Dla fanów gier „Order of Battle” mamy garść newsów. Po pierwsze gra znana jako „Order of Battle: Pacific” zostaje przerobiona na „Order of Battle: II Wojna Światowa„. Oznaczać to będzie poszerzenie spektrum czasoprzestrzeni gry o pozostałe fronty i areny walk tejże wojny.

Pierwotna gra zostaje rozbita na trzy elementy
*”Order of Battle: World War II” – z misjami szkoleniowymi oraz odblokowaną pierwszą misją do każdego DLC
*”Order of Battle: U.S. Pacific DLC” – odblokowująca kampanię pacyficzną po stronie amerykańskiej
*”Order of Battle: Rising Sun DLC” * odblokowująca kampanię pacyficzną po stronie japońskiej

Aktualni posiadacze „Order of Battle: Pacific” otrzymają powyższy pakiet za darmo oraz mogą liczyć na jakieś kolejne DLC za darmo.

Bazowa gra zostaje od teraz dostępna ZA DARMO! Zwierać będzie misje szkoleniowe oraz odblokowane pierwsze misje do każdego DLC (w tym i przyszłych). Będzie dzięki temu sprawdzić grę i zadecydować, czy warto kupić jakiś dodatek do niej.

Dodatkowo odblokowano wiele funkcji w edytorze a frakcje z Singleplayera będą dostępne w Multiplayerze, jeżeli jedna ze stron posiada DLC dot. danej frakcji.

Przykłady. Poniżej jest ekran kampanii, jaki zobaczymy na starcie. Mamy dostęp do bootcampów (na górze) oraz innych kampanii (które choć nieaktywne to można na nie kliknąć).

Po kliknięciu na kampanii US Marines mamy poniższy widok. Opis jest po lewej stronie a dwa nowe guziki po prawej. Po kliknięciu „Try Campaign” uruchamia się pierwsza misja – w tym przypadku Wyspy Salomona. Scenariuszem można się cieszyć bez żadnych ograniczeń.Po skończeniu misji otwiera się zapytanie przejścia do następnej misji (tutaj Guadalcanal). Możemy nadać wstępne rozkazy, rozlokowania czy export jednostek, ale po próbie zakończenia tury otrzymujemy informację, że jest potrzebne DLC. Postępy, rozkazy itp. zostają zapisane, zatem nie będzie potrzeby ponownego dokonania rozpiski, jeżeli gracz zadecyduje na dokupienie misji.
A poniżej wgląd na MP, kiedy jedna ze stron posiada DLC.