Zamknięcie forum

Temat na forum 'Nasza Strona - Dyskusja' rozpoczęty przez Raferti, 14 Maj 2018.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    W związku ze zbliżającą się datą wprowadzenia nowych przepisów RODO, które wchodzą w życie 25go maja, postanowiłem dnia 23go maja zamknąć forum i stronę eufigames.com, oraz forum psff.pl.

    Co prawda forum i strona były dostosowane do dotychczasowych przepisów, jak polityka prywatności, obieg danych, w tym były wprowadzone już dawno rzeczy które są zalecane dopiero przez obecne przepisy, jak dane szyfrowane, tworzone były systematyczne backupy na szyfrowanym osobnym serwerze, istniała wcześniej już także możliwość usuwania użytkownika - zarówno przez samego użytkownika i administrację (obecne wprowadzane tak zwane "prawo do zapomnienia"), itp - jednak nowe przepisy nakładają troszeczkę więcej obowiązków wobec administratorów stron, wobec czego generowałoby to kolejne koszta, nie tylko w zakresie finansowym, ale i także pracochłonności (a nie oszukujmy się, że moja aktywność mocno spadła na forum, wobec czego ciężko abym znalazł czas na to, aby dane wymagane rzeczy robić systematycznie).

    W związku z powyższym stwierdziłem, że dostosowanie strony i forum, jak i później dalsze pilnowanie tego, aby wszystko było zgodnie z obowiązującymi przepisami, byłoby zbyt pracochłonne i czasochłonne w stosunku do nikłego zainteresowania taką formą interakcji z Waszej strony.


    Ogólnie forum miałem w planach już zamknąć ponad 2 lata temu, z roku na rok przekładałem tą decyzję :) , aż w końcu stwierdziłem że czas to zrobić w związku z obciążeniami wobec właścicieli i administratorów stron, jakie wprowadzają nowe przepisy.


    Użytkowników mających aktywny status VIP, proszę o informację dotyczącą zwrotu wpłat - czyli podanie formy zwrotu (konto paypal, czy bankowe).
    Ogólnie postaram się takie info do każdego VIPa jeszcze wysłać, ale tu podaje awaryjnie taką informację, gdyż nie każdy ma w profilu użytkownika aktualny email.


    Dziękuję Wam serdecznie za lata uczestnictwa na forum, a także za współtworzenie tej strony jako społeczność.


    P.S.
    Formą komunikacji społeczności pozostanie nasz dotychczasowy kanał Discord, aktywny także pozostanie FB (na FB wpisy są zatwierdzane po moderacji, ponieważ tam było trochę spamu swego czasu, a moja aktywność na FB jest mocno ograniczona, natomiast na Discord dyskusja jest bez moderacji).
     
    casanunda lubi to.
  2. lysy

    lysy Panzer Legion

     
    Rutherfrodo i Raferti lubią to.
  3. Severian

    Severian Doctore

    Lata historii pozostaną dla nas już tylko wspomnieniami. Miło będzie kiedyś usiąść i pogadać z poznanymi tu ludźmi o tym, jak tworzyła się ta historia. Wyrazy uznania dla Ciebie Raf, że ciągnąłeś to wszystko przez lata oraz kolejne burze po drodze :)
     
    Mazarini, Raferti i casanunda lubią to.
  4. sir Raleigh

    sir Raleigh Ten, o Którym mówią Księgi

    Przez ostatnie lata byłem biernym użytkownikiem forum, ale w moich młodszych latach to miejsce było dla mnie czymś naprawdę ważnym.

    Dziękuję Wam wszystkim za ten czas razem, historyczne dyskusje na poziomie, kreatywne AARy, niestrudzoną pracę modderów i niepowtarzalny klimat :) Kiedyś było mi nawet dane wygrać tutaj CK2 w konkursie.

    EUFI na zawsze pozostanie w naszych sercach.
     
    Mazarini, Raferti i casanunda lubią to.
  5. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    niestety mozna sie bylo tego spodziewac juz od jakiegos czasu :|

    szkoda bo bylo ono wazne dla mnie i mojego rozwoju. Nie wspominajac juz o tym, ze poznalem tutaj wiele waznych dla mnie osob.

    Ale niestety forum bez nowych postow i nowych tworcow nie jest nikomu potrzebne :|
     
    Ostatnia edycja: 18 Maj 2018
    Mazarini, sir Raleigh i Raferti lubią to.
  6. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Szkoda, że idea for umarła, spędziliśmy tu kilka(naście) naprawdę fajnych lat ;) Enyłej: dzięki userzy, dzięki SO, dzięki Raf, z łezką w oku będę wspominał Twoje ściany tekstu :D
     
    Mazarini i Raferti lubią to.
  7. de Ptysz

    de Ptysz Ten, o Którym mówią Księgi

    Również łączę się w żalu, bo choć ostatnio nie udzielałem się tu zbyt często to swego czasu kawał mojej internetowej działalności poświęcałem naszemu forum. Niech spoczywa w pokoju.
     
    Raferti lubi to.
  8. Darne

    Darne Ten, o Którym mówią Księgi

    A niech to. Tyle przemiłych wspomnień, tyle poznanych ludzi... Niech forum spoczywa w pokoju.
     
    Raferti lubi to.
  9. MaksKKK

    MaksKKK Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda nie będzie już żadnego forum polskiego o grach paradoxu. 10 lat temu nie do pomyślenia.
     
    Raferti lubi to.
  10. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    Taka mała aktualizacja do 1go posta, w którym w kwestii eufigames.com napisałem zarówno o głównej i forum:
    - główna pozostanie w sieci "dla potomnych" po oczyszczeniu jej z kont użytkowników (zostaną skasowane konta, które głównie służyły do pisania komentarzy i rejestracji).
    Tak wiec jakaś pamiątka z bytności strony w sieci pozostanie.


    P.S.
    Było parę głosów abym w jakiejś postaci umieścił w necie archiwum z AARami napisanym przez użytkowników, co prawda będzie to proces powolny i mozolny dla mnie, ale sądzę że do tego główna się nada w sam raz, aby umieszczać je w postaci pdf w download, tak aby każdy mógł sobie ściągnąć taki pdf do poczytania.

    Zaznaczam jednak że to będzie trwało z mojej strony, bo będę musiał to wyciągnąć z forum.
     
    Ostatnia edycja: 17 Maj 2018
    sir Raleigh lubi to.
  11. Mazarini

    Mazarini Ten, o Którym mówią Księgi

    A niech mnie. Sam ostatnimi laty rzadko już tutaj zaglądałem, ale naprawdę przykro się zrobiło jak to przeczytałem. To forum było prawdziwą legendą i nigdy nie zostanie zapomniane. Ani oni ani te wszystkie wspomnienia z nim związane...
     
    Raferti lubi to.
  12. filip133

    filip133 Ten, o Którym mówią Księgi

    Przykro bardzo, że idea for odchodzi, a takie miejsce jak to - ważne i sentymentalne dla wielu osób - skończy w niebycie...
    Ale też trudno, mało i tak tu się dzieje od dawna, a nie można oczekiwać od Rafa, że będzie to bardzo na siłę ciągnął :p
     
    Raferti i Kolczak lubią to.
  13. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Szkoda szkoda, ale to na koniec napiszę wam coś, choć w sumie lekko mnie zdziwiło że nikt się nie domyślił przez ostatnie 6 lat:

    von Rundstedt a także chyba Michał_86, usunięty za niesnaski przy temacie World of Tanks (Pancerniak666) to JA :)

    No cóż, siedziałem tutaj z wami bo miło się siedziało i można było pograć w MP, popytać/podyskutować o grach, pogadać o polityce itp. A WoT to był koszmar, przez kilka pierwszych miesięcy 2012 roku się grało elegancko potem gra zaczynała irytować, statystykami, słabymi graczami z drużyny, mam jeszcze jakieś konto na którym gram od święta, od 2013 roku miałem aktywność przy misji na SuperPershinga a od tego czasu gram jakieś 2-3 tygodnie rozłożone na cały rok, ostatnio w grudniu jak były paczki świąteczne, za 30 zł trafiło mi się Lorr40t i amerykaniec, czekam na polskie drzewko, które już na horyzoncie i tylko po to je jeszcze trzymam. Poza tym dalej robię swój modzik dla HoI3, już bardziej byle coś grzebać w grze niż rzeczywiście zrobić :D

    Aj pamiętam jak się grało w HoI2 i to chyba była najlepsza wersja, w HoI4 nie gram nic. Cóż, pozdrawiam was wszystkich, to były dobre czasy ale jak wszystkie jak widać te też muszą odejść.

    brazylian, trzymaj się niemiluchu :) I dziękuję wszystkim za mile spędzony czas.
     
    Raferti i sir Raleigh lubią to.
  14. Raferti

    Raferti Raf Członek Załogi Administrator

    @Kolczak - apropo kto był kim i dlaczego administracja "nie domyśliła się" - to tylko odpowiem, że tu wiele takich byłych zbanowanych hasało na kontach klonach, mimo naszych domysłów.

    Co do zasady mieliśmy taką, że o ile ktoś na klonie nie powtarzał zachowań z klona, to dawaliśmy mu spokój... a tu trzeba przyznać, że po x razie osoby na kontach klonach pilnowały się na tyle, aby nie wpaść, czy z czasem na tyle dojrzały emocjonalnie (bo często wygłupy wcześniejsze, to była kwestia po prostu wieku, bo wielu z Was zaczynało przygodę na stronie w okolicach nastu lat, jeszcze w gimbie, lub wcześniej... co nie oszukujmy się też miało odbicie w zachowaniu u niektórych osobników ;) ), że mogliśmy na nasze domysły przymknąć oko (bo oprócz domysłów zawsze potrzebowaliśmy też dowodów na fakt bycia klonem danego osobnika).

    Tyle w temacie dlaczego kilka lat się ślizgałeś na klonie ;) ... ogólnie prawdą jest, że trzeba było być, strasznie niedostosowanym do społeczności / zasad, aby tu obrywać nonstop i mimo faktu, że na tym koncie Kolczak także byłeś blisko permbana, to jakoś się Ci udawało ;) ... oczywiście inny fakt, czy zasady były słuszne, czy nie zdaniem tych banowanych, ale co do tej zasady umówmy się, że jeżeli się gdzieś bywa, to po prostu albo takowe zasady się akceptuje, albo się na danej stronie nie jest (co dawaliśmy jasno do zrozumienia pewnym niechcącym się dostosować do większości, właśnie poprzez eliminacje z forum).

    Natomiast wracając do naszych domysłów, zapewniam Cię, że archiwum SOA zawiera obszerną teczkę o klonach ;) , także i Twoich.
    Z tego co pamiętam Ty miałeś więcej niż 2 konta które wymieniłeś ;) , ale to już przeszłość, bo jak widać po tym, że się ostatecznie "uchowałeś" - to także i takie osoby które wcześniej robiły "gównoburze" w tematach, dorastają z czasem (poza pewnymi wyjątkami).
    Tak czy siak było zabawnie... dla nas jako administracji także, bp to niekoniecznie wyglądało z naszej strony tak, że my pocimy się nad tym i dumamy co z danym osobnikiem zrobić . :)
    Niejednokrotnie mieliśmy sporą bekę z tego ukrywania się niektórych z Was klonów. ;) zwłaszcza z punktu widzenia prób zmiany stylu pisania treści, ukrywania IP, czy po prostu zwykłej upartości w powielaniu klonów i jakiś tam zmian na plus po którymś tam razie, lub z drugiej strony w "samobójczym" wręcz postępowaniu i powielaniu zachowań doprowadzajacych ponownie do permbana.
    Tak czy siak to była często zabawa w kotka i myszkę, ale ustrzeliwaliśmy tylko przypadki niereformowalne, na które było dużo raportów że najzwyklej przeszkadzają w dyskusji innym i psują atmosferę na stronie.
    Takie osoby miały albo nalot, albo opcje atomową (czyli wkraczał Nuke lub ja).

    P.S.
    Przy okazji skoro już się tak rozpisałem na temat klonów i banów przy okazji wyznania Kolczaka, o fakcie bycia klonem, to jeszcze wyjaśnię jedną sprawę.
    Ogólnie czasami ze strony osób które u nas oberwały bany, czytam na innych forach (zwłaszcza u kolegów z forum MP), że było na tym forum za ostro, że Pruski rygor, itp - podsumuje to tak, że osobiście wolałbym nie prowadzić żadnego forum (co też ostatecznie czynię), niż takowe zasady zmienić.
    Niektórym to odpowiadało i te osoby na tym forum były. Tyle w tym temacie. ;)
     
    Ostatnia edycja: 18 Maj 2018
  15. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

    Cóż, ku temu to zmierzało od dość dawna. Z rozmaitych przyczyn. Wypada jedynie podziękować wszystkim za te lata spędzone na forum.
     
    Raferti lubi to.
  16. Isoroku

    Isoroku Aktywny User

    Do forum dołączyłem 11 lat temu (kupa czasu dla mnie) i chociaż już od jakiegoś czasu nie odwiedzałem go, to ze smutkiem przyjmuję wiadomość o zamknięciu strony. To razem z tym forum poznawałem kolejne części gier Paradoxu i miło wspominam kampanie multi z ludźmi tu poznanymi. Tak więc chciałbym podziękować wszystkim, którzy współtworzyli tą społeczność i życzę powodzenia w przyszłych projektach kierownictwa jeśli takowe będą :)

    Tyle lat i się nie nauczyłeś. Wczesniej jeszcze będzie kanadyjskie, brazylijskie, hiszpańskie i potężne grzewko Tannu Tuwy :D
     
    Raferti, lysy i casanunda lubią to.
  17. Asalutt

    Asalutt Znany Wszystkim

    Tyle różnych rzeczy/problemów forum przetrwało a RODO to zakończyło :(

    Cóż dla MP było to istotne forum!

    Różne dobre, złe, neutralne historie przez 15 lat!!! z tym związane ale dzięki za wszystko!

    Pozdrawiam!
     
    Raferti lubi to.
  18. fall.pl

    fall.pl Nowy

    Łezka się w oku kręci .

    Były gracz mp eu4 będę miał w pamięci piekne chwile spędzone w tym zacnym miejscu cyberprzestrzeni. Niby wirtulne ale w pamięci żywe i prawdziwe .

    Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum
     
    Ostatnia edycja: 21 Maj 2018
    Raferti lubi to.
  19. PolishEmpire

    PolishEmpire Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzięki za te wszystkie chwile na forum, za te AARy (szczególnie ten kakoma o Polsce z EUIII który powstawał coś koło 2009 roku), za multi, za mody (nasze forumowe DeI), za pomoc. Szkoda, że to już koniec, może jeszcze gdzieś się spotkamy :)
     
    Raferti lubi to.
  20. emik

    emik Znany Wszystkim

    Mimo, że mało się udzielałem, to jednak dużo się nauczyłem przeglądając tutejsze dyskusje. Będzie mi tego brakować ;(
     
    Raferti lubi to.
  21. Osa1999

    Osa1999 Nowy

    Żegnajcie :(
     
    Raferti lubi to.
  22. lysy

    lysy Panzer Legion

    EUFI Mars Mission

    ale...;)

     
    Raferti lubi to.
  23. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    Będzie mi brakowało forum i społeczności way of war ;)
     
    Raferti lubi to.
  24. de Mont Salvy

    de Mont Salvy Ten, o Którym mówią Księgi

  25. Kolczak

    Kolczak Ten, o Którym mówią Księgi

    Blefowali że koniec a ja się wygadałem że miałem multi, teraz będą bany na IP :D
     
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie