Zamiast AARów - Wasze aktualne gry w HoI2

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Saw, 14 Maj 2005.

  1. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Tak, jest Meksyk zwykły (z Porfirio Diazem) i Rewolucyjny Meksyk (ten z Pancho Villą).
     
  2. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja zazwyczaj gram Włochami. Łatwo nimi podbić Etiopię z którą początkowo jest wojna. Etiopię atakuję z 2 stron i po kilku bitwach ze słabym wrogiem anektuję ten kraj. Wojska wycofuj na pozycje wyjściowe i wtedy wyzwalam Etiopię, Libię i Sudan (nie lubię zostawiać dywizji gdzieś gdzie może być rząd w sojuszu ze mną) Następnie 3/4 wojsk przerzucam do Europy aby mogły wziąć udział w jednej z 2 operacji ofensywnych:

    -Ataku na Austrię (najlepiej zdobyć ją w 36)
    -Ataku na Bałkany

    Zazwyczaj Austrię zdobywam max 5 dywizjami, wycofuje się i wyzwalam. Resztę wojska wysyłam na Węgry, które padają pod ciosami 20-kilku armii gotowych na zdobycie Bałkanów. Węgry zostają wyzwolone, ale przed tym atakujemy Jugosławię (najlepiej z 2 stron) po szybkiej kampanii mamy do wyboru pełna okupacja czy tylko częściowa (ja wybieram częściową to co mogę to wyzwalam). Następnie zdobywam Albanię i... (wiadome :D) Kolejny kąsek to Bułgaria. Po jej zdobyciu miałem wojnę z ZSRR (od 38 czy od 39). Wszystkie armie zgromadzili przy granicy z Węgrami i zaatakowali. Ja mają armie skoncentrowane już w odpowiednim miejscu ściągnąłem jednostki sojusznicze (20 parę dywizji). Była sytuacja pasowa, a lata mijały. Moje 40 do 45 dywizji vs 70 dywizji ZSRR. Liczyłem, że Rzesza zaatakuje ale ona wolała zdobyć Rep. Hiszpanii (która o dziwo pokonała nacjonalistów). Dopiero w 43 zaczął się ruch przy granicy z ZSRR, ale na atak musiałem czekać do 44 kiedy to Niemcy bez problemu podbili Rosję, a ja mogłem zluzować dywizje i z nowymi zaatakować Grecję. Grecja broniła się dzielnie jednak moje wojska byłby zbyt silne i po 2 do 3 miesięcy nad Akropolem wisiała flaga Włoszech...

    Do 48 żyłem niepokojony w międzyczasie USA wraz z WB i innymi zdobyli Niemcy co wykorzystałem odbijając ZSRR broniony przez szczątki machiny Adolfa...

    Wyzwalanie może i jest głupie, ale jak mówiłem nie lubię tracić dywizji, które mogą być na froncie.

    Czasami gram też Hondurasem i wtedy podbijam okoliczne państwa
     
  3. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    A jak zbijasz dissent po wyzwalaniu (ponadto za Libię i SOMALIĘ - nie Sudan - masz event o wściekłości dekolonizacyjnej i +20 dissenta ;P).
     
  4. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Taką taktykę to o kant **** można potłuc. Jedyne państwo, które warto spuppetować to Etiopia - ale zaraz po zajęciu Addis Adeby zamiast ich anektować to zażądać marionetkowania. Dzięki temu można uderzyć na Sudan od południa i szybko wbić się w Kongo. Poza tym kilka(naście) dywizji piechoty i bojówek zawsze się przyda. Co do Bałkanów to nie wiem jaki jest sens podbijać potencjalnych sojuszników Osi. Lepiej poczekać aż Niemcy uderzą na Jugosławię i wtedy wyrwać swój kawałek. Oprócz tego można zaatakować Grecję (tyle że anektować, a nie spuppetować).
    Ano jest, ale powiedz mi, ile dywizji mogą wystawić Węgrzy i Bułgarzy jako normalny sojusznik, a ile jako puppet? Więcej zyskasz wchodząc do Osi niż robiąc burdel na Bałkanach.

    Posty o technologii przenoszę do pyt. początkującego.
    M.
     
  5. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Wchodząc do osi (pobawiłem się w kilka wersji) przejąłem wojskową kontrolę na Węgrami, Rumunia i Bułgarią (Rzesze zostawiłem). Sojuszniczych miałem z 20 kilka dywizji (łącznie). No i jest sobie ten 41 wyczekuję na Barbarossę, ale Hitler zaczął bawić się w podbijanie Rep. Hiszpanii i do 43 nie miał armii pod ZSRR. W tym samym czasie miałem już wojnę na 3 frontach (Etiopia/Somalia, Libia oraz Sycylia i tamte tereny). W Afryce miałem 5D Etiopskich i 4D Włoskie w Libii. Brytyjczyków utrzymałem ale z trudem (tylko w Libii). Somalia zniknęła z mapy, a Etiopia broniła się w stolicy. Przysłałem 25D do Etiopii, 10D (w tym 4D panc) i 10D do Sycylii. W kontrnatarciu odepchnąłem wroga i zająłem Afrykę płn. Następnie 10D ruszyłem na RPA żeby mieć spokój (na Sycylii zniszczyłem 5D aliantów). W 45 miałem Afrykę (okupowaną poza Libią i Etiopią). W 46 ZSRR wypowiedziało wojnę Osi i ruszyło na Rzeszę zostawiając na mojej granicy 40D (nic nie robiły). Zgromadziłem świeże 30D włoskich i te 30D sojusznika i okrążyłem wroga ciągle się posiłkując. Wyszło, że do końca 46 ZSRR zostało zajęte przez Włochy. Natomiast Rzesza padła po lądowaniu w Normandii i straceniu Berlina. W Rosji zostawiłem 5D i ruszyłem z resztą na zach. Zobaczy się co dalej....

    Kiedy zdobyłem Rzeszę i Austrię odpuściłem i skończyłem grę (ss'ów nie mam, zapisu także)
     
  6. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Pięknie. Jak udało Ci się dostarczyć nowe dywizje do Etiopii, skoro walczyłeś w Libii?
     
  7. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Miałem transportowce wystarczyło zrobić przebazowanie tak sam z samolotami i D powietrzno-desantową

    Takim samym sposobem np taki ZSRR może z Leningradu do Sewastopola wysyłać statki, a odległość jest dość duża...

    Edit: Oczywiście musiałem zaryzykować i w pewnym momencie 3/4 D było w Afryce i alianci byli pod Rzymem ale wtedy mogłem skoncentrować dywizje z południa i północy (i produkować nowe, których mogłem robić bardzo dużo)
     
  8. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    ZSRR nie może, bo nie kontroluje cieśnin tureckich. Tak samo Ty chyba nie wspominałeś o zajęciu Suezu i Gibraltaru. Więc jeśli nie kontrolujesz którejś z tych dwóch prowincji to nie możesz wysłać transportowców do Etiopii.
     
  9. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    Zapomniałem dodać, że opanowałem Kanał Sueski

    Gibraltar został zajęty przez Rzeszę (włącznie z Rep. Hiszpanii)
     
  10. anomaly

    anomaly Znany Wszystkim

    Gram sobie aktualnie pierwszy raz w mdsa USA, poziom: normal/wściekły. Mam połowę 2007 roku, stworzyłem sobie sojusz, a dokładniej dodałem państwa UE do NATO, do tego mam jeszcze w sojuszu Indie, Izrael i Brazylię. Gra zaczyna zwalniać, więc chyba niedługo wywołam wojenkę. Jak chcecie, mogę dać screeny przyszłych frontów, bo teraz akurat screenów nie robiłem.

    Sojusze to jak mówiłem:
    1. NATO+UE+Indie, Izrael i Brazylia
    2. Pakt Szanghajski - Rosja, Kazachstan, Chiny i Korea Płn.
    3. Egipt, Syria, Liban, Jordania, Algieria, Libia, Tunezja.

    Będę walczył przeciwko oby dwóm, do tego jeszcze z Iranem. Przejąłem kontrole militarną nad Izraelem i mam zamiar się nim obronić przed tymi arabami.
     
  11. Simoners

    Simoners Ten, o Którym mówią Księgi

    to aar'a zrób będzie co czytać :p
     
  12. matigeo

    matigeo Ten, o Którym mówią Księgi

    Zająłem eventem w 1939 roku Pribałtykę i wyzwoliłem to-to jako Litwę (z Wilnem) oraz Federację Bałtycką, oba uwolniłem i wywaliłem z sojuszu. Teraz się przerzucam na Pribałtyke i sprawdzę, czy CCCP zażąda ode mnie ziemi (R-M), czy po prostemu wypowi mi wojnę. Nic, tylko czekać:D na Overlorda (SOV zawsze wygrywając sięga Francji:( ).
     
  13. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Witam w Związku Socjalistycznych Republik Latynoskich! Tudzież Meksyku ;)

    [​IMG]

    Pewnie od raz nasuwa się wam pytanie "Jak to możliwe że Kentucky podbił meksykiem taki kawał USA oraz świata (Hawaje, Madagaskar i kawałek Syjamu)?". Odpowiedź jest prosta - to konwertowany sejw z Victorii :D Z tym że grałem tam na NTLP do około 1970r. ale potem pomyślałem aby cofnąć się w czasie do 1936r. Żelaznych Serc.

    Tak czy inaczej, teraz jest początek roku 1942 i gram socjalistycznym (wcześniej komunistycznym) Meksykiem.
    Za czasów Victorii podbiłem to co widać - Teksas na początku, później za czasów wojny secesyjnej nieco prowów CSA a później południowe podboje oraz manipulacjami polityki wewnętrznej przeszedłem na komunizm (siedziałbym w liberalizmie ale potrzebowałem pełnego obywatelstwa dla wszystkich).

    Ale wróćmy do HoI2. Jak pisałem gram socjalistycznym Meksykiem (na początku komunizm ale musiałem zmniejszyć aktywność partyzantów) i mam zamiar wyzwolić świat z absolutyzmu i wyzysku proletariatu!
    W rządzie siedzą sami socjaldemokraci (no trudno) ale i tak nie mają najgorszych możliwości. Jestem też w sojuszu z komunistycznymi Kolumbią i Liberią. Było łatwo je wciągnąć bo mam dzięki ministrom spory popis przy wpływaniu i zapraszaniu.

    [​IMG]

    Przejdźmy teraz do tego jak wygląda świat po czasach Victorii.
    Oś - oczywiście przewodzą jej absolutystyczne Niemcy w sojuszu z Szwajcarią.
    Alianci - WB (Wielka Brytania vel Wielki Różowy Blob) to władca sporej części świata. W sojuszu z Indiami i RPA.
    Komintern - przewodzę ja (Meksyk) i jestem w sojuszu z Liberią i Kolumbią. Próbuję wciągnąć jeszcze Boliwię i Grecję (też komuniści).

    [​IMG]

    Nie trudno się domyślić, że skoro WB włada połową świata to ma najwięcej pktów zwycięstwa.

    [​IMG]

    Europa - straszny kogel-mogel. Nie wiem nawet jak to opisać sensownie. Poza tym że w Europie wschodniej i południowej jest bajzel (liczne wojny GER,AUS-RUS) i podboje Rusków na Osmanach to jest raczej tak jak zawsze.

    [​IMG]

    Niepodzielnym władcą w Afryce i Oceanii jest oczywiście różowy blob WB.

    [​IMG]

    [​IMG]

    W Azji za to bardzo spokojnie. Za spokojnie.

    [​IMG]

    Wróćmy do Meksyku.
    Moje siły zbrojne mocno są ograniczone przez braki generałów. Na spokój bym obalił USA ale z samymi (prawie) generałami dywizji wiele nie zdziałam. Dlatego większą uwagę zacząłem skupiać na rozwoju floty i lotnictwa.

    [​IMG]

    Rozwój technologiczny.
    Ponieważ w Victorii odkryłem wszystkie technologie (wiele lat to trwało) to na starcie w HoI2 miałem sporo już odkryte. No i jeszcze konwerter zrobił sporo silnych TT, co mnie raduje.

    [​IMG]

    Potencjał przemysłowy.
    Zdecydowanie jestem w top10 najlepszych gospodarek świata. I tyle ;)

    [​IMG]

    Na koniec 3 najśmieszniejsze (wg. mnie) rzeczy jakie dotąd znalazłem:

    1. Absolutystyczne USA
    Normalnie nie mogłem uwierzyć własnym oczom i pękałem ze śmiechu.

    [​IMG]

    2. Super-Londyn
    Gdzie oni pomieścili te 102 potencjału przemysłowego?

    [​IMG]

    3. Prawicowe ZSRR
    Mało śmieszne, ale to błąd konwertera że zrobił SOV zamiast RUS

    [​IMG]


    To tyle. Jak ktoś ma jakieś pytania to słucham.
    I nie. Nie zrobię z tego aara bo mimo tego że burdel na świecie to jest najzwyczajniej nic i porobię ewenty na wojny by coś się działo.
     
  14. Budzi

    Budzi User

    Iron Cross /Polska najlepsza w 33 r

    Zacznę może od tego iż napisze że nie oszukiwałem tak jak ktoś w komentarzach na yt mi powiedział ^^
    Grałem na normalu bez przejęciu pp badań i tym podobnych pomocy
    Temat już powstał na innym forum ale założył go mój kumpel i on to zrobił obrazkowo a ja zrobiłem coś w stylu obrazkowego filmu xD
    Aby nie zanudzać was pisaniem macie link na yt z 1 odcinkiem puki co jest około 11 ale będzie około 15 jak podbije usa
    [video=youtube;aI2lSXo27to]http://www.youtube.com/watch?v=aI2lSXo27to[/video]
    oczywiście zachęcam do obejrzenia wszystkich filmików z mym Sarmackim Imperium xD

    Przenoszę do właściwego wątku, jeśli wyjdzie z tego coś większeg, proszę się zgłosić, a dostaniesz osobny temat w AARach.

    Pozdrawiam
    Goliat
     
  15. Maciey

    Maciey Guest

    Fajnie. Coś większego już wyszło - na YT jest 11 odcinków (ostatni to podbój UK). Wiadomo jednak, że na pełnym przejęciu PP to zupełnie inna gra. Ale skoro jest to zupełna fikcja i podbijasz świat to OK.

    Tylko te granice w grze (Iron Cross) są dziwne, chodzi mi o kształt prowincji rodem z Victorii.
     
  16. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    Przecież pisał, że jest bez przejęcia pp i techów
     
  17. Budzi

    Budzi User

    Dokładnie gdybym grał z przejęciem pp w 1945 miał bym z 600 fabryk i +/- 1100 pp a tak mam 260 i 470 + rozwijał bym inne technologie a nie tylko szedł w piechotę artylerie i gospodarkę ^^
     
  18. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    a jak się w ogóle na tym gra bo słyszałem różne opinie w stylu, że "nie stabilny", "drzewko technologii nie dopasowane" i inne takie. A więc jaka jest twoja opinia??
     
  19. Dynamic

    Dynamic Ten, o Którym mówią Księgi

    I napisz jak instalować, bo mi nie idzie :p

    Przypominam tylko , że propagowanie piractwa jest na forum zabronione.
    M.


    Przecież w najmniejszy sposób nie widzę tu odniesienia do piractwa...
     
  20. Budzi

    Budzi User

    No wiedz tak zacznę może od tego drzewka ma ono swoje +/- np nie ma ujemnych bonifikat za rok grając polską mam 45 r i piechotę rozwiniętą na 8 czyli na maksimum tak mi się wydaje xD (albo w secret weapons jest może jeszcze 9 ale tego nie wiem musiał bym sprawdzić ) w hoi trzeba by było czekać do 50 któregoś by nie dostawać w 45 r po 0,1 % na tydzień rozwijając piechotę z 54 . Minusem jest np : że chce rozwijać flotę polską co nie ma sensu ale podam za przykład w hoi masz bonifikatę plusową za rok szybciej się odkrywa statek z 33 w 40 r i tak dalej w Iron crosie nie ma tej daty historycznej i ona nie spowalnia i nie przyspiesza odkrywania .
    Ten błąd który słyszałeś może polega na tym iż Iron cross jest wyłącznie po angielsku i jak pozmieniasz w opcjach by było po polsku gra jest częściowo spolszczona czyli eventy z Hoi 2 i Aoda są po polsku a eventy z IC po angielsku a drzewko ma tylko ramkę i nie jest podane co rozwijasz .
    Jak dla mnie Iron Cross jest zdecydowanie lepszy od zwykłego Hoi gdyż jest więcej prowincji i co za tym idzie łatwiej flankować otaczać dywizje itd pod względem estetycznym rożni się chyba tylko na tej zasadzie że jak masz większe miasta dajmy na to Wrocław czy Szczecin to jest pokazane jakieś zdjęcie z zabytkiem historycznym a nie las czy bagno z tego co wiem jest też zdecydowanie więcej jednostek z opowiadań kolegi który poprzez lan gra z bratem Niemcami Anglikami i innymi pojawiają się takie jednostki jak np górska SS czy panzer SS itd które posiadają więcej ataku (nie jestem pewien ale te jednostki są przez event tylko ) wspomnę też o eventach jest ich zdecydowanie więcej np grając polską w Hoi 36 -42 wyskoczyły mi max 2 góra 3 eventy a w ironie w latach 36 -39 ( starałem się obronić przed Niemcami ) wyskoczyło mi dużo więcej eventów np; zajęcie Zaolzia w 39 w latach 33- 40 +/- 20 eventów polską głównie gospodarczych ale także militaryzacja państwa demilitaryzacja śmierć Piłsudskiego gwarancja niezależności czechosłowacji litwy estoni łotwy coś z ruskimi ale nie pamiętam co podejżewam że jak u polaków jest tyle eventów u niemców jest ich jeszcze więcej pewno wybranie Hitlera na Kanclerza albo i nie
    Wspomnę może tez o państwach w ironie pojawiają się nowe państwa dajmy na to takie jak Liga narodów ( WM Gdańsk i zagłębie Sary chyba nie da się Dokonać aneksji gdyż podbiłem obydwie prowincje ), Liechtenstein san marino czy Watykan
    A co do Instalacji Iron crossa jest to dodatek do AoDa (Arsenal of Democracy) a aod oczywiście dodatkiem do Hoi 2 aoda instalujecie na hoi a iron crossa na aodzie + jak już to zainstalujecie pobieracie patch 1,5 i instalujecie go do IC ktoś już mnie kiedyś pytał o to na yt .jak byście chcieli grać w irona zachęcam do przeczytania opisu 1 odcinka Sarmat Empire ^^
    ps; jutro może pojutrze dodam 12 odcinek ( Podbój Indii) gdyż yt nie zezwolił mi na ścieżkę dźwiękową i muszę pozmieniać trochę :p
     
  21. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    z tymi dywizjami SS i innym elitarnymi jednostkami to się spotkałem w modzie '34 tam też nie było ograniczeń datowych w techach. Podobało mi się to więc może się skuszę an tą grę dzięki za opinie.
     
  22. Budzi

    Budzi User

    Tak jak obiecałem wczoraj po godzinach męczarni w audacity które i tak nic nie dało xD dziś wrzucam kolejny odcinek mojego Sarmackiego Imperium który posiada nawet 1 fana z filipin ^^
    [video=youtube;JI82bNqSlhg]http://www.youtube.com/watch?v=JI82bNqSlhg[/video]
    ps: jakość jest gorsza gdyż dodałem lekki szum oraz wrzuciłem muzykę z yt dlatego też może pojawić się lekkie opóźnienie w przeskakiwaniu klatek. zachęcam do komentowania na yt bądź na forum :)
     
  23. Milka

    Milka Ten, o Którym mówią Księgi

    jak sobie radzisz z buntownikami na tak dużym terenie? musi ci być ciężko jeżeli wznieca gdzieś nie wiadomo gdzie bunt??
     
  24. Budzi

    Budzi User

    W Ironie bunty miałem tylko 1 x na samym początku gry zbuntowały mi się 2 może 3 prowincje które szybko spacyfikowałem wywołane to było niezadowoleniem na poziomie 19 % ( wypowiedziałem 2 państwom wojnę na raz Jugosławia Albania) . Teraz gdy mam 45 r i mniej więcej ustawione paski nie mam już tak jak na początku gry demokracji i podczas wypowiadania wojny + 9 % niezadowolenia tylko 4 po za tym gdy zajmujesz kluczowe prowincje takie jak np Moskwa wyskakuje event który dodaje zaopatrzenie i ogólnie wszystkie surki po za tym odejmują one niezadowolenie o np -2 gorzej jest jak zajmą ci tą prowincje i utracisz ten pkt gdyż bot traci niezadowolenie a ty zyskujesz np + 2 gdy Francuzi zdesantowali mi się w Istambule to dostałem 3 do niezadowolenia . szczerze ci powiem że jak będziesz miał już wojowniczość 500 to cały świat będzie tobie wypowiadał wojnę i nie będziesz zwracał uwagi na to gdyż nie będziesz dostawał niezadowolenia za wypowiadanie wojny . Bodajże paski mam tak mniej więcej w ustroju pośrodku i antysemityzm czy jak to się tam nazywa na przedostatni i bunty na poziomie 11 % lecz gdy niezadowolenie mam na 0 to nawet w Moskwie gdzie bunty są na poziomie 33 nie buntują się podkreślę to iż w Ironie bunty pojawiają się w prowincjach które mają dużo zasobów ludzkich a nie tak jak w Hoi w prowincjach gdzie nie ma ludzi np grając Niemcami w hoi zdarzyło mi się mieć bunt na Syberii ;p jedynie gdzie mi się buntują to w chinach gdyż Japończycy przejeli kluczowe prowincje chińskie które posiadają po 33 zasobów ludzkich z tego powodu musiałem wrzucić do tych lokacji po parę chińskich garnizonów i bunty 2% ^^
    Wydaje mi się że gdybyście grali np państwem faszystowskim ( Niemcy) wystarczy wrzucić garnizon morzę 2 do większych miast Praga warszawa Paryż i macie święty spokój
     
  25. Dominikus

    Dominikus Guest

    Budzi daj normalnie mapę swego Imperium:).
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie