Dzisiaj ostatnie DD dotyczące Adamsa – 9 zostanie ten patch opublikowany. Będzie to 1 rocznica wejścia „Stellarisa” na rynek. Oczywiście, jak to bywa w grach Paradoxu, ten patch będzie psuł poprzednie sejwy (chcąc kontynuować grę trzeba będzie 9 ustawić ręcznie patch w STEAMie).

Pożerający rój
Drobna funkcja, ale dla wielu zapewne przyjemna. Jest to nowy civik dla Hive-Mindów (rodzaj etyki dla posiadaczy „Utopii”) – Pożerający rój. Umysł, kierujący tym gatunkiem, nastawiony jest na pochłonięcie wszystkich innych. Analogicznie jak czyściciele będzie mieć ograniczone opcje dyplomatyczne (obraza oraz wojna), brak kar do tradycji za obce rasy. Jako bonus wyróżniający dostajemy bonusy do nauk społecznych podczas pożerania POPów pozostałych ras; stały bonus do nauk społecznych; silniejsze ataki oraz stałą regenerację okrętów.

Pozostałe Hive-Mindy także będą mieć opcję przenoszenia zamiast pożerania.

Poprawki terraformowania
Wprowadzona zostanie opcja terraformingu planet już zamieszkałych. Do tego potrzebna będzie technologia „Ekologicznej adaptacji”. Podczas tego procesu nikt nie umrze ale spadać będzie zadowolenie. Zmieniony został też Perk Wniebowstąpienia „Kształciciel Światów” (World Shaper) – z automatu dostajesz wtedy technologię Manipulowania Atmosferą.

No i na końcu jest patchnote, który jest dłuższy niż dopuszczalna ilość znaków 🙂 Wczytać jednak można sporo drobnych zmian w bugach (np. nie będzie już ignorowania zapotrzebowania na żywność w sektorach przez AI) oraz balansie (np. demokratyczni i oligarchiczni przywódcy państw nie będą zaczynać gry z 4 poziomem).