]
    [/img]

    13 Wrzesień Polska pożarta

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Jeżeli niebędzie drastycznych komentów "To już było" Albo innych takich to mogę wrzucić inwazje na Danie i Norwegię
     
  8. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    2 Odcinek

    2 Odcinek



    Inwazja na Holandie w Październiku 39 Atak był taki szybki że nawet nie robiłem screenów ale mniej więcej plan był taki:

    [/img][​IMG][/img]

    Holendrzy pomimo iż słabsi bronili się aż 14 dni miedzy innymi dlatego że do ataku nie zostały użyte siły zmotoryzowane ani nawet pancerne

    [/img][​IMG][/img]

    Z Danią była tylko 1 bitwa w Kopenchadze po wejściu do stolicy sił niemieckich duńczycy skapitulowali

    Inwazja na Nowregię rozpoczeła się 9 Grudnia
    Norwegia padła dopiero 2 Lutego

    Niebeski - ruchy wojsk Norweskich
    Czarny - Flota transportowa
    Biały - ruchy wojsk niemieckich
    Czerwony - Kotły

    [/img][​IMG][/img]
     
  9. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    3 Odcinek

    3 Odcinek




    No to przyszedł czas na Francje :D
    Przybliżone siły biorące w operacji Fall Gelb to :
    Około 50 dywizji piechoty zgromadzone do ataku przez Belgię w tym 3 Węgierskie
    Do ataku przez Ardeny zgromadzonych zostało 12 dywizji pancernych i 16 zmotoryzowanych + piechota osłaniająca tyły

    Plany kierunków ataku:

    [/img][​IMG][/img]

    12 Maja wszystko przebiegało zgodnie z planem oprócz ataku na Ghent gdzie opór stawiły głowne siły pancerne francuzów 4 dywizje + 1 piechoty
    Siły francuskie dały się złapać w pułapke pod Freiburgiem i rzuciły tam niemal wszystkie siły z Linia maginota.
    Dramatycznie próbowali załatać luke Chaumont jednak było już za późno.
    Tymczasem zagony pancerne dotarły pod Troyes zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Paryża.
    W Belgii nie było dużego oporu już po 4-5 dniach Belgia została wchłonięta.

    [/img][​IMG][/img]

    19 Maja siły francuskie i sprzymierzone (niedobitki belgów) zostają otoczone w 3 wilekich kotłach:
    Dunkierka
    [/img][​IMG]
    [/img]

    Dieppe
    [/img][​IMG]
    [/img]

    I Metz Pokazane jest też wypędzanie ostatków armi w Freiburga Argentan i Paryz który zdobyty został 15-16 Maj.
    Zachodnia Francja jest juz prawie nie broniona Armia francuska grzebie się przez pozostałości Lini Maginota jednak jest już za późno/

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Blitzkrieg we Francji trwał szybciej niż spodziewało się dowódzctwo Francja Poddała się 25 Maja w Operacja Fall Gelb zakończyła się powodzeniem i trwała tylko 20 Dni.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tak szybkie zwycięstwo pozowliło skierować wzrok na Bałkany gdzie Kampania miała zacząć się w przeciągu 1-2 miesięcy.
     
  10. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    4 Odcinek

    4 Odcinek



    Inwazje na Jugosławie zaplanowano na 1 Lipca w ataku miały brać same odziały zmotoryzowane i pancerne piechota miała zostać na tyłach albo nawet w państwie.
    Przybliżone plany ataku.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    W ataku wzieło udział 12 dywizji pancernych i 20 zmotoryzowanych.
    Jugosławia według planów miała paść w 2 tygodnie jeżeli góry nie spowolnią czołgów.
    Rankiem 9 lipca odziały niemieckie wkroczyły do Belgradu.
    Odziały Jugosławiańske były totalnie rozbite i zdziesiątkowane/

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Ostatecznie podbój przedłużył sie o prawie półtora tygodnia tak jak planiści się spodziewali góry znacznie spowolniły jednostki.24 Lipca o 11 Jugosławia skapitulowała/

    [/img][​IMG]
    [/img]

    W tym samym prawie czasie Włosi wypowiedzieli wojne Grecji i postanowili dołączyć do osi wciągając ich ostatecznie w wojne w Grecji.
    Niemcy musieli sie jednak przygotowac i Inwazje na Grecje zaplanowano na 5 Sierpnia.

    Sytuacja w Afryce w czasie dołączenia włochów do osi.

    [/img][​IMG]
    [/img]
     
  11. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    5 Odcinek

    5 Odcinek


    Co do Hiszpani to jej już nie ma podbita ;p ale wróćmy do odcinka.

    Grecja plan na grecje był prosty maszerować wzdłóż morza.
    Ponieważ włosi nie robili żadnych postępów w walce z włochami całe tempo natarcia miało spaść na barki niemców.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Grecja miała paść bez większyć starć czy też strat po stronie osi.
    Zagony pancerne posuwały ię tak szybko że grecy nawet nie zdążyli się wycofać ateny padły 11 sierpnia.
    Walki w grecji zakończyły się 12 sierpnia.Był to kolejny Blitzkrieg jak w przypadku innych już podbitych państw.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Na Crete przybył niemiecki garnizon mający strzec wyspy i ważnych lotnisk wypadowych skierowanych na afryke.Jednocześnie planowano desant w El Alamein który miałby odciac walczące z włochami wojska brytyjskie.
    Pierwsze odziały Rommla wylądowały 7 września nienapotykając oporu.
    Tymczasem włosi rozpoczeli ofensywę z zamiarem połączenia się z siłami niemieckimi.Siły alianckie były wtedy słabe liczyły tylko 15 dywizji w tym większość milicji ,ale to się miało wkrótce zmienić :p.
    (Żeby nie było ja włochami nie steruję).

    [/img][​IMG]
    [/img]


    Następna na celowniku Hitlera była Bułgaria.
     
  12. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    6 Odcinek

    6 Odcinek




    Bułgaria mogła byc kolejnym sojusznikiem niemiec jednak ich chwiejna polityka pozostawiała wiele do życzenia ostatecznie Hitler wydał rozkaz stworzenia planu na Bułgarie.

    Ofensywa rozpoczeła się 1 Września ponieważ Bułgaria była krajem górzystym spodziewano sie wolnych postępów jednak 27 września bułgaria straciła kluczowe prowincje przebieg ofensywy i najkrwawszych walk wyglądał tak:

    Krzyżyki-Najzacieklejsza obrona bułgarska

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Pomimo zawziętnej obrony przewaga technologiczna niemców pozoliła im na wygraną w wyniku dużych strat stanowiska straciło paru generałów

    Przez nasętpny miesiąć trwało planowanie ataku na Hiszpanie i przemieszczanie wojsk na zachód nad granicę.
    Termin ataku wyznaczono na 20 Października chciano zająć półwysep Iberyski przed końcem roku.Jednak już wtedy zaczął padać deszcz i trzeba było się spieszyć przed nadejściem zimy.

    Plan wygladał tak siły biorące udział w inwazji to 85 dywizji.

    Biały - Dywizje szybkie
    Czarny - piechota

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Według planu armie Hiszpańska miała być robita na dwie częsci i okrążona.
    10 Dni po Inwazji udało się zamknąć pierścień okrążenia dochodząc do Tarragony
    Uwięzionych zostało 17 dywizji prawie większość armi.
    Burgos również padł jednak spowodu warunków pogody i odległości jednostki piechoty mogły tam być dopiero za 2-3 tygodnie.

    Sytuacja z 5 Listopada wszystko idzie zgodznie z planem:

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Przez większą część listopada trwała mozolna wędrówka na południe przez hiszpanie jak i dojście do Burgos które udało się obronić.
    Na początku grudnia padło La Coruna tera trzeba było tylko tam wmaszerować.
    Ostatnie niedobitki armi hiszpańskiej schroniły sie w Madrycie już oblężonym i na Giblartarze gdzie oddały się pod dowódzctwo brytyjskie.
    Sytuacja z 10 Grudnia.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    12 Grudnia padł madryt.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Teraz kiedy ostatnie wojska walczyły na Giblartarze zaczęło się przygotowanie do szturmu który rozpoczął się 12 Stycznia i zakończył się powodzeniem potem zostało tylko unicestwienie niedobitków pod Malagą.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Przesmyk Giblartarski był w rękach Hitlera jednak aliantom zostął jeszcze Kanał Sueski który równierz musiał zostać zajęty.

    Następny odcinek powrót do EL Alamein i Crety :D
     
  13. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    Odcinek 7

    Kiedy sukcesy w Hiszpani dopisywały niemcom i włochom udało się wyprowadzić dobrą ofensywe i na 22 października byli zaledwie kilkanaście kilometrów od pozycji Rommla.Przestrzeni miedzy wojskami włoskimi a niemieckimi broniła 1 dywizja pancerna niestety włosi nie wytrzymali kontrataku brytyjskiego 23 października i szansa na połączenie zmalała.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tymczasem na pozycjach w El Alamein zaczeły się pierwsze ataki zaczepne brytyjczyków.4 Listopada Szansa na połączenie była już prawie niemożliwa wojska włoskie były tak wyczerpanei w odworcie że Rommel poprosił o wycofanie sił z El Alamein do Tobruku i wspomóc włochów w ofensywie Hitler jednak stanowczo odmówił i kazał się bronić.Powiedział tez że nowosformowa Armia szybka zostanie wysłana do Tobruku ale on ma się trzymać.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tymczasem kiedy Rommel wrócił na swoje pozycje 8 listopada rankiem alianci dokonali pierwszej próby zdobycia Crety.
    Atak był dość silny ale garnizon tam stacjonujący miał idealne pozycje na plaże więc alianci po dużych stratach i mizernych osiągach postanowili się wycofać.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tymczasem 4 Grudnia nastąpił pierwszy potężny atak aliantów na pozycje Rommla i omal się nie udał niektóre z pozycji obronnych padło Rommel łatał je czym mógł w nocy 5 grudnia Alianci się wycofali jednak można było się spodziewać kolejnego ataku.Hitler poraz kolejny odmówił wycofania i obiecał wysłać mu posiłki

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tymczasem 19 Grudnia alianci wznowili atak postanowili zaatakowac w nocy z zaskoczenia nadodatek użyli tym razem sił pancernych porażka osi była prawie pewna gdyby nie nowe 2 dywizje zmechanizowane przysłane przez Hitlera tydzień wcześniej.Aliantom tym razem nie udalo się przełamać pozycji ale sytuacja niebyła najlepsza.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Niepostrzeżenie ku zaskoczeniu osi alianci rozpoczeli ofensywe na włochów.
    Teraz decyzja hitlera miała zadecydować o być albo nie być siły włoskich.

    C.D.N
     
  14. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    8 Odcinek

    8 Odcinek


    Brytyjska ofensywa postępowała tak szybko że Hitler kazał wysłać tam jedną armie szybką Geyra von Scheppa.
    10 Lutego brytyjczycy byli tak daleko na zachód że mogli z łatwością okrążyć włochów tu jednak oś miała przewaga brytyjczycy zbyt rozciągneli swoje jednostki i jakikolwiek dalszy atak aliantów mógł skończyć się ich okrążeniem.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Kiedy brytyjczycy zostali odepchnięci z Libi 30 lutego alianci poraz drugi spróbowali desantu na Crecie tym razem był większy bo z użyciem csił pancernych ale znów odparty.
    Na początku marca do tobruku przybył wreszcie Geyra von Schwepp ze swoimi jednostkami.
    I odrazu rozpoczął natarcie na Egipt wraz z jednostkami włoskimi dotarł tylko do Siddi Barani opór był zbyt silny.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tymczasem zbliżał się termin ataku na Zsrr i z powodu zbyt małej ilości jednostek szybkich Rommel 1 Kwietnia został wycofany z El Alamein ze swoją armią.
    14 Kwietnia kiedy przygotowania na granicy radzieckiej trwały w afryce alianci sciągali olbrzymie posiłki Schwepp zaczął się gotować do obrony.Nie mógł nawet prosić o posiłki na kilkanaście dni przed barbarossą więc nawet nie depeszowął do Hitlera.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    I nadszedł ten ... tydzień atak został zaplanowany na 5 Maja oto rozstawioenie wojsk 2 Maja na 3 dni przed Inwazją.
    Front Północny
    [/img][​IMG]
    [/img]

    Front Środkowy
    [/img][​IMG]
    [/img]

    Front Południowy
    [/img][​IMG]
    [/img]

    C.D.N
     
  15. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    9 Odcinek

    9 Odcinek


    5 Maja po potężnym ostrzale artyleryjskim rozpoczeła się Barbarossa wszystkich jednostki Wermachtu,Rumuni i Węgrów ruszyły do nataracia.
    6 Maja padły Lwów,Kowel,Brześć i Jegelava i tym samym jednostki frontu północnego były pod Rygą juz na wieczór 6 maja.
    Front południowy złożony z samych sojuszniczych armii również przebił się bez problemu.
    Armia rosyjka była rozbita i w odwrocie.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Główną szpicą w ataku na związek radziecki były czołgi typu Panzer III.
    Które z łatwością rozbijały czołgi wroga a było ich niewiele większość została porzucona.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    13 maja na froncie północnym otoczone zostało około 10 dywizji radzieckich w Siauliau i zniszczone.Równierz w Słonimie i Białymstoku okrążone zostało około 10-15 dywizji w tym 2 pancerne i 3 zmotoryzowane.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Na południu natarcie szło powoli z powodu dużej ilości rzek ponadto rumuni i węgrzy nie mieli jednostek zmotoryzowanych.
    na dodatek kawaleria rumuńska dotarła za szybko do Beltsy i musiała się wycofac ze swoich nowo zdobytych pozycji.Na dodatek juz w po tygodniu niemieckie jednostki zmechanizowane były pod Kijowem.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    C.D.N

    Tera odcinki będą krótsze bo front będzie się nieustannie zmieniał.
     
  16. Warzkins

    Warzkins Ten, o Którym mówią Księgi

    10 Odcinek

    10 Odcinek


    19 Maja Rumunowie odbili zabrana im besarabie.
    Węgrów dyslokowano z powodu zbyt wolnego ich pieszego przemieszczania do Stanisławowa.
    Następnym celem na południu była Odessa i Balta.Zaś Mogilev miały zająść wojska niemieckie.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Kiedy na południu przygotowywany był atak na północ od Kijowa natarcie zwolniło z powodu bagien postanowiono je okrążyc żeby nie zwalniać.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Na północy skończyło się eliminowanie okrążonych jednostek jednak od 2 tygodni nie było postępów pod Rygą co niepokoiło dowódców w obawie niemożliwości przełamania frontu.

    [/img][​IMG]
    [/img]

    W afryce bez większych zmian zastój na froncie jedynie padł Al Jaghbub ale został szybko odbity

    [/img][​IMG]
    [/img]

    Tymczasem atak na odesse na prośbe dowódzctwa rumuńskiego został odłożony o prawie kilka tygodni z powodu powolnego odzyskiwania organizacji.
    Na Kijów postanowiono uderzyc frontalnie.
    Data ataku 5 Czerwca.
     
  17. mod 1914
    [​IMG]
    paryz zajalem w 30dniu wiec plan schlieffena sie powiodl :D
    niestety zima mnie zatrzymala na wschodzie, ale jak widac austria rozbila (ja dowodzilem :p ) serbie i polaczone uderzenie moich wojsk, wojsk austro-wegier i ottomanow powinno rozbic w pyl tych pijakow :)
     
  18. Wont3r

    Wont3r User

    A to moja sytuacja na froncie ;] mimo takiej przewagi nie moge się przebić przez wojska alianckie ;/ wojna na wschodzie zakończona to przerzuciłem siły na zachód. Może wiosna coś ruszy ;]

    Nie wiem dlaczego się obrazek nie pojawia. Dlatego wrzucam go na imageshack'a.

    [​IMG]

    Raulekk
     
  19. Papapolak

    Papapolak Znany Wszystkim

    Testowa gra Niemcami (Snajper będzie wiedział ;-)), potem przejście na Nacjonalistów. HSR 08b normalny/normalny
    _______________________________________________________________
    Plan był dość prosty - zrobić ładną linię frontu. Miało to mniej więcej wyglądać tak:
    [​IMG]
    Jako że dałem sobie jedną zasadę (żeby było trudniej i ciekawej): nie będę robić kotłów, chciałem konsekwentnie rozwijać linię frontu. Pierwsza faza poszła bardzo łatwo (troszkę w Bilbao było problemów, ale jakoś dali radę.
    W drugiej fazie zaczęły się komplikacje... 18 (sic) w Madrycie próbowało zdobyć te Vallacośtam. 2 moje dywizje vs ich >10 i się broniłem ;-) Lecz jak już zdobyli ten prow kolejne 2 dywizje były uwięzione w Salamance. I co?? Obroniły się i są całe i zdrowe :p I co najlepsze nie uratowały ich dywizje z Badajoz, lecz posiłki szkopów, dzięki którym rozpocząłem ofensywę na Vallacośtam i ich pokonałem :p
    Trzecia faza to już była sieczka :p Po zdobyciu Madrytu komuchy nie miały szans, ja zaś powoli zepchnąłem ich do Katalonii i unicestwiłem. A, zapomniał bym o ostatniej ofensywie republikanów XD Nie wiem jak (może to był event), ale nagle pojawili się w Bilbao :O Jednakże jeden czołg załatwił sprawę.

    [​IMG]
    Przedostatnia ...
    [​IMG]
    i ostatnia bitwa tej wojny. Nie wiem czemu miałem taką przewagę w jakości jednostek, ale w każdym bądź razie było za łatwo :/

    Jeżeli będziecie chciali następny odcinek będzie z wojny z Francją ;-)
     
  20. Thomas

    Thomas Guest

    Nic wielkiego...likwidacja 53 okrążonych dywizji JAP. Przewagę mam wszędzie...ale mimo wszystko bardzo przyjemnie sie poczułem po tej wygranej :)

    [​IMG]
     
  21. Papapolak

    Papapolak Znany Wszystkim

    [​IMG]

    To była bardzo ciekawa gra ;-) Jedyny mod na jakim grałem to były mojej roboty eventy dla Polski.

    Na początku zaatakowałem Czechosłowację. Ale jak chciałem już ją zaanektować to wojnę mi wypowiedziały Niemcy :( Skapitulowałem i przeszedłem na Kanadę by zobaczyć jak Polska obrywa. Jednak nie mogłem siedzieć bezczynnie i przeszedłem na Francję. Gdy to się stało Polska była ograniczony tylko do Bratysławy, Kosic i tego pomiędzy nimi.

    Jednakże dzięki technice małych kotłów (ja pamiętam conajmniej 5) pokonałem 40 starymi (conajmniej 1/2 dywizji piechoty w czasie startu ofensywy była ze wzoru '18 :() dywizjami żelazną pięść wehrmachtu ;-) Polskę zdołałem jakoś uratować (jak podchodziłem pod Odrę mieli chyba 5 czy 6 prowincji), oddałem im wszystkie ziemie na wschód od Odry i Sudetów :D.

    P.S. Litwę mam ze swojego eventu: Dołączenie do Polski lub wojna. Wybrali to pierwsze :)
     
  22. Kozak

    Kozak User

    #1 Japonia od 1936

    Japonia - kampania 1936
    DD 1.3a normal/normal

    W mojej grze postanowiłem wypróbować nieco inną koncepcję wojny z Chinami. Wypowiedziałem wojnę Nacjonalistom 28 lutego 1936, ponieważ jeśli mają oni wojnę z Japonią, nie dostaną eventu "Incydent Xi'an", dzięki czemu cały czas mają wojnę z komunistami. Powoduje to, że większość armii trzymają przy granicy z nimi, przez co nie miałem z nimi żadnych problemów, i już w sierpniu Chińczycy skapitulowali. Rzecz jasna utworzyłem duże Chiny marionetkowe oraz utworzyłem marionetkowe Xibei San Ma, po czym oddałem nacjonalistom wszystkie moje prowy w Chinach oprócz Szanghaju i Hainanu. Zauważyłem też, że warto armię dzielić na korpusy po jedną dywizję, dzięki czemu nie miałem problemów z liczebnością armii (w ogóle jej nie budowałem). Potem szybka dyslokacja i reorganizacja wojsk, i po niecałym miesiącu Mao również poddał się, po czym Sinkiang dołączył do mojego sojuszu (napisałem sobie event o umocnieniu wpływów japońskich i wywołałem po jakimś czasie i są moją marionetką). Dzięki japońskiemu wsparciu technologicznemu i surowcowemu, armia chińska rozwija się bardzo dobrze (szczegóły poniżej). Po pokonaniu Chin skupiłem się na produkcji PP i w kwietniu 1938 miałem już 103 PP bazowego. Ponadto z kasy kupowanej od USA wpływałem na Syjam i już od 1938 był on moją marionetką (event historyczny). Aktualnie mam czerwiec 1940, właśnie upadła Francja, a ja dostałem Indochiny. Na pocz. 1941 po ukończeniu 3 lotniskowców planuję atak na Aliantów.

    Stan sił zbrojnych Japonii i państw sojuszniczych na 23.06.1940 r.:

    Armia:
    Japonia - 28 DPiech, 6 DKaw, 1 DPMor (jak tylko skończę podst. dyw. marines to zacznę produkcję), 3 HQ, 48 garnizonów(nie kasowałem tych na pocz. gry i chcę mieć po 2 na każdej wyspie na Pacyfiku)
    Chiny - 65 DPiech, 13 DGór
    Mandżukuo - 39 DPiech, 1 DKaw, 5 milicji
    Xibei San Ma - 8 DPiech
    Sinkiang - 5 DPiech, 2 milicji
    Syjam - 11 DPiech, 4 DGór, 1 garnizon

    Lotnictwo:
    Japonia - 4 INT, 8 FTR (kolejne w budowie), 8 TAC, 15 NAV (buduję jeszcze jednego)
    Chiny - 9 INT, 8 CAS
    Mandżukuo - 3 INT
    Syjam - 1 INT, 1 TAC

    Z floty buduję serię DD IV, CL IV, zbudowałem 3 CA IV (kolejne 3 w budowie), 1 BB VII (2 w budowie), 3 CV IV (3 w budowie) i sporo konwojów. Myślę, że na lądzie w zupełności mi wystarczą siły moje obecne i sojusznicze (chyba że pójdę na wojnę z ZSRR).

    cdn.
     
  23. Kozak

    Kozak User

    #1 Japonia od 1936 - screeny

    [​IMG]
    Uchwycenie przyczółka w Szanghaju

    [​IMG]
    Front po miesiącu od rozpoczęcia walk

    [​IMG]
    Chiny tuż po upadku rządu Czang Kaj-Szeka

    [​IMG]
    Japońska strefa wpływów pod koniec roku 1940
     
  24. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzisiaj zacząłem gre Komunistycznymi Chinami.Gram na HoI2 DD Armageddon 1.1
    Gram na poziomie Normal/Normal
    Jak wiadomo od początku trwa wojna pomiędzy Nacjonalistami i Komunistami.Z
    początku zająłem nawet pare prowicji przygranicznych.Ale niestety "incydent z Xi'an" spowodował że nie miałem żadnych zysków.
    Kom.Chiny mają bazowe 5PP.Szukałem więc podbojów i padło na Szansi.Idzie mi dobrze, zresztą jak pokazuje screen:

    [​IMG]

    Wg. tego screenu planuje odciąć ich armie w dwóch miejscach(zakreskowane),potem
    dokończyć dzieło, anektować Szansi.Dalej pewno postawie na rozwój,może sprzymierze sie z ZSRR.Myślałem o napisaniu paru eventów w celu uatrakcyjnieniu gry, ale tego pewien nie jestem.

    Plany na przyszłość:
    -Rozwój kraju
    -Oczywiście opanowanie Chin
    -Osłabienie Japonii
     
  25. Ober

    Ober Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak właśnie sprawdziłem-nie mają ale to nie problem przynajmniej mam pole do eksperymentu:)
    Już nawet jeden napisałem.Ma mi pomóc w wojnie z Japonią(niestety),denerwuje mnie to bez żadnego komunikatudołącza mnie do sojuszu z nacjonalistami i sie robi czosnek :-?.świetnie prowadzi mi sie gospodarka z wszystkimi wymieniam sie za zaopatrzenie na inne rzeczy dzięki czemu moje PP osiągneło niebotyczną wielkość 22PP bazowego;D.Szansi podbite od roku.Teraz sierpień 1937roku
    .Gospodarka sie trzyma dobrze.Przez eventy będe sobie dodawał po 2-3 dywizje.Ale nie za często bo siły Japonii to w większości iechota'18 i Kawaeria '18.Ja mam piechote '36 i p.górską'36 więc mam sie lepiej.
    Cele na lata 37-38:
    -sojusz(ale z kim?)
    -pokonanie Japonii,aneksja Mandżuoko i Mongolii Wewn.(o ile powstanie)
    -opanowanie Chin
    -stworzenie potęgi Komunistycznych Chin dzięki pracy ludu(w końcu dziś 1Maj):rotfl:
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie