Zamiast AARów - Wasze aktualne gry w HoI2

Temat na forum 'HoI II - AARy' rozpoczęty przez Saw, 14 Maj 2005.

  1. Budzi

    Budzi User

    normalną mapkę postrzegasz w jaki sposób.
    ps: chciał bym dodać iż całe 12 odcinków filmu to zbiór screenów z mapą i jak dla ciebie tamto to nie mapa to ja już nie wiem ;p
     
  2. Dominikus

    Dominikus Guest

    W sensie ogólną mapę Świata albo poszczególnych kontynentów.
     
  3. Budzi

    Budzi User

    Jak mi podasz jak zrobić jeden screen z całym światem to wrzucę a jak nie to musisz czekać na kolejne odc ^^
     
  4. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    To nie możesz zrobić kilka screenów, każdy na jeden kontynent?
     
  5. Budzi

    Budzi User

    Wolę jednak was potrzymać trochę i niedawań satysfakcji poczekacie na kolejne odc :)
     
  6. Budzi

    Budzi User

    Przepraszam że przez pewien czas nie wrzucałem kolejnych odcinków ale było to spowodowane wirusem który panoszył się po moim pc , a po użyciu antywirusa usunęło mi jakieś sterowniki z Windowsa i część zdjęć ale teraz wszystko jest dobrze i dodaje mój kolejny odcinek sarmackiego Imperium jest to już odcinek 13 ( Podbój Afryki) zachęcam do oglądania i komentowania
    [video=youtube;LtygB1IdPlI]http://www.youtube.com/watch?v=LtygB1IdPlI[/video]
     
  7. gen. Franco

    gen. Franco Znany Wszystkim

    ja bym chyba nie wytrzymał z taką drobną mapą...
    Afryka wreszcie jest zielona:p
     
  8. Budzi

    Budzi User

    Gdyby bot myślał i atakował a nie wycofywał jednostki było by to dokonane już w 1938 ale niestety bot to nie gracz i trzeba było na to czekać jeszcze 4 lata
    w zasadzie chciałem olać afrykę ale potrzebowałem portów do desantu w Ameryce południowej ^^
     
  9. varc17

    varc17 Guest

    Niezły podbój. Zajęcie tych wszystkich prowincji to koszmar.
     
  10. Budzi

    Budzi User

    Jeśli uważacie że podbój Afryki jest niezły to ciekawe co powiecie na to oto już 14 odcinek mojego Sarmackiego Imperium ( Inwazja na Amerykę południową ) tak jak w poprzednim odc nie ma części zdjęć np: ( Zaproszenia Argentyny do sojuszu ) ale znacznie większy ubytek będzie w następnym odcinku szczegóły zdradzę potem :) A teraz zachęcam do oglądania i komentowania
    [video=youtube;DEkIjeVvBTo]http://www.youtube.com/watch?v=DEkIjeVvBTo[/video]
     
  11. Mikelson

    Mikelson Znany Wszystkim

    Podoba mi się zwłaszcza wykonanie filmiku, super muzyka. Szkoda że nie ma tego jako osobny AAR na forum.
     
  12. Budzi

    Budzi User

    Na samym początku założyłem to jako osobny wątek ( Iron Cross /Polska najlepsza w 33 r ) lecz niespełna 1 h potem zostało to przeniesione tutaj z podpisem "Przenoszę do właściwego wątku, jeśli wyjdzie z tego coś większego , proszę się zgłosić, a dostaniesz osobny temat w AARach.
    Pozdrawiam Goliat,,
    zaraz spróbuję do niego napisać i kto wie może zostanie stworzony osobny aar ^^
     
  13. McFlash

    McFlash Panzer Pony

    Screeny dorzucę chyba później, chociaż opis powinien wystarczyć. Zagrałem ot tak UK od '44. Do października zająłem wraz z USA tereny Polski powojennej oraz Rumunię bez dostępu do morza. Enklawą niemiecką okazała się Norwegia i już szykowałem siły do inwazji, kiedy wyskakuje event, że Niemcy poddają się... Francji. W ten sposób Francuzi przejęli większość terenów zdobytych przez Royal Army i US Army, wyzwolili Niemcy Zachodnie i Prusy, Austrię, Norwegię, a Belgia i Holandia odzyskały swoje tereny w Europie. Do tego do Aliantów dołączyła Szwecja i Turcja. Po pozbieraniu szczęki przełączyłem się na Francję i wyzwoliłem Polskę, Czechosłowację, Węgry (takie wielkie Węgry), taką malutką Rumunię, Bułgarię ze zdobyczami wojennymi. Jako UK ostały mi się pojedyncze prowincje do przekazania regionalnym krajom. Nie wiem, kto zrobił tego eventa, ale wyszedł paskudnie w tej grze (tym bardziej, że w walkach nie wzięła udziału żadna francuska dywizja, a żadna prowincja w Europie nie należała do Francji w momencie wystąpienia eventu). Chyba wczytam coś wcześniejszego, co by spróbować z planem Unthinkable ułożyć sobie życie.
     
  14. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Masz eventy kapitulacyjne? Tam jest to dużo lepiej zrobione, bo to co jest w podstawce to jest masakra.
     
  15. Romel92

    Romel92 User

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Alianci pokonani, teraz wielkie przygotowania do wojny z USA. Dość dziwna sytuacja w europie, wypowiedziałem Holandii wojnę gdy Niemcy gwarantowały im niepodległość. A gdy Niemcy były w stanie wojny eventy nie odpaliły(przez co walczyłem z większością sił Aliantów). Jest połowa roku 1940.
     
  16. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Co to za sytuacja w Iberii?
    I kto jest u steru w Dojczlandzie? Bo po istniejącej Austrii i Czechosłowacji widzę, że nie wystąpiła cała ścieżka ,,agresywnych Niemiec".
     
  17. Romel92

    Romel92 User

    Ad.1 Podczas wojny domowej niepodległość ogłosiły Katalonia i Kraj Basków, a republikanom najwyżej nie przeszkadza ich istnienie.
    Ad.2 W niemczech odziwo u władzy Adolf Hitler. A eventy nie wyskoczyły bo niemcy mają wojnę ze mną(która ograniczyła się do zatopienia dwóch niemieckich CL.
     
  18. Hrabo

    Hrabo Nowy

    a gdzie Portugalia? :p
     
  19. gen. Franco

    gen. Franco Znany Wszystkim

    no właśnie gdzie Salazar? i czemu Tunezja jest włoska? oraz czemu część Sahary Zach. jest w rękach Kraju Basków (tak przynajmniej obstawiam, że to ten kraj)?
     
  20. Irkuck

    Irkuck Nowy

    Bo to jest mod.
     
  21. Arekus

    Arekus Ten, o Którym mówią Księgi

    Tunezja została kupiona przez Włochów eventem. Portugalia dołączyła się do wojny domowej i przegrała,
     
  22. Dominikus

    Dominikus Guest

    W WtV gram sobie Brazylią, cel podbicie Południowej Ameryki. Udało mi się wszystkich "tubylców" podbić bez interwencji państw trzecich (Francja raz zaatakowała ale musiałem wczytać poprzedniego save a jako że to było chwilę przed atakiem Niemców drugi raz wojna nie wybuchła). ZSRR odrzuciło pakt z Niemcami. W Europie z łatwością wygrała Francja po ich zwycięstwie musiałem lekko posprzątać na mapie (Niemcy nadal mieli Płock, Gdynię, Katowice, Holandię i Norwegię), Islandię i Grenlandię im zostawiłem bo nie chciało mi się grzebać w plikach. Wojna skończyła się w 1940 a w 1942 ZSRR wyskoczył jakiś event w wyniku którego zaatakowali Niemców, w odpowiedzi na to ZSRR zaatakowały państwa Bałkańskie i Iberyjskie. W 1942 Japonia zaatakowała też Aliantów. ZSRR zajmowało sobie Bałkany (Niemcy nie byli ze wszystkimi wrogami ZSRR w sojuszu zresztą i tak byli otoczeni przez państwa neutralne) kiedy nagle Francja ich zaatakowała. Do Niemiec dołączyła Słowacja, Węgry i Czechy (w nagrodę za co Czechom wyskoczył event o utracie Sudetów na rzecz Niemiec). ZSRR po podbiciu Niemiec wyskoczył event o ataku na Japonię. Austria która dołączyła do Osi przed Anszlusem zachowała niepodległość, przetrwała nawet upadek Rzeszy (tak jak i Słowacja) i została szefem Osi oraz weszła w sojusz z Włochami które póki co zachowują neutralność. Początkowo planowałem tylko zjednoczenie Ameryki Południowej ale teraz planuję atak na Aliantów i opanowanie obu Ameryk, tylko że ze względu na brak floty będę musiał pewnie trochę pokombinować żeby zając wysepki i naprodukować piechoty do obrony wybrzeża. No ale może koniec końców świat podzieli się na dwa obozy ZSRR panujące w Eurazji i Brazylię w Amerykach no i znając grę Japonię która będzie nie do pokonania przez AI. Nieźle irytuje ciągłe wyskakiwanie eventu żebym wyzwolił Peru i Kolumbię. Grę zakończę pewnie z chwilą podboju obu Ameryk bo jak nawet nie wyskoczy do tego czasu jakiś krytyczny error to użeranie się z ZSRR które naspamuje piechotą tak że nie będą mieli już żadnych rezerw ludzkich będzie zapewne koszmarną nudą zwłaszcza jak dodać przedzieranie się przez Afrykę i Azję.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  23. Milven

    Milven Ten, o Którym mówią Księgi

    Rzekłbym - burdello bum bum.
     
  24. Kentucky

    Kentucky Ten, o Którym mówią Księgi

    Ja to bym się bał takiego czerwonego bloba.
     
  25. Dominikus

    Dominikus Guest

    No i save padł w czerwcu 1945. Ale za nim to się stało Chiny zostały podbite przez WB i ZSRR i podzielone mniej więcej po równo, później ZSRR przejął je całe. Wyspy macierzyste Japonii zostały podzielone pomiędzy USA (północ) i Francję (południe) ale Tokio nie padło jako iż było w nim 11 dywizji. Ja podbiłem wszystkie neutralne państewka z Ameryki Środkowej i zwiększyłem armię do ~75 dywizji wszedłem też do Osi (Austria-Włochy). Podbicie pustej Gujany rzecz jasna trudne nie było :p, podbiłem nawet część wysp (później flotę mi zniszczyli Alianci). USA już w chwili wybuchu wojny miało sporo dywizji na granicy tak że nie udało mi się ich przepchać a później było już tylko gorzej tak że koniec końców zostało mi 50 dywizji broniących 2 prowincji sąsiadujących z Mexico City. Za to Amerykanom z 110 początkowych w chwili kiedy gra się zakończyła zostało ~70 i tracili w kółko kolejne jako iż co chwilę ponawiali ataki na moje już wypoczęte oddziały. ZSRR walczyło już na terenie Indii i Indochin. Zostało mi 80 manpowera i każdy kolejny atak Amerykanów zmniejszał tą liczbę, reszta państw świata rzecz jasna spamowała kolejnymi dywizjami bez zasobów ludzkich. Włochy ładnie radziły sobie w Afryce. Wojna z USA przerodziła się w wojnę na wyczerpanie z tym że USA już było wyczerpane, ale jako że mieli większy przyrost manpowera zapewne by mnie w końcu pokonali chyba że bym jakoś skotłował ich dywizje i zajął sporą część Stanów zanim by odzyskali siły było by to możliwe ale w wypadku porażki stracił bym jeszcze szybciej resztki zasobów ludzkich. Przynajmniej Ameryka Południowa (bez 5 prowincji i Gujany) miała drogi rozwinięte na 100% i 1 poziom reaktora atomowego a drugi w budowie. W Gibraltarze Alianci mieli ~50 dywizji (głównie Amerykanie) ciekawe jak oni je tam pomieścili;).
     

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie