Megakampania, CK2 The Old Gods, Polanie (video)

Temat na forum 'CK II - AARy' rozpoczęty przez thrashing mad, 19 Sierpień 2013.

  1. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Hejka. Wracam do nagrywania CK2 i podejmuje się trzeciej próby rozegrania megakampanii w grach paradoxu. Poprzednie próby to

    Historia Orła Białego 1 (po konwersji z CK1 dograłem do mniej więcej połowy EU3)

    i

    Historia Orła Białego 2 (dużo lepiej napisany, ale po premierze CK2 porzucony)

    Mam nadzieję że przypadnie wam do gustu nowa wersja w formie wideo. Tym razem także zdecydowałem się na Polskę (a konkretnie Polan). Wiem, ograne do bólu - ale takie długie rozgrywki mają to do siebie że historia z czasem staje się na tyle unikalna, że nie powinno być nudno czy też powtarzalnie. Wersja vanilla.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  2. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    MiXB - oby tak się nie stało. Głupio by było kończyć już tą serię. ;)

    kakom - dzięki. Śledziłem twoją megakampanię, mam nadzieję że też wystarczy mi determinacji. :)

    Medievista - gdzieś 3-5 godzin grania i edytowania aby wytworzyć 15-25 minutowy odcinek. W przypadku kerbali trwa to jeszcze dłużej.

    Mateusz Szejna - Tak jak zauważył cobran, gry te nie sprzyjają zbytnio scenariuszom typu sandbox i mocno polegają na eventach. Zobaczymy, może jeszcze zmienię zdanie (to daleka przyszłość ;))

    arcyżużel - proszę bardzo, ale najpierw regencja jego matki:


     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  3. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    No faktycznie, geografia nie jest w grze idealna. Sam mieszkam w okolicach BTW (Grudziadz).

    W sumie racja, choć pewnie w każdym przypadku zależało to od cech charakteru. Silna osobowościowo matka, dominująca nad synem, mogłaby z powodzeniem rządzić IMO.

    Zaryzykowałem i nie zrobiłem tego. xD

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  4. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest nowy odcinek, co ciekawe w pobliżu granic pojawia się nowa religia, na którą potencjalnie Polanie mogliby przejść:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  5. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  6. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Nowy odcinek - szybkie podsumowanie dotychczasowych wydarzeń na świecie:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  7. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Kolejny odcinek:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  8. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Jest odcinek :) :

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  9. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Raulek, Basileios - fajnie, na prawdę warto zagrać. Co do King of Dragon Pass, to ciężko by było z czasem przy dwóch seriach jakie prowadzę, ale przyznam że korci mnie aby wrócić do Smoczej Przełęczy. ;)

    Nowy odcinek:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  10. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @cobran - dzięki

    @moskal - Niestety, wywalenie kogoś z rady obniża relacje

    Nowy odcinek - ofensywa misjonarzy nasila się:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 Marzec 2016
  11. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Maciej-Kamil - jak na razie Bizancjum jest w niezłej formie, więc całkiem możliwe że przetrwają.

    @cobran - tak, jeśli utworzyłbym takie państwo to na pewno zmieniłbym nazwę.

    @moskal - w sumie to Niemcy na razie są zajęci konfliktami wewnętrznymi lub z innymi państwami Karolingów. Słowianie połabscy jak na razie stracili może ze 3 prowincje. Ale, może to się wkrótce zmienić - bez pogańskiej Polski, połabscy Słowianie będą mieli słabsze wsparcie w przypadku ewentualnej krucjaty niemieckiej. Węgrzy faktycznie wyglądają groźnie, ale jak na razie miałem dosłownie zero interakcji z nimi.

    Co do techgroupów, to decyduje tu lokalizacja geograficzna, religia i ogólny poziom technologii w prowincjach. Testując konwerter, pogańska Polska konwertowała się na Eastern, katolickie państwo wielkomorawskie na Western, a Węgrzy czy Chazarowie ze zreformowanym tengri na Chinese. Chyba będę musiał potem nieco popoprawiać niektóre rzeczy.


    Odcinek:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  12. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @de Mont Salvy - Czechy (księstwo) mają jedną prowincje, niepodległa Praga drugą, a dwie pozostałe ma Bawaria i Państwo Wielkomorawskie, więc całkiem możliwe że region wpadnie pod polskie wpływy. Tylko nie wiem czy król nie będzie miał innych problemów - możliwe że Witosz ze Śląska znów coś tam podbije.

    @brazylian24 - na tym etapie ciężko wróżyć, ale na pewno dużą zmianą względem historii rzeczywistej będą słabsze Niemcy na Połabiu.

    @Drakensang - obecnie siedmiu żyjących członków rodu Piastów:

    [​IMG]

    Co do celowej bałkanizacji poprzez tworzenie jedno-prowowych wasali, to faktycznie ułatwiłoby to grę, ale byłoby też nierealistyczne.
     
  13. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Alberto - dzięki. Co do celibatu, to chyba jest on cały czas aktywny

    @moskal - w sumie to też zapomniałem o tej opcji :eek:


     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  14. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Elekcja miałaby najwięcej sensu z perspektywy władcy, jeśli większość wasali pochodziłoby z jego dynastii/było jego synami/braćmi etc. No a na razie tak nie jest - Piastowie mają dość słabą pozycję.

    Krótki odcinek/podsumowanie:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  15. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @pawskor, Languorous_Maiar - No cóż - zwiększy to wyzwanie i realizm. ;)

    @de Mont Salvy - we Włoszech rządzą Karolingowie. No i faktycznie - obecnie najgroźniejszym sąsiadem są Węgry, choć co zaskakujące, jeszcze nie miałem ani jednej interakcji z nimi.

    @Sevgart - tak, Węgrzy przyjęli zreformowany Tengryzm

    @de Mont Salvy - zreformowane religie pogańskie przenoszą się do EU4. Tak więc Węgrzy i Chazarowie będą mieli tą religię. Co ciekawe, wiąże się to z pewnym zacofaniem technologicznym (na tą chwilę konwerter umieszcza ich w Chińskiej grupie technologicznej).

    @moskal - Afrykanie wciąż są poganami


    Oto, jak na ten moment wyglądałaby konwersja do EU4:

    Państwa z niskim autorytetem korony, dzielone są na kilka państw wasali. Poza tym, jeśli w chwili konwersji Cesarstwo Frankijskie będzie miało niski autorytet korony, to zostanie podzielone na kilkanaście państw i przekształcone w HRE.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Medievista - w sumie racja, rozegrałem dopiero 100 z 500 lat CK2 ;)

    Nowy odcinek:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  17. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Drakensang - no cóż - zobaczymy co będzie :)

    Nowy odcinek:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  18. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @moskal - odpowiedź w odcinku :)

    @Medievista, Sevgart, Languorous_Maiar - dokładnie, dopiero po przejściu na katolicyzm mam taką opcję

    @Michas303 - jasne


    Odcinek:
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  19. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  20. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Alberto - jeszcze wszystko możliwe. Utrzymanie przez Ruś Połabia jest mało prawdopodobne w dłuższej perspektywie.

    @Languorous_Maiar - w sumie nigdy nie wnikałem w mechanikę bitewną. Jak tylko pojawi się możliwość retinue z ciężkiej jazdy to wymienię.

    @Darne - zobaczymy. W sumie to państwo to jest w dość trudnej sytuacji, otoczone prze innowierców (słownianie, bałtowie, tengryści i katolicy).

    @moskal - w sumie racja. ;)

    @Medievista - to co Sasza napisał

    @ers - bycie pobożnym władcą. Co z tego wyniknie, zobaczymy ;)


    Nowy odcinek:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  21. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @moskal - to darmowa muzyka z Incompetech.com (mocno jej używam w innych seriach). Co do króla Pomorskiego, to chyba tylko poganie mogą utworzyć ten tytuł.

    @cobran - co do Czech to jest to naturalna strefa interesów, bo już posiadam dwie prowincje. Faktycznie - nie wiedziałem że Gargamel to prawdziwe imię :D

    @Languorous_Maiar - miałem na myśli retinue złożone z ciężkiej i lekkiej jazdy

    @Zjemcichlep - w sumie to najpierw wybrałem Learning jako ambicję - nieco łączy się to z religijnością Masława.

    @casanunda - płyta główna padła. Jutro dowiem się czy się da naprawić i ile to będzie kosztowało. :)


    Nowy odcinek. Sorki za lekki poślizg względem Jutuba - awaria komputera troszkę skomplikowała sprawę.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  22. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    @Sauron25 - to fajnie. Po zmianie płyty głównej jakość dźwieku (mojego głosu) wzrosła, więc mam nadzieję że przyjemniej się będzie oglądało.

    Wesołych Świąt :)

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 Marzec 2016
  23. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Nowy odcinek, podsumowanie roku 1000 na świecie:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 Kwiecień 2016
  24. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    Spoko:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  25. thrashing mad

    thrashing mad Ten, o Którym mówią Księgi

    No cóż, konflikty religijne przybierają na sile:

     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 Kwiecień 2016

Poleć forum

  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij zawiadomienie