HoI3: Pytania o modowanie

Temat na forum 'HoI III - Pomocy!' rozpoczęty przez Dżemik, 10 Sierpień 2009.

  1. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Wojsko jest w history/units, musisz przepisać stosowne jednostki z jednego państwa do drugiego.
     
  2. Mam pytanie: Jak zmienić nazwę jednostki? Nie chodzi mi o dywizję czy brygadę, najprościej będzie na przykładzie: Jest sobie dywizja pancerna, w jej skład wchodzi brygada lekkich czołgów. brygada ta jest wyposażona w... lekki czołg IV. Można to zmienić, by zamiast "lekki czołg IV" było np. "PzKpfw II ausf. J"?
     
  3. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Nazwy modeli są w tfh/localisation/Models.csv
     
  4. lysy

    lysy Panzer Legion

  5. Ok, dzięki wielkie
     
  6. ZSRR

    ZSRR User

    Cześć,
    Poszukuje programu(edytora tekstu) umożliwiającego mi powielanie tekstu z jego częściową zmianą.
    Np chce uzyskać nazwy dla swoich odziałów u-bootów i chce aby nazwy różniły się tylko numerem.
    Chodzi mi o coś takiego "1. Unterseebootsflottille" "2. "Unterseebootsflottille" 3. "Unterseebootsflottille"
     
  7. Hendryk

    Hendryk Aktywny User

    Notepad++. Musisz tylko ręcznie wpisywać cyfry.
     
  8. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Robisz serię w excelu i przeklejasz do N++, najprostszy sposób

    Zrzucone z mojego He 111
     
  9. ZSRR

    ZSRR User

    A jak ja mam zrobić serię w excelu mając cudzysłowy ?
    Można zrobić bez nich ale bez nich nazwy mi nie zadziałają.
     
  10. Nuke

    Nuke [heinkel intensifies]

    Protip: funkcja złącz teksty.

    Zrzucone z mojego He 111
     
  11. Hubson

    Hubson User

    Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w pisaniu eventu na przejęcie prowincji ?
     
  12. lysy

    lysy Panzer Legion

    Ja wieczorem usiądę do kompa, to napiszę ci wzór:)

    Tematy z modowaniem na Paradoxie, szczególnie przydatny będzie ostatni temat. Tam są wzory większości eventów pojawiających się w grze.

    https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/list-of-modding-help-threads.613916/
    https://forum.paradoxplaza.com/foru...st-of-modifications-and-modding-tools.732688/
    https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/scripting-guides.416126/

    ps. Gdybyś dalej miał problem, napisz na priv:)
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 19 Kwiecień 2016
  13. Hubson

    Hubson User

    Bardzo dziękuję :)
    Mam jeszcze jedno pytanie, mógłbyś nauczyć mnie jak tworzyć mody ?
    Technicznie wiem jak stworzyć nowe państwo, event itp ale nie wiem jak zrobić to jako mod , a nie jako modyfikację plików gry .


    ps. Mógłbyś jednak napisać ten szkielet na zmianę właściciela prowincji , bo coś mi
    nie idzie :D
     
    Ostatnia edycja: 20 Kwiecień 2016
  14. lysy

    lysy Panzer Legion

    Swój event możesz wzorować na eventach napisanych do gry. Dobry przykładem będzie konferencja w Monachium, po której Niemcy zyskują Sudety. Pomocne będą także decyzje, w których wystarczy zmienić początek "ścieżki" na eventowy. Besarabia pasuje idealnie albo Wschodnia Polska dla ZSRR.
    Łatwiejsze do pisania są decyzje, które mogą aktywować się na dokładnej dacie. Eventy w tej materii są czasem chimeryczne.

    Modowanie czasem sprowadza się do metodycznego próbowania kolejnych wersji danej linijki i czy będzie to działać. Zdarza się, że coś udaje się od razu a czasem trzeba wielokrotnej weryfikacji. Sprawy graficzne czy muzyczne to pikuś;)

    Stworzony przez ciebie mod ląduje w katalogu z nazwą moda. W nim zamieszczasz te pliki, które zmodyfikowałeś. Muszą one być umieszczone w takich samym katalogach jak w oryginalnej grze. Oprócz zbiorczego katalogu tworzysz plik np. ABC.mod
    Jeśli nie wiesz jak go stworzyć, kopiujesz sobie taki plik z jakiegoś innego moda dostępnego na Paradoxie, zmieniasz jego nazwę oraz edytujesz za pomocą np. notatnika. W nim umieszczasz coś takiego

    name = "ABC"
    path = "tfh/mod/ABC"
    user_dir = "ABC"

    Gdy już stworzysz moda, uruchom go dwa razy i zapisz sumę kontrolną gdybyś chciał opublikować swoje dzieło:)
     
  15. Hubson

    Hubson User

    Wielkie dzięki ;)

    Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
     
  16. bachuxd

    bachuxd Nowy

    Wie ktoś w jaki sposób mogę usuwać/edytować efekty strategiczne w trwającej już grze ? Grając Chinami na BICE dostaje efekt desperate defence zabierający 50% organizacji lądowej i 30% przywództwa. Bronie się już jakieś 3 lata i nie uważam, że moja obrona jest w jakikolwiek sposób zdesperowana :D Dlatego po prostu muszę jakoś usunąć ten bezsensowny modyfikator.
     
  17. lysy

    lysy Panzer Legion

    Możesz edytować sejwa i wykasować działanie tego efektu. Można napisać decyzję która doda to co zabiera efekt. Można też zmodować plik triggered_modifiers.txt i wywalić na stałe to co cię wkurza:)
     
    bachuxd lubi to.
  18. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Potrzebuje kogos ogarnietego do napisania moda/scenariusza do hoi3. Jako ze sam z modowania jestem dupa to raczej bede mogl pomoc tylko w drobnym stopniu. Roboty bedzie duzo, ale bedzie dosyc powaznie rozlozona w czasie. Oczywiscie w podziekowaniu za prace bedzie jakis prezent ze steama. Ktos chetny?

    PS: Podstawa do moda bylby Deutsche_Wehrmacht_Immersion_II, DeoVindice oraz drobne elementy z black Ice.
     
  19. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Grzebalem w modzie DWI II - zmienialem wlasciclela prowincji (w history/provinces) i wszystko bylo w porzadku do ostatniej zmiany. Nagle w 1 prowincji w Niemczech wskoczyl mi jako wlasciciel SOV. Sprawdzilem pliki moda, gry, wyczyscilem cache, zresztartowalem kompa i ... i problem jest nadal. Co moze go powodowal, gdzie szukac tego?

    Sprawdzilem takze czy prowinceID sie gdzies nie powtarza.

    PS: w menu wyboru panstwa do gry prowincja ta jest zakreskowana, ale juz w grze pisze ze normlanie wlascicielem jest SOV
     
  20. Elas

    Elas Genialdo

    Masz modyfikatory owned i controlled - sprawdziłeś czy oba są poprawnie ustawione? Bo wygląda, jakbyś ustawił tylko jeden z nich i przy braku wojny może gra nie ogarnęła.
     
    casanunda lubi to.
  21. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Wlaczylem teraz z ciekawosci Hoi3posEd i w nim wszystko ladnie gra. Nie ma zadnych problemow z ta prowincja.

    PS: gdzie te modyfikatory ustawic? Bo grzebalem tylko w pliku prowincji w folderze history
     
    Ostatnia edycja: 1 Luty 2017
  22. cobran

    cobran Ten, o Którym mówią Księgi

    To te same modyfikatory co przy prowkach w eu albo vic.
     
    casanunda lubi to.
  23. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Dzieki zrobione. Co prawda wygladalo ze wszystko jest zrobione dobrze, ale jak w tym programie jeszcze raz ustawilem oba modyfikatory to sie gra ogarnela ;)

    Teraz ide do pracy - ale jakby co to bede sie jeszcze odzywal ;)

    PS: czy ktos probowal w Hoi3PosEd stworzyc kanal?
     
  24. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    Oki znowu mam problem. Dalej modyfikowalem prowincje i dodalem pare panstw mi potrzebnych. Pare razy sprawdzalem czy gra wchodzi do menu i wszystko bylo w porzadku.
    Teraz jak juz wejde do menu i wyybiore jakies panstwo to gra nie przechodzi wczytywania ("analizowania historii" czymkolwiek to jest). Gra sie nie zawiesza, nie wywala zadnego bledu - ale jednoczesnie moge tak czekac pare minut i nic sie nie zmienia.
    Gdzie szukac bledu?
     
    Ostatnia edycja: 2 Luty 2017
  25. casanunda

    casanunda Ten, o Którym mówią Księgi

    mimo calego tego spamu odpowiedzi na moje pytanie udalo mi sie naprawic problem. Na szczescie mam kolejny problem i moze ytm razem liczba odpowiedzi odbije sie od zera :p
    Za kazdym razem gdy zmieniam Polsce system rzadow na monarchie konstytucyjna (w folderze history/coutries) to gra wywala blad. Co jeszcze musze zmienic zeby zadzialalo?


    PS: juz znalazlem ;P
     
    Ostatnia edycja: 15 Luty 2017

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie